Blog dla kosmetologów

INITIA® - skuteczna epilacja owłosienia / LASERY DO EPILACJI

JAKIE JEST NAJLEPSZE URZĄDZENIE DO USUWANIA OWŁOSIENIA W ROZSĄDNEJ CENIE? POZNAJ LASER DIODOWY INITIA®

NOWOŚĆ 2022: LASER DIODOWY INITIA® 

 

INITIA® TO MEDYCZNY LASER KLASY PREMIUM. Stanowi przeciwwagę dla najdroższych laserów diodowych na rynku. Produkowana jest w Katalonii, przez firmę Asirox© – małą, rodzinną manufakturę, która z prawdziwą pasją rozwija tę technologię.

INITIA® posiada jedne z lepszych parametrów na rynku: generuje bardzo wysoką moc, posiada status produktu medycznego, nowoczesny układ chłodzenia głowicy, funkcję double motion, oferuje dodatkowy, całoroczny zabieg termoliftingu oraz emiter, z żywotnością na poziomie 15 milionów impulsów.

Jeżeli szukasz skutecznego lasera oraz rentownej inwestycji w jednym, INITIA® będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Laserowy zabieg usuwania owłosienia (epilacji)

Laseroterapia jest obecnie najbardziej skuteczną i popularną metodą trwałego pozbywania się niepożądanego owłosienia. Szacuje się, że jej skuteczność sięga poziomu 98,8% i utrzymuje się około 1,5 roku po skończonej serii (tj. 4-8  zabiegów). Aby w pełni zrozumieć istotę laserowego usuwania owłosienia (epilacji) należy poznać ogólną budowę mieszka włosowego, a także fazy wzrostu włosa. Cebulka włosa jest złożona z żywych komórek, natomiast trzon włosa jest strukturą martwą. Cykl wzrostu włosa składa się z trzech faz:

 • faza – Anagen, czyli okres intensywnego wzrostu włosa.
 • faza – Katagen następuje po anagenie. Jest to okres, kiedy włos przechodzi w stan spoczynku. W trakcie katagenu cebulka włosowa obumiera.
 • faza – Telogen jest to końcowa faza, w której włos przygotowany jest do wypadnięcia. Wraz z zakończeniem fazy telogenu mieszek włosowy automatycznie wchodzi w fazę anagenu i tym samym cały cykl rozpoczyna się od nowa.

Poznanie faz cyklu wzrostu włosa jest bardzo istotne, ponieważ jedynie podczas anagenu  możliwe jest jego trwałe zniszczenie wiązką promieniowania laserowego. Aby epilacja była skuteczna niezbędne jest trwałe zniszczenie mieszka włosowego (oraz znajdującej się w nim cebulki), który odpowiedzialny jest za wzrost włosa. Czas trwania fazy anagenu zależy od kilku czynników. Są to:

 1.  obszar skóry miejsca zabiegowego (np. na głowie znajduje się przeciętnie 85-90% włosów w fazie anagenu, na wzgórku łonowym natomiast już tylko 20-30%),
 2.  wiek pacjenta,
 3.  płeć pacjenta,
 4.  gospodarka hormonalna pacjenta.

Działanie lasera diodowego

Initia-przewagi-4

Działanie lasera diodowego opiera się na zasadzie selektywnej fototermolizy. Powoduje ona pochłanianie wiązki lasera o określonej długości fali przez określone chromofory (fotoakceptory) znajdujące się w organizmie człowieka. W przypadku epilacji fotoakceptorem, który absorbuje promieniowanie lasera diodowego jest melanina, czyli barwnik znajdujący się w mieszku włosowym oraz melanocytach naskórka. Melanina pochłania selektywnie energię, co prowadzi do termicznego uszkodzenia struktur włosa odpowiedzialnych za jego wzrost (termoliza) bez naruszenia tkanek sąsiadujących. Laser diodowy emituje jednorodną falę o długości 808 nm, która pochłaniana jest przez melaninę.

Ile zabiegów epilacji należy wykonać?

Przeciętnie, seria zabiegów laserowego usuwania owłosienia, potrzebna do uzyskania pożądanego efektu, powinna składać się z 4 do 8 wizyt. Jednak liczba ta zależna jest od czynników takich jak: płeć, wiek, gospodarka hormonalna, gęstość mieszków włosowych, fazy rozwoju włosów, fototypu skóry oraz ilości melaniny w mieszku włosowym. Zabiegi powtarza się w odstępach 4-6 tygodniowych.

Największą skuteczność laserowego usuwania owłosienia obserwuje się u osób z jasną karnacją i ciemnymi włosami. Odpowiedzialny jest za to chromofor absorbujący energię lasera diodowego czyli melanina, a dokładniej jej:

 • koncentracja w mieszku włosowym → im większe skupienie ciemnego barwnika (melaniny) w mieszku włosowym tym lepszy efekt zabiegu. Tłumaczy to również gorsze rezultaty epilacji włosów jasnych.
 • lokalizacja → melanina (barwnik) znajduje się nie tylko w mieszkach włosowych, ale także w naskórku, dlatego im ciemniejsza skóra, tym trudniej wykonać depilację laserową ze względu na możliwe efekty uboczne w postaci oparzeń skóry.

Reasumując: im skóra jest jaśniejsza, a włos ciemniejszy i grubszy można bezpieczniej wykonać zabieg depilacji laserowej bez ryzyka powikłań, niż w przypadku skór ciemniejszych.

Co dzieje się z włosem po zabiegu epilacji laserem diodowym?

 1. W okresie od trzeciego do czternastego dnia po zabiegu epilacji, cebulka włosa powoli obumiera, w konsekwencji czego włos wypada. W kolejnych tygodniach włos odrasta bardzo nierównomiernie. Jest zredukowany o ok. 15-20% i ma o wiele delikatniejszą strukturę.
 2. Po zakończeniu całej terapii laserowej szacowana skuteczność jest na poziomie 98,8%. Co oznacza, że pozostają tylko pojedyncze i bardzo delikatne włoski.
 3. Po upływie ok. 18 miesięcy włosy zaczynają delikatnie odrastać. Nie powrócą jednak do stanu sprzed laseroterapii. Jest to idealny moment do przeprowadzenia 1-2 zabiegów utrwalających, aby utrzymać osiągnięty efekt.
 4. Systematyczne kontynuowanie terapii (przestrzeganie terminów wizyt) jest warunkiem koniecznym, aby uzyskać i utrzymać spektakularne efekty.

W skrajnych przypadkach może zdarzyć się, że efekty epilacji utrzymywać się będą od 8 do 12 miesięcy. Jest to uzależnione od indywidualnych predyspozycji pacjenta, a także od następujących czynników zewnętrznych: zażywanie suplementów diety mających na celu wzmocnienie skóry, włosów i paznokci, przebyte choroby ogólnoustrojowe, zmiany hormonalne np. menopauza, ogólne osłabienie organizmu, przewlekła antybiotykoterapia. W takiej sytuacji należy jak najszybciej wykonać zabiegi utrwalające.

Bardzo ważnym i komfortowym jest fakt, że pacjent zaraz po zabiegu może powrócić do normalnego trybu życia, ponieważ laseroterapia nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Podsumowanie

Initia-dzialanie-2-2

Epilacja laserem diodowym jest obecnie najlepszą znaną metodą trwałego usuwania owłosienia. Laser diodowy to najbardziej zaawansowany i wyspecjalizowany sprzęt kosmetyczny do przeprowadzania skutecznych zabiegów epilacji.

Światło, wygenerowane przez emiter urządzenia, pochłaniane jest przez melaninę zawartą w mieszku włosowym, w wyniku czego struktura mieszka włosowego zostaje upośledzona. Następnie, w wyniku naturalnych procesów fizjologicznych, włos zanika.

Najlepsze efekty epilacji osiągają pacjenci o jasnej karnacji i ciemnych włosach. Im skóra jest jaśniejsza, a włos ciemniejszy i grubszy można bezpieczniej wykonać zabieg depilacji laserowej bez ryzyka powikłań, niż w przypadku skór ciemniejszych. Zabieg z użyciem lasera diodowego, przeprowadzony przez wykwalifikowaną osobę, jest w pełni bezpieczny i nie wymaga od pacjenta żadnego okresu rekonwalescencji.

.

Przeczytaj również

NAJLEPSZE URZĄDZENIA KOSMETYCZNE | TOP 5 | POZNAJ SUBIEKTYWNY RANKING 2022

Laser diodowy – najlepsze urządzenie do usuwania owłosienia
Wyposażenie salonu kosmetycznego – w jaki sprzęt kosmetyczny zainwestować?
Lumiscan – multispektralne badanie, obrazowanie i diagnostyka skóry – numer jeden w Polsce

Lasery do usuwania owłosienia

komentarze: 5 JAKIE JEST NAJLEPSZE URZĄDZENIE DO USUWANIA OWŁOSIENIA W ROZSĄDNEJ CENIE? POZNAJ LASER DIODOWY INITIA®

 1. Rowena

  Zabiegi laseroterapii z wykorzystaniem lasera diodowego, w przeciwieństwie do np. IPLi naprawde działają! Jeśli są one przeprowadzane na dobrym sprzęcie i zgodnie z wytycznymi można już nigdy nie martwić się o codzienne szaleństwo z maszynką. Sama zastanawiam się teraz nad zakupem diody, oczywiście za jakieś sensowne pieniądze.

  Odpowiedz
 2. Iga

  Bardzo dobry artykuł. Sporo ciekawych informacji w jednym miejscu. Byłam ciekawa na jakiej zasadzie działa laserowe usuwanie owłosienia, ale moja kosmetyczka (podobno lic. kosmetolog) nie bardzo potrafiła mi tego sensownie wytlumaczyć.
  Zgadzam się z konkluzją, że epilacja laserem diodowym jest najlepszą metodą usuwania owłosienia. Jestem po skończonej serii pachy i nogi i jestem bardzo zadowolona.

  Odpowiedz
 3. Katarzyna

  A ja po diodzie nie miałam ŻADNYCH efektów..
  nie wiem z czego to wynika. Nie wierzę już w żadne metody, zostałam przy maszynce.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz