Blog dla kosmetologów

OCZYSZCZANIE WODOROWE / TESTY URZĄDZEŃ KOSMETYCZNYCH

RECENZJA KOSMETOLOGA – OCZYSZCZANIE WODOROWE

Jeśli jesteś w trakcie poszukiwania urządzenia do oczyszczania wodorowego to świetnie trafiłaś! Zanim zdecydujesz się na zakup zwróć uwagę na kilka elementów.

Oczyszczanie wodorowe szkolenie

Nazywam się Wiktoria, jestem kosmetologiem i szkoleniowcem technologii oczyszczania wodorowego. Miałam okazję pracować na różnych urządzeniach i chętnie podzielę się z Tobą moimi spostrzeżeniami. Parametry, cena, ilość głowic czy producent to jedno, ale nie zapominajmy o aspektach praktycznych.

Czyli jednym słowem: na którym urządzeniu pracuje się najlepiej?
Poznaj niezależną opinię kosmetologa.

Pamiętaj – każdy model ma swoje wady i zalety. Poniżej w artykule podzielę się swoimi doświadczeniami, abyś mogła podjąć najlepszą decyzję.

W pierwszej kolejności zachęcam Cię do przeczytania artykułu: “Ranking urządzeń do oczyszczania wodorowego”:

LINK DO ARTYKUŁU

Dzięki niemu poznasz dokładnie czym różnią się najpopularniejsze modele oczyszczania wodorowego.

Znajdziesz tam również badanie – case study porównujące efekty zabiegowe urządzeń.

Oczyszczanie wodorowe porfiryny Lumiscan

Jeśli zapoznałaś się już dokładnie z obydwoma modelami, możemy przejść do praktycznych tematów. Wielogodzinna praca w gabinecie nie jest prosta. Często siedzimy w niewygodnej pozycji, schylamy się czy wykonujemy ruchy, które wymagają dużej siły. Dlatego tak ważne jest, aby sprzęt, który planujesz kupić był wygodny w użyciu. Będziesz go używać przez wiele lat, więc zwróć uwagę na swój komfort pracy.

Oczyszczanie wodorowe zabieg

Potraktuj ten artykuł jak rozmowę z koleżanką z branży, która pracuje na technologii, w którą chcesz zainwestować. W tym artykule przedstawię Ci moją opinię na temat pracy na urządzeniach:

Urządzenia do oczyszczania wodorowego

Artykuł opinia kosmetologa oczyszczanie wodorowe

01 MOBILNOŚĆ URZĄDZENIA DO OCZYSZCZANIA WODOROWEGO

Jeśli często zmieniasz gabinety, pracujesz mobilnie lub masz mało miejsca w gabinecie to zwróć uwagę na rozmiar i wagę urządzenia. Zdecydowanie ułatwi Ci to codzienną pracę. Urządzenie Aquapeel H2 1.0 jest mniejsze, lżejsze, łatwiejsze w przenoszeniu i zajmuje mniej miejsca.

Z kolei jeśli pracujesz na stałe w jednym gabinecie to nie będzie dla Ciebie decydujący czynnik. Urządzenia najczęściej stawiamy na obracanych stolikach, aby ułatwić sobie pracę. Wtedy urządzenia zajmują tyle samo miejsca.

Przykładowy stolik pod urządzenie:
Stolik pod oczyszczanie wodorowe

02 CZY URZĄDZENIA DO OCZYSZCZANIA WODOROWEGO SĄ GŁOŚNE?

Doskonale wiemy jak istotny dla klientek jest relaks, kiedy trafiają do naszego gabinetu. Przychodzą się odstresować, wyciszyć i odpocząć. Dlatego ważne jest, aby urządzenia, którymi wykonujemy zabiegi nie generowały zbyt dużego hałasu.

W przypadku urządzeń Aquapeel H2 1.0 i 2.0 mamy bardzo podobną sytuację.
Sprzęty są głośniejsze w momencie wytwarzania wody wodorowej.
W zależności od urządzenia ten proces trwa:

Generator wodoru w obu przypadkach włączamy przed rozpoczęciem zabiegu, kiedy klientka wypełnia kartę klienta, wykonujemy demakijaż czy przygotowujemy gabinet. Późniejsza praca na urządzeniach jest cicha, więc klientka może się w pełni zrelaksować.

Hałas generowany przez urządzenia to 45 dB.
To wartość bezpieczna dla Twojego słuchu przy długotrwałej ekspozycji.

Komfort klienta jest ważny, ale nie zapominaj o swoim zdrowiu!

Dla porównania: 50 dB to zalecany przez WHO poziom hałasu w środowisku w porze dziennej.

03 WYMIANA WODY WODOROWEJ

Oba urządzenia są wyposażone w kielichy na wodę wodorową. Podczas wykonywania zabiegów będziesz je wielokrotnie wyciągać i uzupełniać.

Urządzenie Aquapeel H2 1.0 posiada odkręcane kielichy o pojemności 600 ml. Aby wymienić/ wylać wodę wystarczy odkręcić pojemniki i wyciągnąć je w dół. Kielichy są małe, poręczne i łatwe w myciu. Cały proces jest prosty i szybki.

Kielichy na wodę wodorową

 

Z kolei Aquapeel H2 2.0 posiada 2 szklane kielichy o pojemności 1 L, które są zapinane na zaczep. Aby wymienić wodę należy odpiąć zaczep, podnieść pokrywę, odłożyć ją i wyciągnąć szklany kielich. Nie jest to bardzo trudne czy uciążliwe, ale w porównaniu do pierwszego modelu jest to wolniejszy i bardziej niewygodny proces.

Kielichy do oczyszczania wodorowego

04 SKĄD WIEMY, ŻE WODÓR ZOSTAŁ WYGENEROWANY?

Warto jest wspomnieć o dodatkowych wskazówkach, które dostajemy od urządzenia. Oczyszczanie wodorowe to zabieg, który wykorzystuje działanie aktywnego wodoru.
W przypadku wody wodorowej bardzo istotna jest odpowiednia mineralizacja wody, aby przeprowadzić proces elektrolizy. Jest to niezbędne do wytworzenia wodoru w urządzeniu.

Woda używana do zabiegu powinna być niskozmineralizowana – 50 – 500 mg/l.

Dużą zaletą urządzenia Aquapeel H2 2.0 są komunikaty, które informują nas czy używamy odpowiedniej wody. Dzięki temu mamy pewność, że urządzenie faktycznie wytworzy odpowiednią ilość, dobrej jakości wodoru.

Wskazówki w urządzeniu do oczyszczania wodorowego

Aquapeel H2 1.0 nie posiada takich funkcji.

Po zakupie obu urządzeń w cenę wliczone jest szkolenie, na których przerabiamy najczęstsze sytuacje i jak sobie z nimi radzić. Ponadto zostanie Ci przydzielony opiekun, który jest pod telefonem w razie pytań, więc na pewno nie zostaniesz sama z problemem.

Jednak wskazówki na urządzeniu ułatwiają zlokalizowanie i rozwiązanie problemu zdecydowanie szybciej. Myślę, że są bardzo pomocne szczególnie na początku, gdy nie mamy wprawy w pracy na urządzeniu.

05 JAKIE KOŃCÓWKI DO OCZYSZCZANIA WODOROWEGO WYBRAĆ?

Kolejnym aspektem, na który warto jest zwrócić uwagę są końcówki do głowicy zasysającej. W omawianych urządzeniach używamy innych końcówek.

Model Aquapeel H2 1.0 posiada 3 rodzaje końcówek dopasowanych do różnych rodzajów cer. Klienci przychodzą do gabinetu z różnymi problemami skórnymi, ich skóry mają różną grubość i wrażliwość. Myślę, że im większa personalizacja tym skuteczniejszy zabieg i bardziej zadowolony klient.

Rodzaje końcówek do oczyszczania wodorowego

Z kolei model Aquapeel H2 2.0 posiada jeden rodzaj uniwersalnych końcówek.

Końcówki do oczyszczania wodorowego

Pamiętaj, że w obu przypadkach moc zasysania jest regulowana przez urządzenie i to jest główny parametr, który będzie wpływał na intensywność zabiegu.
Osobiście wygodniej pracuje mi się na końcówkach pierwszego modelu, ponieważ lubię zmieniać końcówki podczas serii zabiegowej, aby uzyskać najlepsze efekty. Zauważyłam, że mocniej przylegają do skóry, więc głowica łatwiej się przesuwa.

06 KTÓRA GŁOWICA DO OCZYSZCZANIA WODOROWEGO JEST NAJLEPSZA?

Ergonomiczne i wygodne głowice to podstawa pracy. Jeśli miałabym porównać, z którą głowicą wygodniej mi się pracuje to wygrywa model Aquapeel H2 1.0.
Głownie z uwagi na możliwość włączania i wyłączania głowic bezpośrednio na rączce. Dzięki temu nie muszą przerywać zabiegu i przysuwać się do urządzenia, jeśli chcę na chwilę wyłączyć głowicę. To mała rzecz, która bardzo usprawnia pracę.

Głowica do oczyszczania wodorowego

07 KTÓRE URZĄDZENIE DO OCZYSZCZANIA WODOROWEGO JEST NAJLEPSZE?

W tym artykule chciałam przekazać Ci praktyczne informacje, których ciężko się dowiedzieć jeśli nie pracowałaś wcześniej na urządzeniu. Pamiętaj, że powyższe informacje to moja subiektywna opinia i może różnić się od innych.

Zarówno model Aquapeel H2 1.0 jak 2.0 są świetnymi urządzeniami do oczyszczania wodorowego.
Umożliwiają wykonanie skutecznych, przyjemnych dla klienta zabiegów.

Jak pewnie zauważyłaś żadne z nich nie jest idealne. Mają swoje wady i zalety, a to które jest lepsze zależy od Twoich potrzeb.
Przeanalizuj na spokojnie wszystkie aspekty, swój gabinet, klientów, możliwości i to co jest dla Ciebie najważniejsze.

Mam nadzieję, że udało mi się w jakiś sposób pomóc Ci w wyborze odpowiedniego dla Ciebie urządzenia.
Pamiętaj, że zadowoleni klienci są ważni, ale nie zapominaj o swojej wygodzie i komforcie pracy! 😊

 

 

 

 

Zostaw komentarz