Blog dla kosmetologów

JULIÉ® - redukcja rozstępów i cieni pod oczami / KARBOKSYTERAPIA

4 NAJCZĘSTSZE PROBLEMY KARBOKSYTERAPII

Karboksyterapia jest już dobrze znaną technologią w branży beauty. Według wielu kosmetologów nie ma lepszego zabiegu na redukcję cieni pod oczami, zmniejszenie wypadania włosów czy opracowywanie blizn i rozstępów. To zabieg, który bardzo często wykorzystujemy w terapiach synergicznych dla uzyskania świetnych efektów.
Niestety tak jak wszystko – karboksyterapia ma swoje mankamenty.
Rozmawialiśmy z wieloma kosmetologami pracującymi na różnych sprzętach do karboksyterapii i zauważyliśmy:

4 PROBLEMY KARBOKSYTERAPII:

1 BÓL

2 POWIKŁANIA

3 SERWIS

4 GAZ

4 najczęstsze problemy z karboksyterapią

 

Sprawdź czy się z nimi zgadzasz! A może będziesz mieć coś jeszcze do dodania?

W tym artykule opiszemy najczęściej zgłaszane przez kosmetologów problemy i wyjaśnimy z czego one wynikają. Ale nie martw się!

MAMY NA TO GOTOWE ROZWIĄZANIE 😉

Artykuł o problemach z karboksyterapią

Znajdziesz tu przydatne wskazówki, które ułatwią Ci codzienną pracę w gabinecie.

Brzmi ciekawie?
Jeśli tak to czytaj dalej.


Urządzenie do karboksyterapii z igłą01 CZY KARBOKSYTERAPIA BOLI?

Panuje przeświadczenie, że zabieg karboksyterapii jest bardzo bolesny i nieprzyjemny dla pacjentów. Klienci często boją się igły, bólu czy dyskomfortu. Nawet do tego stopnia, że rezygnują z serii po pierwszym zabiegu.

W konsekwencji nie wykonujemy zabiegów, maszyna stoi i nie przynosi zysku dla gabinetu. Jest to bardzo problematyczne, ponieważ maszyna na siebie nie zarabia, a my dalej musimy płacić leasing. Kupno takiego urządzenia może okazać się złą inwestycją.

Faktycznie – w większości przypadków karboksyterapia boli, szczególnie jeśli zabieg wykonywany jest na urządzeniu bez systemu podgrzewania gazu. Podgrzanie gazu do temperatury 37 °C powoduje, że zabieg staje się przyjemniejszy i mniej bolesny.

 

  • Urządzenia w formie pistoletu do karboksyterapii.
    Są to maszyny, które działają na zasadzie pompki do roweru i z dużą siłą wtłaczają gaz pod skórę, powodując tym samym wielki ból. Nie posiadają systemu podgrzewania gazu. Gaz nie jest wyrobem medycznym i dostarczany jest w formie nabojów.

Urządzenie w formie pistoletu do karboksyterapii

  • Istnieją też urządzenia, które poszły krok dalej i posiadają system podgrzania gazu, ale jest on pojedynczy.

Karboksyterapia z podgrzewaniem gazu
ZASTANAWIASZ SIĘ DLACZEGO TO NIE WYSTARCZA?

W skrócie – zanim podgrzany dwutlenek węgla dotrze w głąb skóry zdąży stracić swoją temperaturę. Ochładza się co skutkuje zwiększeniem odczuć bólowych podczas zabiegu.

Jak poradzić sobie z tym problemem?

 

Rozwiązaniem jest system PODWÓJNEGO PODGRZANIA GAZU – tylko taki system zapewnia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny.  Jest to opatentowane połączenie zewnętrznego oraz wewnętrznego systemu grzewczego. Dzięki takiemu systemowi jesteśmy w stanie utrzymać pożądaną temperaturę gazu podczas całego zabiegu.  Innowacyjny mechanizm podwójnego podgrzewania dwutlenku węgla znacząco zmniejsza odczucia bólowe.

Urządzeniem oferującym podwójny system podgrzewania gazu a tym samym redukującym ból podczas zabiegu jest karboksyterapia Julie.


Karboksyterapia Julie

02 CZY KARBOKSYTERAPIA JEST SZKODLIWA?

Karboksyterapia jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów na redukcję cieni pod oczami. Niestety jest to bardzo wrażliwa okolica przez co powikłania w okolicy oka są najczęściej spotykanym problemem tej technologii.

Powikłania po karboksyterapii

Pewnie się zgodzisz, że powikłania zabiegowe są największą obawą każdego kosmetologa czy kosmetyczki. Wielokrotnie widzieliśmy obrzęki i siniaki pod oczami po wykonanych zabiegach, które utrzymywały się nawet do kilku tygodni.

Jest to bardzo stresująca sytuacja zarówno dla pacjenta, jak i kosmetologa wykonującego karboksyterapię. Zmniejsza się zaufanie pacjenta do kosmetologa oraz sprawia, że klienci szukają innego gabinetu. W dzisiejszych czasach nie ma nic gorszego niż zła opinia w Internecie, a niezadowolony klient często dzieli się tam swoimi złymi doświadczeniami.

 

DLACZEGO PO ZABIEGU KARBOKSYTERAPII MOGĄ POJAWIĆ SIĘ POWIKŁANIA W OKOLICY OKA?

 

1 BRAK MOŻLIWOŚCI ODPOWIETRZENIA GAZU

Okolica oka ze względu na swoją budowę anatomiczną i unaczynienie jest trudnym do opracowania miejscem zabiegowym. Przed wykonaniem zabiegu musimy mieć pewność ze podajemy czysty, medyczny dwutlenek węgla, a nie zanieczyszczone powietrze, które dostało się do maszyny. Niestety większość maszyn nie ma systemów zabezpieczających przed podaniem powietrza i wykonuje się tzw. odpowietrzenie ręczne. Co to znaczy?

Uruchamia się maszynę, klika start i ulatuje trochę gazu. Nie ma nad tym żadnej kontroli i nie wiemy, ile zeszło powietrza czy dwutlenku węgla. W konsekwencji nie mamy pewności, że w cewniku znajduje się tylko gaz medyczny.

 

2 BRAK MOŻLIWOŚCI REGULOWANIA DWUTLENKU WĘGLA

Na rynku są dostępne urządzenia bez możliwości regulacji dwutlenku węgla. Jest to druga najczęściej występująca przyczyna powikłań w okolicy oka po karboksyterapii. W ten sposób podajemy niekontrolowaną ilość gazu pod skórę powodując obrzęki i siniaki w miejscu zabiegowym.

Urządzenie do karboksyterapii pistolet

3 BRAK PROTOKOŁÓW ZABIEGOWYCH

Większość urządzeń nie ma wbudowanych protokołów zabiegowych. Parametry ustawia się ręcznie, co naraża pacjenta na pomyłkę ze strony operatora. Ponad to bardzo często parametry podawane przez producenta są zbyt inwazyjne. Za duża ilość podanego gazu w okolicę oka może spowodować jego zatrzymanie i długotrwały obrzęk.

 

4 BRAK BEZPIECZNYCH TECHNIK PRACY

Technologia karboksyterapii jest dostępna na rynku od wielu lat. Uchodzi za jedną z bezpieczniejszych metod redukcji cieni pod oczami, cellulitu czy tkanki tłuszczowej, pod warunkiem, że techniki pracy są dostosowane do obecnych standardów. Przez ostatnie lata badania pokazały, że nie ma potrzeby podawania bardzo dużej ilości gazu w okolicę oka za jednym razem. Taka metoda pracy może spowodować, że gaz nie będzie się szybko metabolizował i znów pojawi się obrzęk. W tym przypadku mniej znaczy więcej.

Karboksyterapia zabieg

CZY ISTNIEJĄ ROZWIĄZANIA TYCH PROBLEMÓW?

Na szczęście TAK!

Na co zwracać uwagę przy wyborze urządzenia do karboksyterapii, aby uniknąć powikłań?

Po pierwsze wybieraj maszyny, które posiadają automatyczny system odpowietrzania gazu.

System odpowietrzania gazu karboksyterapia

Po drugie bezpieczne urządzenie do karboksyterapii powinno posiadać system regulacji przepływu dwutlenku węgla.

Regulacja przepływu gazu karboksyteraia

Kolejna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę to interfejs urządzenia, czyli inteligentny system do karboksyterapii, który samodzielnie dobiera parametry zabiegowe.
Dodatkowym atutem jest wybór parametrów nie tylko do danego wskazania, ale również do jego stadium czy stopnia zaawansowania. Tak innowacyjne rozwiązanie gwarantuje podanie bezpiecznej, ale nadal skutecznej dawki dwutlenku węgla.

Parametry karboksyterapia

Certyfikowane szkolenie z Trenem kosmetycznym pozwala wyeliminować błędy zabiegowe, poznać bezpieczne metody pracy oraz protokoły zabiegowe opracowane przez zespół kosmetologów i lekarzy medycyny estetycznej.

W ostatnich latach na rynku pojawiło się bardzo dużo technik pracy. Ważne jest weryfikowanie doświadczenia i kompetencji szkoleniowca. Bezpieczną techniką pracy jest podawanie niewielkich ilości gazu z bardzo małym przepływem i robienie drobnych wkłuć.

 

Karboksyterapia cienie pod oczami
03 SERWIS URZĄDZENIA DO KARBOKSYTERAPII

Kolejną częstą obawą przed inwestycją w sprzęt jest kwestia awarii i ewentualnego serwisu maszyny. Większość urządzeń na rynku jest bardzo duża i nieporęczna, przez co w momencie awarii musisz samodzielnie spakować maszynę na paletę.
Taka sytuacja generuje wysoki koszt logistyczny – koszt kuriera paletowego to ok 250 zł + 100 zł paleta. To również kwestia odpowiedniego zapakowania sprzętu na taką paletę. Pewnie nie posiadasz w swoim gabinecie odpowiednich pasów zabezpieczających czy kartonów, przez co ryzyko jeszcze większego uszkodzenia sprzętu wzrasta.

Jakie jest rozwiązanie tego problemu?

Wybieraj sprzęty o modułowej obudowie. Panel sterujący urządzenie jest wyciągany z podstawy/nogi. Dzięki takiemu rozwiązaniu klient nie traci na atrakcyjności urządzenia, jest ono stabilne i wygodne w pracy. W czasie ewentualnej awarii urządzenie jest w bardzo szybki i prosty sposób wyciągane z podstawy. Sam moduł sterujący nie przekracza 50 cm szerokości oraz wysokości dzięki czemu możesz spakować go w karton i nadać przesyłką kurierską za 30 zł. Wygoda i oszczędność w jednym 😉

Asystor urządzenia do karboksyterapii

Ekran urządzenia do karboksyterapii

Warto również zwrócić uwagę na okres gwarancji oraz kraj produkcji. Kiedy maszyna ma krótki okres gwarancji, a producent jest zza granicy istnieje większe ryzyko, że zostaniesz bez urządzenia na czas naprawy.

Na rynku można spotkać producentów oferujących tzw. DOŻYWOTNIĄ GWARANCJĘ.
Jest to bardzo innowacyjne rozwiązanie, które dzięki rocznej opłacie abonenckiej i dokonanemu przeglądowi technicznemu gwarantuje przedłużenie okresu gwarancji o kolejny rok. Bez przestojów w pracy oraz ponoszeniu dużych kosztów ewentualnej naprawy.

 

04 JAKI GAZ JEST WYKORZYSTYWANY DO ZABIEGU KARBOKSYTERAPII? 

Do prawidłowo wykonanego zabiegu z użyciem karboksyterapii potrzebujemy butli z medycznym dwutlenkiem węgla. Większość dostępnych na rynku modeli oferuje butlę wraz z zakupem sprzętu.

Brzmi dobrze, prawda? A jak jest w rzeczywistości?

Butla z dwutlenkiem węgla to jednorazowy zakup. W momencie, gdy butla z gazem się skończy musisz we własnym zakresie szukać firmy, która takie butle napełnia. Jest to dość kłopotliwe ze względu na to, że takich firm na rynku jest stosunkowo niewiele. Bardzo często są to duże zakłady przemysłowe, które nie chcą obsługiwać pojedynczych zleceń napełnienia butli.

Gaz medyczny karboksyterapia

Jak ułatwić sobie ten proces?

Wybierz dostawcę sprzętu, który ma stały dostęp do wszystkich materiałów eksploatacyjnych i świadczy usługi napełniania butli medycznym gazem LAPAROS. Dzięki temu nie musisz podpisywać specjalnych umów na dzierżawę butli, samodzielnie jeździć i jej napełniać. Bardzo wygodnym i komfortowym mechanizmem dla klienta jest opcja odesłania pustej butli do dystrybutora, a otrzymanie w zamian nowej – pełnej.

Oszczędzaj czas i dbaj o swój komfort!

Butla do karboksyterapii

CZY ISTNIEJE URZĄDZENIE KTÓRE ROZWIĄZUJE TE WSZYSTKIE PROBLEMY?

Tak! Na szczęście na rynku możesz znaleźć urządzenie, które rozwiązuje wszystkie te problemy. Jeśli interesowałaś się urządzeniami do karboksyterapii to może słyszałaś o inteligentnej karboksyterapii Julié.

 

Inteligentna karboksyterapia Julie

Wszystkie powyżej wymienione problemy rozwiązaliśmy:

 

BÓL -> PODWÓJNY SYSTEM PODGRZEWANIA GAZU

POWIKŁANIA -> AUTOMATYCZNY SYSTEM ODPOWIETRZANIA GAZU

SERWIS -> WYCIĄGANY PANEL STERUJĄCY

GAZ -> NAPEŁNIANIE BUTLI MEDYCZNYM GAZEM LAPAROS

 

Wybór sprawdzonego urządzenia daje Ci gwarancję świetnych efektów zabiegowych, brak powikłań, a co za tym idzie – zadowolonych klientów.

Zwracaj uwagę na aspekty, które omówiliśmy w tym artykule, aby zakup karboksyterapii okazał się Twoją najlepszą inwestycją! 😉

 

Jeśli jeszcze nie miałaś okazji się zapoznać się z karboksyterapią Julie to podsyłam Ci link do naszego bloga, na którym znajdziesz wiele informacji na jej temat:

dlaczego-karboksyterapia-julie-jest-najdrozsza

https://polskiblogkosmetyczny.pl/dlaczego-karboksyterapia-julie-jest-najdrozsza/

 

Prezentacja wideo:

strona_8

Wiktoria Wójcik stopka

 

Zostaw komentarz