Blog dla kosmetologów

JULIÉ® - redukcja rozstępów i cieni pod oczami / KARBOKSYTERAPIA / PORADNIKI ZAKUPOWE

URZĄDZENIE DO KARBOKSYTERAPII JULIÉ® | TEST APARATU

[TEST] URZĄDZENIE DO KARBOKSYTERAPII JULIÉ

.

 

We wrześniu odbyła się premiera nowego aparatu do terapii dwutlenkiem węgla – karboksyterapia Julié. Jest to flagowy produkt nowo powstałej marki premium w Polsce – UNIQUE TECHNOLOGIE™.

Jak deklaruje producent urządzenia: “Julié jest pierwszą w Polsce karboksyterapią inteligentną, która łączy w sobie elegancję i funkcjonalność. W stosunku do aparatów konkurencyjnych – posiada wyższe parametry techniczne, dłuższą gwarancję, atrakcyjniejszy wygląd, oraz przede wszystkim aż 5 autorskich systemów zabiegowych”.

Na polskim rynku profesjonalnej aparatury do karboksyterapii naprawdę jest w czym wybierać. Począwszy od renomowanych modeli europejskich producentów, a skończywszy na co raz szerszej ofercie polskich marek tworzących sprzęt kosmetyczny. Jak na ich tle wypadnie Julié? Poprosiliśmy o napisanie recenzji gabinet kosmetologii profesjonalnej Perfect Glamour z Wrocławia. Zapraszamy Was do przeczytania artykułu Pani Moniki Krzykowskiej.

1. OPIS URZĄDZENIA I TECHNOLOGII

Karboksyterapia Julié to najnowszy aparat do terapii dwutlenkiem węgla. Tak, jak inne profesjonalne urządzenia tego rodzaju, działa na zasadzie pompy infuzyjnej. Na czym więc polega wyjątkowość tego modelu na tle konkurencji? Przełomem jest zastosowanie przez firmę UNIQUE TECHNOLOGIE™ pięciu, autorskich systemów, których nie znajdziemy w żadnym innym urządzeniu z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Poniżej znajdują się ich krótkie opisy. Dlaczego krótkie? Ponieważ po rozmowie z producentem odnosi się wrażenie, że na temat każdego z nich można napisać co najmniej książkę :)

 • Smart & Intuitive, czyli pierwszy na świecie inteligentny system do karboksyterapii, który samodzielnie dobiera parametry zabiegowe nie tylko do danego wskazania, ale również do jego stadium i stopnia zaawansowania. System ten sprawia, że zanim kosmetolog wykona zabieg – aparat wskaże miejsca iniekcji, określi pożądany przepływ, odpowietrzy system, a nawet wyświetli kluczowe informacje dotyczące wykonania zabiegu w określonym wskazaniu.
 • Air Clean System to mechanizm gwarantujący całkowite pozbycie się powietrza atmosferycznego ze wszystkich podzespołów urządzenia. Jest on niezbędny, aby znacząco zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia komplikacji pozabiegowych. ACS to gwarancja bezpieczeństwa i braku powikłań po zabiegu karboksyterapii.
 • Double Heating System jest to pierwszy tego typu system na świecie zastosowany w aparacie do karboksyterapii. DHS jest to opatentowane połączenie dwóch systemów podgrzewania dwutlenku węgla: wewnętrznego (elektronicznego) z systemem zewnętrznym, szczególnie efektywnym w przypadku wysokich przepływów dwutlenku węgla. DHS gwarantuje najniższe odczucia dyskomfortu u Klientów.
 • Precision Flow Control to system precyzyjnej regulacji przepływu dwutlenku węgla od 1 do 150 cc/min. Dzięki dokładnej kontroli przepływu gazu, możliwe jest właściwe zastosowanie się ogólnoświatowych protokołów zabiegowych, które w warunkach klinicznych potwierdziły efektywność oraz bezpieczeństwo karboksyterapii.
 • Hybrid Filtering System – jest to dwuetapowy proces filtrowania CO2. System pozwala uzyskać efekt synergii poprzez połączenie dwóch niezależnych filtrów cząsteczek stałych. Gwarantuje to zachowanie najwyższej sterylności podawanego gazu.

Po zapoznaniu się z zastosowanymi systemami, sformułowanie “innowacyjna karboksyterapia” staje się dla mnie co raz bardziej klarowne. Jako kosmetolog z wieloletnim doświadczeniem, najbardziej cenię sobie te z systemów, które powodują maksymalizację bezpieczeństwa zabiegów. Niestety nadal wiele z nas prezentuje filozofię “za wszelką cenę”. Ja się z tym absolutnie nie zgadzam i pragnę, aby moje Klientki nigdy nie straciły do mnie zaufania.

Tak jak wspomniałam na początku, urządzenie wykorzystuje technologię pompy infuzyjnej – czyli dobrze znany nam mechanizm. Jednak zastosowanie autorskich, podobno opatentowanych, systemów nie pozwala mi na nic innego, jak na przyznanie w pełni zasłużonej 5+.

2. DESIGN I JAKOŚĆ WYKONANIA

Tej części mojego tekstu poświęcę sporo miejsca, gdyż uważam ją za jeden z największych atutów urządzenia. Oglądając zdjęcia i foldery, które od kilku tygodni pojawiały się w prasie branżowej byłam bardzo zaciekawiona tym produktem, ponieważ na próżno szukać tak ciekawej stylistyki u innych polskich producentów.

Karboksyterapia Julié jest umieszczona na ekstra eleganckim asystorze, który wizualnie stanowi integralną część aparatu. Wykonany jest on z połączenia materiału przypominającego mleczne szkło, które jednak szkłem nie jest – nie da się go stłuc ani porysować :) Jest precyzyjnie wykończony, na froncie oraz z boku posiada przepięknie podświetlane loga oraz ciekawe załamanie pozwalające optymalnie wyeksponować samo urządzenie. Bryła urzadzenia usytuowana jest na okrągłej podstawie, oczywiście wyposażonej w kółeczka jezdne. Co ciekawe, z tyłu pomocnika przewidziano miejsce na 3-kilogramową butlę z medycznym gazem CO2. Pozwala to nie tylko oszczędzić miejsce w gabinecie, ale przede wszystkim na zachowanie harmonii i elegancji całości bryły.

design

Z uzyskanych przeze mnie informacji wynika, że głównym projektantem Julié jest francuz – Pierre Michael Elbaz, którego znakiem rozpoznawczym jest prostota oraz szlachetna estetyka kreowanych form. Jego myślą przewodnią było zaprojektowanie niepowtarzalnej aparatury dla wyjątkowych salonów. Moim zdaniem, swoje zadanie wykonał na 6!

3. INTUICYJNOŚĆ OBSŁUGI I PORUSZANIA SIĘ PO MENU

Włączając urządzenie, pojawia się dziewczyna o nietuzinkowej urodzie, która wita nas w “inteligentnym systemie do karboksyterapii”. Od tego momentu (przynajmniej dla mnie), Julié to nie nazwa kolejnego modelu urządzenia, to właśnie TA dziewczyna:)
Karboksyterapia Julié ekran startowy

Kolejny ekran to już Julié w całej krasie. W tym miejscu możemy wybrać jedno z ośmiu wskazań do zabiegu. Są to:

 • skóra głowy
 • okolica oczu
 • biorewitalizacja
 • tkanka tłuszczowa
 • cellulit
 • rozstępy i blizny
 • wiotkość skóry
 • łuszczyca

Karboksyterapia Julié wybór wskazania

Po wejściu w konkretne wskazanie, przechodzimy do kolejnych ekranów. W przypadku skóry głowy i okolicy oczu, wybieramy konkretny zabieg, np. na łysienie androgenowe lub lifting oka. W pozostałych wskazaniach mamy do wyboru część ciała, na której wykonywać będziemy zabieg. Wszytko jest napisane bardzo czytelną czcionką, także nawet Panie o słabszym wzroku, nie będą miały problemu z obsługą tego menu.

Karboksyterapia Julié wybór zabiegu

Jeśli chcemy wykonać zabieg na cellulit lub zlokalizowaną tkankę tłuszczową, pojawia się nam dodatkowy ekran, który pozwala na wybór odpowiedniego stadium lub stopnia zaawansowania problemu.

Karboksyterapia Julié wybór stadium

Ostatni ekran, bez względu na wybrany zabieg, to automatycznie ustawione parametry zabiegowe, które zostały na ogólnoświatowych protokołach zabiegowych. To właśnie one gwarantują nie tylko wysoką skuteczność zabiegów karboksyterapii, ale również ich bezpieczeństwo.

Mamy tutaj trzy podstawowe parametry, czyli dawkę, przepływ oraz temperaturę podawanego dwutlenku węgla. Co ciekawe, parametry te można dowolnie modyfikować, ale jest to niewątpliwie opcja dla zaawansowanych użytkowników, którzy na podstawie swojego doświadczenia potrafią te wielkości dobierać indywidualnie.

Kolejną, niespotykaną dotąd w innych aparatach opcją jest wskazanie nam zalecanych miejsc iniekcji oraz coś w stylu informacji praktycznych, czyli pod jakim kątem należy wbić igłę, na co zwrócić szczególną uwagę lub jakich odczuć możemy się spodziewać.

Karboksyterapia Julié ekran zabiegowy

Podsumowując, menu karboksyterapii Julié jest wysoce intuicyjne. Jest to w końcu jeden z filarów tego modelu, mające odzwierciedlenie w systemie Smart & Intuitive. Powoduje to, że sama techniczna obsługa sprzętu jest banalnie prosta. Menu jest dla nas także skarbnicą wiedzy na temat wykonywania zabiegów.

Jedyne, co mnie nie zachwyciło, to niektóre zdjęcia w ostatnich ekranach, już przy wyborze parametrów. Najmniej przypadły mi do gustu zdjęcia naszej Julié przy zabiegach na pośladki i uda, uważam je za odrobinę wyzywające. Całość, w mojej typowo szkolnej skali, oceniam na 5+.

4. WYPOSAŻENIE

Karboksyterapia Julié jest sprzedawana w tak zwanym pakiecie premium, w ramach którego otrzymujemy:

 • Urządzenie
 • Elegancki, dedykowany asystor na urządzenie oraz butlę z CO2
 • Butlę z medycznym CO2
 • Regulator CO2 z podgrzewaczem
 • Cewnik do gazu pojedynczy
 • Filtr mikrobiologiczny
 • Zestaw startowy na 30 zabiegów karboksyterapii (igły, C-set, filtry jednorazowe)
 • Certyfikowane szkolenie w naszym gabinecie
 • Gotowe protokoły zabiegowe
 • Kwestionariusze oraz karty pacjentów
 • Wsparcie marketingowe oraz sprzedażowe

Jest to kolejny punkt, dopracowany przez producenta. Dla mnie, szczególnie istotny jest fakt posiadania butli z gazem na własność. Wiele firm, do tej pory, praktykuje dzierżawę butli, która dodatkowo jest większa, nieestetyczna i fatalnie komponuje się z estetyką salonów lub gabinetów kosmetycznych (nie wspominając już o klinikach lub gabinetach medycyny estetycznej).

Osobiście jestem zdeklarowaną fanką urządzeń wyposażonych w pistolet, a zwłaszcza tych, które dają dodatkową możliwość wykonywania mezoterapii igłowej. Trochę brakuje mi w tym modelu pneumatycznego pistoletu. Reasumując: mocne 4+.

5. KOSZTY EKSPLOATACJI, WARUNKI GWARANCJI ORAZ SERWISU

Jak w przypadku większości urządzeń do karboksyterapii, koszty eksploatacyjne są na podobnym poziomie. W firmie UNIQUE TECHNOLOGIE™ wygląda to tak:

 • Koszt napełnienia butli medycznym gazem CO2 to 190 zł (wszystkie podane poniżej ceny są kwotami brutto). Według deklaracji powinna ona wystarczyć nawet na 500 do 700 zabiegów, co tak, czy inaczej daje nam kwotę mniejszą niż 0,50 zł za zabieg.
 • Dodatkowo, do wykonania zabiegu, potrzebujemy jednorazową igłę (0,50 zł/sztuka), wężyk (4,00 zł) oraz filtr (6,00 zł).
 • Łączny koszt akcesoriów jednorazowych, potrzebnych do wykonania zabiegu, to jedynie 10 zł!

Moim zdaniem jest to suma jak najbardziej do przyjęcia, zwłaszcza biorąc pod uwagę średnią cenę karboksyterapii w Polsce. Co ważne, pełna oferta akcesoriów jest dostępna w stałej sprzedaży firmy.

Wszystkie urządzenia producenta UNIQUE TECHNOLOGIE™ są objęte dożywotnią gwarancją door-to-door. Jest to rodzaj gwarancji spotykany przeważnie wśród producentów sprzętu AGD i RTV. Polega ona na tym, że bez wychodzenia z domu zgłaszamy ewentualną usterkę, a serwis odbiera z naszego salonu sprzęt i po dokonaniu naprawy lub okresowego przeglądu, dostarczy nam urządzenie z powrotem.

Mocne strony produktu w tej części mojej recenzji, to przede wszystkim dożywotnia gwarancja door-to-door. O ile koszty eksploatacyjne są na podobnym poziomie wśród różnych producentów aparatury do karboksyterapii, o tyle gwarancja, robi na mnie duże wrażenie. Wygoda oraz bezpieczeństwo, na które bezpośrednio wpływa przymiotnik “dożywotni” w aspekcie gwarancji, mogą znacząco wpłynąć na wybór przez klientów właśnie tego modelu. Wiadomo, że wszyscy chcemy żeby sprzęt “spłacił się” jak najszybciej, jednak świadomość tego, że może on przynosić zyski przez okres znacznie przekraczający 24 miesiące, jest … przyjemnie pociągająca :) Dobry plus za koszty, celujący za gwarancję, łączna ocena: mocne 5.

6. URZĄDZENIE DO KARBOKSYTERAPII JULIÉ – PODSUMOWANIE

W celu napisania tej recenzji, Karboksyterapia Julié marki UNIQUE TECHNOLOGIE™, została mi wypożyczona na okres miesiąca. Jest to czas wystarczający, żeby dobrze poznać obsługę urządzenia, sprawdzić jego funkcjonalność oraz porozmawiać z Klientami o ich wrażeniach na temat zabiegu i samego sprzętu.

Muszę przyznać, że sceptycznie podchodzę do nowości na rynku, ponieważ nowe produkty przeważnie charakteryzują się wieloma niedociągnięciami. Testerzy oprogramowania (jeśli tacy nas czytają :)) chyba przyznają mi rację. Wydanie finalnego produktu to proces szalenie praco- i czasochłonny. Jednak w przypadku Julié zostałam mile zaskoczona.

Urządzenie prezentuje się zjawiskowo do tego stopnia, że mam nadzieję w przyszłości wymienić swoje sprzęty na te, produkcji UNIQUE TECHNOLOGIE™. Obsługa urządzenia jest bardzo intuicyjna, a dodatkowo stanowi dla nas swego rodzaju ściągawkę karboksyterapii, gdyby nie daj Boże coś wyleciałoby nam z głowy. Wykorzystane systemy rzeczywiście można nazwać innowacyjnymi bo nie tylko nie znajdziemy ich u konkurencji, ale dodatkowo powodują, że zabiegi są maksymalnie skuteczne oraz bezpieczne. Kropką nad “i” jest dożywotnia gwarancja door-to-door.

Podsumowując swoją recenzję przyznaje aparatowi Karboksyterapia Julié ocenę 5+. Chociaż średnia arytmetyczna z poszczególnych części mojej opinii to 5,3, ale jako autorka mam prawo wystawić ocenę jaką chcę!

Pozdrawiam 😉

Monika Krzykowska

Perfect Glamour
51-124 Wrocław
ul. H. Kamieńskiego 57/1
kontakt@perfect-glamour.pl
tel. +48 730 926 900
+48 783 977 903

partnerzy julie

.

.

.

✓ ZOBACZ FILM Z BADAŃ NA UNIWERSYTECIE JAGIELLOŃSKIM: 

 

Przeczytaj również

Laser diodowy – najlepsze urządzenie do usuwania owłosienia
Wyposażenie salonu kosmetycznego – w jaki sprzęt kosmetyczny zainwestować?
Lumiscan – multispektralne badanie, obrazowanie i diagnostyka skóry – numer jeden w Polsce

komentarze: 16 URZĄDZENIE DO KARBOKSYTERAPII JULIÉ® | TEST APARATU

  1. MAŁGORZATA ZIMAK - KOSMETOLOG SZKOLENIOWIEC, SPECJALISTA POLSKIEGO BLOGA KOSMETYCZNEGO

   Zapraszamy serdecznie do biura handlowego przy ul. Mrągowskiej 88 lok 2, we Wrocławiu.
   Istnieje również możliwość przetestowania urządzenia u siebie w gabinecie, lub podczas najbliższych targów LNE w Krakowie – stoisko nr 110.

   Firma Unique jest w trakcie przygotowywania kolejnych aparatów kosmetycznych, premiera pod koniec roku 2016!
   Zapraszamy do śledzenia informacji na blogu lub FB :-)

   Odpowiedz
 1. Ewa

  Przepraszam, ale nie mogę znaleźć nigdzie informacji na temat firmy Unique Technologie czy ta firma w ogóle istnieje?

  Mam jeszcze pytanie odnośnie tego projektanta Pierre Michael Elbaz, czy mogłabym uzyskac dostęp do jego prac?

  Będę wdzięczna za odpowiedź.

  Odpowiedz
  1. PCZK - Specjalisci Polskiego Bloga Kosmetycznego

   Droga Ewo,

   firma Unique Technologie to stosunkowo nowy brand w świecie kosmetologii, aczkolwiek stworzony przez ludzi związanych z branżą od przeszło 1997 roku !
   Marka Unique składa się z inżynierów, lekarzy, menedżerów ale przede wszystkim pasjonatów kosmetologii. Jest odpowiedzią na stale rosnące potrzeby Klientów, nie tylko w Polsce ale i na całym świecie.
   Więcej szczegółów można znaleźć na stronie producenta https://inteligentna-karboksyterapia.pl/
   Spółka Unique współpracowała z Panem Pierre Michael Elbazem tylko na płaszczyźnie projektu do karboksyterapii Julie, nie czujemy się kompetentni do udzielania szerszych informacji na temat jego pozostałych prac. Pozostają one własnością intelektualną P. Pierre Michael Elbaza. Pozdrawiamy.

   Odpowiedz
 2. Jagoda

  Czy firma Unique wyprodukowała juz jakiś kolejny sprzęt kosmetyczny. ?
  Jest może jakaś inna strona z której można zaczerpnąć i nich więcej informacji. ?

  Odpowiedz
  1. pczk

   Pani Jagodo oczywiście, firma Unique Technologie stale się rozwija i poszerza swoje portfolio. Premierę na Kongresie LNE miała jedyna na świecie plazma o dwóch rodzajach częstotliwości – niskiej oraz wysokiej, przeznaczona do różnych wskazań terapeutycznych. Więcej szczegółów znajdzie Pani na stronie http://www.laserowa-plazma.pl/
   Pozdrawiamy.

   Odpowiedz

Zostaw komentarz