Blog dla kosmetologów

OCZYSZCZANIE WODOROWE / PORADNIKI ZAKUPOWE

OCZYSZCZANIE WODOROWE CENA I KOSZTY | ZESTAWIENIE

Jeżeli planujesz zainwestować w swoje pierwsze urządzenie do oczyszczania wodorowego i zastanawiasz się skąd jest taka różnica w cenie – ten artykuł będzie dla Ciebie pomocny. 

Oczyszczanie wodorowe jest najpopularniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym ostatnich lat. Obecnie prawie każdy gabinet ma lub planuje mieć w swojej ofercie urządzenie do oczyszczania wodorowego. Nic dziwnego, ponieważ jest to zabieg bezinwazyjny, bezbolesny, bezpieczny i skuteczny. Z tego względu zabieg cieszy się ogromną popularnością wśród klientów. Zdajemy sobie sprawę, że wybór odpowiedniego sprzętu to trudne zadanie. Rynek jest przepełniony urządzeniami do oczyszczania wodorowego w różnych przedziałach cenowych.

Pewnie zastanawiasz się:

– „Dlaczego są tak duże rozbieżności cenowe urządzeń do oczyszczania wodorowego?”

– „Dlaczego mam przepłacać za urządzenie, skoro mogę kupić podobne o wiele taniej?”

– „Czym różnią się dostępne urządzenia do oczyszczania wodorowego?”

– „Czy tańsze urządzenie znaczy gorsze?”

– „Skąd mam mieć pewność, że kupuję urządzenie od sprawdzonego dystrybutora?”

Na cenę urządzeń kosmetycznych składa się wiele czynników. Warto jest zwracać uwagę na miejsce, z którego planujesz kupić urządzenie.

Chcemy, żebyś był świadomy całego procesu i drogi, jaką musi pokonać urządzenie, zanim trafi do Twojego gabinetu.

Z tego artykułu dowiesz się:

1 Jakie elementy wpływają na końcową cenę urządzenia.

2 Dlaczego nie warto kupować najtańszego sprzętu do oczyszczania wodorowego na rynku.

3 Jak ważny na prawidłowe funkcjonowanie Twojego gabinetu jest dostęp do części serwisowych.

4 Jakie są części eksploatacyjne i preparaty zabiegowe używane do oczyszczania wodorowego.

5 Na co zwrócić uwagę przy wyborze dystrybutora oferującego urządzenia do oczyszczania wodorowego.

Wolisz zapoznać się z materiałem w formie wideo?

Obejrzyj najnowszy film na YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=SPkKkSEj8jc

1. WYBÓR PRODUCENTA Z AZJI

Pierwszą, a zarazem najważniejszą kwestią jest wybór sprawdzonego i rzetelnego producenta urządzeń. Większość sprzętów do oczyszczania wodorowego pochodzi z rynku azjatyckiego. Jest to ogromny rynek, w którym tylko nieliczne firmy są tak naprawdę producentem. Wiele fabryk tylko brenduje maszyny, zaś produkcja odbywa się w zupełnie innym miejscu.

Dlaczego to stanowi problem?

– firma nie jest w stanie zapanować nad jakością produkowanego towaru;

– brak spójności w linii produkcyjnej, przez co pojawiają się różnice i błędy w maszynach;

– brak dostępności do części serwisowych;

– długi okres oczekiwania na towar.

Ponadto sprowadzany z Azji sprzęt musi posiadać odpowiednie atesty oraz deklarację zgodności, zgodną ze standardami przyjętymi w UE. Wybór sprawdzonej fabryki w Chinach to duża ilość pracy i zaangażowania ze strony polskiego dystrybutora. Cały proces jest bardzo czasochłonny i kosztowny.

2. ZAKUP TOWARU ORAZ TRANSPORT DO POLSKI

Kiedy udało nam się wybrać sprawdzonego dostawcę możemy przejść do pierwszego zakupu. Warto jest zwrócić uwagę na jakość materiałów, z których wykonane zostało urządzenie. Mimo, że wyglądają bardzo podobnie to NIE SĄ TYM SAMYM URZĄDZENIEM. Jeśli producent oferuje produkt wysokiej jakości to ma on stosunkowo wysoką cenę.

Do podstawowych parametrów, które rzutują na koszt zakupu z rynku azjatyckiego należą:

– zmieniający się kurs waluty;

– niestabilny rynek geopolityczny;

– przerwany łańcuch dostaw spowodowany COVID-19;

– bardzo wysokie koszty dostawy do Polski.

Obecna sytuacja gospodarcza oraz czas pandemii pogłębiły brak dostępności części i łańcuchy dostaw zostały zerwane przez co ceny wyrobów z Azji diametralnie wzrosły.

SCHEMAT TRANSPORTU URZĄDZENIA Z AZJI

Zastanawiałeś się kiedyś, jak wygląda droga urządzenia do Twojego gabinetu?

Przedstawimy Ci ten proces w kliku najważniejszych punktach:

  1. Odbiór przesyłki od producenta przez agenta z firmy transportowej.
  2. Magazynowanie na lotnisku.
  3. Odprawa celna w Chinach.
  4. Lot do Polski.
  5. Odprawa celna w Polsce.
  6. Odbiór przesyłki przez polskiego agenta z firmy transportowej.
  7. Dowóz do siedziby dystrybutora.

Koszt całego transportu urządzenia jest tylko po stronie dystrybutora.

3. WPROWADZENIE DO OBROTU

Urządzenie dotarło do polskiego dystrybutora. Ale co dalej? Teraz nadszedł czas na przygotowanie materiałów dotyczących produktu. Wyobraź sobie, że chcesz rozpocząć robienie zabiegów na nowym urządzeniu, ale nie masz pojęcia jak na nim pracować.

Aby umożliwić Ci prawidłową i bezpieczną pracę z urządzeniem potrzebne jest przygotowanie poniższych materiałów:

– instrukcja obsługi;

– skrypt szkoleniowy;

– materiały marketingowe (ulotki, banery, reklamy);

– karta gwarancyjna.

Dzięki tym materiałom otrzymujesz pełne wsparcie w promocji technologii w swoim gabinecie po zakupie urządzenia. W celu stworzenia takiego pakietu dla klienta, dystrybutor musi rozpocząć współpracę z grafikiem oraz kosmetologiem.

Czy praca na urządzeniu jest bezpieczna?

Przed wprowadzeniem do sprzedaży, urządzenie musi zostać skontrolowane pod względem bezpieczeństwa przez dział serwisowy, który dokładnie sprawdza każdy sprzęt. Kolejne testy przeprowadzane są przez kosmetologa, który wykonuje serię zabiegów na modelkach. Ponadto każdy produkt przed wprowadzeniem do obrotu musi spełniać wszystkie normy elektromagnetyczne i posiadać deklarację zgodności.

Ważne: Nie oszczędzaj na bezpieczeństwie swoim oraz swoich klientów.

water (1)

4. OBSŁUGA PRZEDSPRZEDAŻOWA

Boisz się, że zakupione urządzenie nie sprawdzi się w Twoim gabinecie?

Jest to całkowicie normalna obawa. Nikt nie chce kupować kota w worku, a wybór odpowiedniego urządzenia do gabinetu to duża odpowiedzialność. Większość klientów chce przetestować maszynę, aby mieć pewność, że inwestuje w sprzęt idealnie dobrany do jego potrzeb.

Dlatego dystrybutor organizuje w pełni darmowe pokazy urządzenia przed dokonaniem zakupu. Dystrybutor ponosi koszt pracownika wykonującego prezentację oraz ryzyko, ponieważ nie zawsze dochodzi do transakcji po pokazie. Darmowe pokazy odbywają się zwykle online lub w siedzibie firmy dystrybutora. W ten sposób dystrybutor jest w stanie ograniczyć koszty dojazdu, a tym samym cenę końcową urządzenia.

5. OBSŁUGA POSPRZEDAŻOWA

Załóżmy, że wybrałeś firmę i zakupiłeś od niej sprzęt do oczyszczania wodorowego. Ale co dalej? Po zakupie urządzenia firma umawia się z klientem na kolejne spotkanie. Tym razem w celu przeprowadzenia szkolenia, które obejmuje:

– oczyszczanie wodorowe w teorii;

– podłączenie i obsługa urządzenia;

– omówienie procedur zabiegowych dla różnych cer;

– wykonanie zabiegu krok po kroku;

– praktyczne wskazówki szkoleniowca;

– prawidłowe czyszczenie urządzenia.

Takie szkolenie jest już wliczone w cenę, a ponownie czas i koszt wynagrodzenia szkoleniowca jest po stronie dystrybutora.

Masz dodatkowe pytania po szkoleniu?

Jesteśmy świadomi, że większość pytań pojawia się dopiero podczas pracy z urządzeniem na różnych klientach. Właśnie dlatego szkoleniowiec pozostaje w stałym kontakcie z klientem i odpowiada na wszelkie pytania dotyczące zabiegu, technologii czy procedur. Pamiętaj, że legalnie działająca firma w Polsce ma na sobie bardzo dużą ilość danin do płacenia: podatek od nieruchomości, CIT, PIT, ZUS, VAT, jeśli zatrudnia pracowników – pomnóż te koszty razy ilość osób w firmie. Miesięczne zobowiązania podatkowe sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

DSC04576
6. SERWIS

A co jeśli urządzenie się zepsuje?

Serwis to prawdopodobnie najważniejszy aspekt wpływający na cenę końcową urządzenia. Dystrybutor bierze na siebie 12 miesięczną gwarancję, więc ponosi pełną odpowiedzialność za sprzedawane urządzenie. Rzetelny dystrybutor ma stały dostęp do części serwisowych. Dlatego w przypadku awarii nie ma przestoju w Twojej pracy, dzięki czemu nie jesteś stratny finansowo.
Aby dystrybutor miał dostęp do części serwisowych na stanie, wymaga to od niego bardzo dużych nakładów finansowych. Jest to pewnego rodzaju inwestycja, ponieważ części trzeba kupować w dużych ilościach, a nie sprzedają się tak często jak inne produkty. Producenci z Chin zarabiają głównie na częściach serwisowych, które ponownie trzeba kupić w walucie i sprowadzić.

Wiedziałeś, że te elementy bywają w przeliczeniu jednostkowym droższe niż zakup całego nowego sprzętu? W czasie trwania gwarancji urządzenie jest odbierane z dowolnej części Polski, naprawiane, a następnie odsyłane do klienta na koszt dystrybutora.

A co, jeśli skończy się gwarancja?

Rzetelny dystrybutor zatrudnia na stałe serwisanta, który stale i na bieżąco jest w stanie świadczyć usługi serwisowe. Dzięki temu nawet po zakończonym okresie gwarancyjnym masz pewność, że nie zostaniesz pozostawiona sama sobie z zepsutym urządzeniem. Dzięki temu nie musisz się martwić o naprawę swojego sprzętu, i szybko powrócić do wykonywania zabiegów.

7. DOSTĘP DO AKCESORIÓW EKSPLOATACYJNYCH

Co w sytuacji, kiedy niespodziewanie masz dużo klientów chętnych na zabieg, a skończyły Ci się końcówki zabiegowe?

W takiej sytuacji najważniejsza jest dostępność i czas dostawy potrzebnych akcesoriów. To kolejny element, który wymaga od dystrybutora dużych stanów magazynowych, a więc i ponoszenia kosztów. Jeśli zakupisz urządzenie u sprawdzonego dystrybutora, nie masz się czym martwić. Realizacja zamówienia następuje natychmiast, a zamówienia wysyłane są zwykle w ten sam lub na następny dzień. Wiedziałeś, że te elementy bywają w przeliczeniu jednostkowym droższe niż zakup całego nowego sprzętu? W czasie trwania gwarancji urządzenie jest odbierane z dowolnej części Polski, naprawiane, a następnie odsyłane do klienta na koszt dystrybutora.

8. DOSTĘP DO PREPARATÓW ZABIEGOWYCH

Do wykonania zabiegu niezbędne są płyny zabiegowe z określonymi składnikami aktywnymi. Wybór odpowiednich preparatów jest kluczowy dla uzyskania zadawalających efektów zabiegowych. Na rynku jest dostępnych wiele płynów do oczyszczania wodorowego. Zwróć uwagę na jakość i pochodzenie preparatów, a zapewnisz sobie mnóstwo zadowolonych klientów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze płynów do oczyszczania wodorowego:

– autorskie płyny zabiegowe z własną recepturą;

– produkty sporządzone w polskim laboratorium;

– bezpieczne i sprawdzone preparaty;

– wysokie stany magazynowe i stały dostęp do płynów;

– promocyjne ceny za zakup w większych ilościach.

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE DYSTRYBUTORA URZĄDZENIA?

  1. Wybieraj firmy z długoletnią tradycją. Powstało wiele firm oferujących szybką sprzedaż w niskiej cenie bez żadnej odpowiedzialności. Takie firmy nagle się pojawiają, a gdy coś zaczyna się psuć, przestają odbierać telefon i znikają. Tym samym generują masę problemów i stratę finansową dla Twojego gabinetu.
  2. Sprawdź opinie o firmie w Internecie oraz wśród innych kosmetologów.
  3. Sprawdź portfolio firmy- jakie inne produkty ma w swojej ofercie i jakiego są pochodzenia. Jeśli handluje tylko produktami z Chin, może nie oferować zbyt wysokiej jakości.
  4. Sprawdź czy firma ma stałe miejsce wykonywania działalności – lokal/ siedzibę, gdzie możesz przyjechać i poznać zespół.
  5. Wybieraj firmę o podobnych wartościach i misji – masz wtedy gwarancje, że w razie problemów dojdziecie do porozumienia, ponieważ mówicie jednym językiem.

Wersja wideo: https://www.youtube.com/watch?v=LPEwVDWOA1M&t=69s

CO SIĘ STANIE GDY KUPISZ URZĄDZENIE W INNYM MIEJSCU?

  1. Brak wsparcia serwisowego – firma, od której kupiłeś nie odbiera telefonu, nie wie jak ma Ci pomoc w razie jakiejś awarii, ponieważ nie ma dostępu do części serwisowych. Nie posiada ich na magazynie, przez co Ty tygodniami lub miesiącami nie zarabiasz.
  2. Brak materiałów marketingowych, którymi może cię wesprzeć przy promocji i marketingu Twojego salonu. Jesteś pozostawiony samym sobie.
  3. Brak dostępu do części eksploatacyjnych, takich jak końcówki czy płyny zabiegowe. Bez tych elementów nie jesteś w stanie wykonywać zabiegu, a więc nie zarabiasz.
  4. Brak wsparcia przedsprzedażowego firma kusząc niską ceną nie oferuje darmowych pokazów przez co nie wiesz do końca jaki kupujesz towar. Nieświadomy zakup zawsze wiąże się z rozczarowaniem i kłopotami.
  5. Brak wsparcia posprzedażowego nierzetelny dystrybutor to najczęściej jednoosobowa firma nie zatrudniająca kosmetologów do obsługi klienta. Bardzo często takie osoby pracują na etacie w innym miejscu, a sprzedaż tanich urządzeń traktują jako dodatkowe źródło dochodu. Niestety przez taki model nie jesteś w stanie na bieżąco uzupełniać swojej wiedzy jeśli masz pytania odnośnie technologii oczyszczania wodorowego.

PODSUMOWANIE

Znasz już cały proces przez jaki musi przejść dystrybutor, aby zaoferować ci urządzenie do oczyszczania wodorowego. Wiesz z jakimi kosztami i zaangażowaniem ilu osób się to wiąże.

Teraz zastanów się i odpowiedz sobie na pytanie:

1 Czy firma, która oferuje urządzenie za bardzo niską cenę jest w stanie spełnić wszystkie punkty, omówione w tym artykule?

2 Czy jest w stanie zapewnić dobrą jakość urządzenia?

3 Czy dostarczy Ci potrzebnych materiałów, aby wypromować nowy zabieg w gabinecie?

4 Czy umożliwi stały dostęp do wszystkich części i akcesoriów?

5 Czy nie przestanie odpowiadać, gdy pojawi się jakiś problem?

Jak się pewnie domyślasz, odpowiedź na większość z tych pytań brzmi NIE. Wszystkie omówione elementy: pracownicy, siedziba, dostępność części serwisowych i materiałów eksploatacyjnych, dostęp do serwisu pogwarancyjnego, legalna działalność w Polsce – generują wysokie koszty utrzymania firmy. Aby oferować jak najwyższą jakość, końcowa cena produktu niestety NIE MOŻE być najtańsza na rynku. Urządzenie do oczyszczania wodorowego to inwestycja na lata. Dlatego przy podejmowaniu decyzji nie daj się skusić na niską cenę i puste obietnice.

Pomyśl długoterminowo, aby uniknąć niepotrzebnych problemów i stresu w przyszłości. Postaw na jakość, rzetelność oraz ludzi, którzy pomogą Ci rozwijać Twój biznes i nie zostawią Cię w problematycznej sytuacji. Wybierając sprawdzone urządzenie do oczyszczania wodorowego, masz gwarancję świetnych efektów zabiegowych, wielu zadowolonych klientów i co najważniejsze satysfakcję z wykonywanej pracy.

Stopka Wiktoria na bloga wersja z oczyszczaniem wodorowym