Blog dla kosmetologów

Uncategorized

Dziesięć porad, które ułatwią Ci wybór najlepszego urządzenia do karboksyterapii!

Czy zdążyłaś zakupić pierwsze wydanie Kosmetologii Estetycznej? Jeżeli nie – nic straconego. Na naszym blogu przeczytasz co radzą eksperci na temat wyboru aparatury do karboksyterapii, jakie są nowości w tej technologii, a także udzielą odpowiedzi na nurtujące czytelników pytania…

Zastanawiasz się nad zakupem urządzenia do karboksyterapii, ale nie wiesz na co należy zwrócić uwagę? Boisz się inwestycji, która może okazać się nietrafiona? Przedstawiamy zbiór dziesięciu porad, które ułatwią Ci podjęcie decyzji:

 

 1. Produkty krajowe
  Dlaczego? Sprawa jest prosta – wszelkie naprawy, serwis, wsparcie techniczne jest na miejscu i zwykle odbywa się w ciągu kilku dni. Co więcej, niektóre polskie firmy oferują na swoje urządzenia dożywotnią gwarancję i urządzenia zastępcze na czas dłuższych napraw. Dzięki temu nie musisz przerywać ciągłości zabiegów i narażać się na stratę klienta.
 2. Design
  Na pierwszy rzut oka sprawa kompletnie nieistotna, ale… większość klientów salonów kosmetycznych to kobiety, które szczególnie zwracają uwagę na estetykę gabinetu. Nie jest tajemnicą, że Panie chętniej korzystają z usług kosmetycznych wykonywanych w ekskluzywnym salonie, na profesjonalnym, dobrze wyglądającym sprzęcie.
 3. Modułowa budowa
  Zdecydowaliśmy się na konkretne urządzenie, pracowało bez zarzutów, aż do teraz. Problem polega na tym, że urządzenie jest sporych gabarytów i odesłanie go do serwisu wiąże się
  z wysokimi kosztami i problematyczną wysyłką. Czy możemy się przed tym uchronić? Owszem, wybierając urządzenia o modułowej budowie. Dzięki temu wysyłka ogranicza się tylko
  i wyłącznie do niewielkiej przesyłki kurierskiej.
 4. Cena urządzenia + pakiety startowe
  Im urządzenie droższe, tym lepsze? Niekoniecznie. Dobre urządzenie to takie, które spełnia nasze oczekiwania. Dlatego zanim zainwestujesz odpowiedz sobie na podstawowe pytanie – jakie cechy powinna według Ciebie posiadać aparatura do karboksyterapii? Dodatkowo zwróć uwagę co zawiera cena urządzenia. Wiele firm gwarantuje atrakcyjne pakiety startowe, certyfikowane szkolenia oraz pełne wsparcie marketingowe bez ponoszenia dodatkowych kosztów.
 5. Filtracja CO2
  Wiele osób nie zwraca uwagi na fakt, że wraz z zużywaniem się podzespołów urządzenia w przewodach gazu mogą  pojawić się drobne zanieczyszczenia. Jeśli podamy je pod skórę pacjenta możemy doprowadzić do powstania poważnych stanów zapalnych. W związku z tym niezbędną kwestią są systemy filtracji CO2, które efektywnie utrzymują najwyższą czystość podawanego gazu.
 6. Odpowietrzanie systemu
  Czy wiesz, że najczęstszą przyczyną powstawania powikłań pozabiegowych jest podanie powietrza pod tkankę pacjenta? Prawidłowe wykonanie zabiegu karboksyterapii wymaga każdorazowego odpowietrzania całego systemu podawania CO2. Warto wziąć to pod uwagę przy wyborze urządzenia – niektóre aparaty oferują automatyczne systemy odpowietrzania, które minimalizują ryzyko wystąpienia powikłań pozabiegowych praktycznie do zera.
 7. Podgrzewanie gazu. Pojedyncze, czy podwójne?
  Jakie korzyści przynosi system podgrzewania gazu? Przede wszystkim minimalizuje odczucia bólowe pacjenta, co wpływa bezpośrednio na jego komfort podczas zabiegu. Warto wziąć pod uwagę urządzenia oferujące podwójne podgrzewanie – umożliwia to osiągnięcie temperatury wylotowej gazu praktycznie identycznej jak temperatura ciała pacjenta. Dzięki temu zabieg jest bezbolesny co w połączeniu z fenomenalnymi efektami karboksyterapii jest gwarancją zadowolonego klienta.
 8. Inteligentne menu zabiegowe
  Jest to jedno z najważniejszych udogodnień urządzeń do karboksyterapii. Szczególnie polecany dla osób, które dopiero zaczynają pracę z karboksyterapią. Aparatura dobiera wszystkie parametry zabiegowe, łącznie ze stadium zaawansowania problemu. Znacząco zwiększa to komfort i bezpieczeństwo pracy operatora.
 9. Medyczny CO2
  Tylko urządzenia pracujące na certyfikowanym gazie medycznym dają gwarancję bezpiecznego zabiegu. Przy zakupie urządzenia poproś o okazanie certyfikatu gazu i butli!
 10. Regulacja przepływu CO2
  Po pierwsze i najważniejsze – każde dobre urządzenie do karboksyterapii musi posiadać regulację przepływu CO2. Zakres od 1 do 150 cc/min umożliwia wykonanie bezpiecznego i co najistotniejsze skutecznego zabiegu karboksyterapii. Przepływy powyżej 150 cc/min nie są w żaden sposób przebadane i mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia pacjenta.

Karboksyterapia jest obecnie najpopularniejszą i jedną z najbardziej skutecznych  metod walki z niedoskonałościami ciała i twarzy. Jeśli nastawiasz się na szybki rozwój swojego salonu, terapia dwutlenkiem węgla zdecydowanie pomoże Ci osiągnąć założone cele. Pamiętaj – najważniejszy jest korzystny stosunek ceny do jakości. I spójrzmy prawdzie w oczy – wygląd ma znaczenie. Wybierz mądrze!

Polecamy do przeczytania –> DERMOKONSULTACJA W SALONIE KOSMETYCZNYM. ANALIZA SKÓRY – cz. I. Dowiedz się jakie nowości czekają na Ciebie w 2019 roku!

Przeczytaj również

Laser diodowy – najlepsze urządzenie do usuwania owłosienia
Wyposażenie salonu kosmetycznego – w jaki sprzęt kosmetyczny zainwestować?
Lumiscan – multispektralne badanie, obrazowanie i diagnostyka skóry – numer jeden w Polsce

komentarze: 9 Dziesięć porad, które ułatwią Ci wybór najlepszego urządzenia do karboksyterapii!

 1. woman

  Ciekawy artykuł, nieco rozwiał moje wątpliwości. Nie wiedziałam, że jest coś takiego jak “podwójne podgrzewanie gazu”, czy “hybrydowa filtracja”. Także tekst uważam za pomocny.

  Odpowiedz
 2. spa gdańsk

  Dzięki za profesjonalne informacje. Poszukujemy profesjonalnego sprzętu do karboksyterapii, ale najpierw musimy sprzedać pistolet “concerto”. Jeżeli ktoś chętny to proszę o kontakt: jula_79@o2.pl

  Odpowiedz
 3. Patryk Kalisz

  Ciekawy artykuł wszystko fajnie to wygląd, systemy zabezpieczające, zmniejszone odczucia bólowe poprzez podgrzewanie gazu, choć chciał bym się skupić na inteligentnym systemie zabiegowym, opisane jest że system dobiera za nas parametry do wskazania oraz stopnia zaawansowania i tutaj moje pytanie gdyż jako osoba niedoświadczona wybrał bym 3 stadium zaawansowania problemu według mojej oceny, gdzie są już duże dawki podania gazu a pacjent w rzeczywistości miał stadium 2. Jakie jest następstwo podania zbyt dużej dawki gazu i czy jest jakieś zagrożenie powikłań jeżeli tak to jakie?

  Odpowiedz
  1. Specjalista PCZK

   Panie Patryku!
   Dopuszczalna dawka CO2 na jednego pacjenta, w ciągu jednego dnia to 3000 cm3 gazu. Jeśli dobierze Pan niewłaściwie stadium (a co za tym idzie niewłaściwe parametry) nie wyrządzi Pan pacjentowi krzywdy, natomiast narazi go Pan na ewentualny ból związany z dużym ciśnieniem CO2.

   Odpowiedz
  2. Jowita

   @Patryk
   ja pracuję na Julie i mogę śmiało napisać, że po szkoleniu takie wątpliwości zostają rozwiane. Wszystko zostaje wyjaśnione i jasno wytłumaczone. Nie ma się co martwić :)

   Odpowiedz
 4. Sandra

  Jak ja lubię takie artykuły.. Krótko, treściwie i wszystko w temacie :)

  Wprawdzie tekst jest ukrytą reklamą Julie, ale wcale się nie dziwie- sprzęt jest godny polecenia. Wprawdzie nie pracuję na nim, ale ma go moja siostra w salonie i nie może znaleźć wolnego miejsca w grafiku na zapisanie kolejnych klientek:) Ja sama przymierzam się do zabiegów, trzeba zdążyć do lata.. :)

  Odpowiedz

Zostaw komentarz