Blog dla kosmetologów

Uncategorized

Karboksyterapia – zaskocz klientów efektami

Jeśli nie jesteś zadowolony z rezultatów terapii przeprowadzanych na swojej dotychczasowej aparaturze, Twoi Klienci dostrzegają tylko niewielkie efekty kosmetyczne, a misją Twojego Gabinetu jest ponad wszystko uczciwe traktowanie Klientów i oferowanie im najskuteczniejszych zabiegów – najwyższy czas na zmianę! Oryginalne urządzenie do karboksyterapii to obecnie najczęściej wybierana aparatura. Najistotniejszymi czynnikami wpływającymi na podjęcie decyzji o wyborze tej właśnie aparatury są przede wszystkim: duża liczba wskazań, potwierdzona badaniami klinicznymi skuteczność i bezpieczeństwo oraz stale rosnące zainteresowanie Klientów tą terapią.

Specjaliści ze Stanów Zjednoczonych, czy krajów Ameryki Południowej (które uważane są za mekkę dla ludzi troszczących się o swój wygląd) stosują zabiegi karboksyterapii z sukcesem od wielu lat. Do niedawna terapie, z wykorzystaniem medycznego dwutlenku węgla, wykonywane były w Polsce jedynie przez lekarzy. Jednak od czasu, kiedy na rynku pojawiła się wyjątkowo bezpieczna oraz w pełni zautomatyzowana aparatura, która wyposażona jest w łatwe w obsłudze, pistolety pneumatyczne, zabiegi karboksyterapii są coraz bardziej popularne w gabinetach kosmetologii estetycznej. Niezbędne będzie jednak, odbycie specjalistycznego i certyfikowanego szkolenia, zorganizowanego przez profesjonalną firmę, która zatrudnia szkoleniowców z dużym doświadczeniem w przeprowadzaniu zabiegów karboksyterapii.

Czym tak naprawdę jest karboksyterapia?

Zbawienny wpływ gazu CO2 na nasz organizm został udowodniony wiele lat temu. Już na początku lat trzydziestych XX wieku, w kurorcie Royal Spa we Francji, lekarze odkryli, że kąpiele w wodach wysoko nasyconych dwutlenkiem węgla, korzystnie wpływają na gojenie się ran.

Początkowo, dwutlenek węgla wykorzystywano przede wszystkim do leczenia schorzeń układu krążenia. Bardzo przewrotne jest, że jedno z najważniejszych odkryć w dziedzinie medycyny i kosmetologii estetycznej, było niczym innym jak po prostu „skutkiem ubocznym” konwencjonalnych zabiegów leczniczych. Efekty estetyczne zostały zauważone w Urugwaju, w trakcie ostrzyknięć okolic kolan u pacjentów chorujących na zakrzepicę żylną. Po skończonej serii zabiegów, pacjenci Ci deklarowali, że zauważyli nie tylko zadowalające efekty terapeutyczne, ale także ogromną poprawę estetyki tejże okolicy. Odkrycie to zrobiło piorunujące wrażenie na lekarzach, ponieważ jest miejsce wyjątkowo oporne na działanie diety i ćwiczeń fizycznych.

Zabieg karboksyterapii polega na pod- lub śródskórnym podaniu medycznego dwutlenku węgla ręcznie lub przy użyciu pneumatycznego pistoletu. Jest to terapia bardzo bezpieczna, mało inwazyjna, a co najważniejsze – z klinicznie udowodnioną skutecznością. Karboksyterapia ma zastosowanie w zabiegach odmładzania skóry, oraz w walce z cellulitem, rozstępami, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, zwiotczeniem skóry, łysieniem, a także z cieniami i workami pod oczami, czy nawet łuszczycą.

Iniekcja medycznego gazu CO2 skutkuje zwiększonym przepływem krwi, tlenu oraz składników odżywczych w okolicy poddanej zabiegowi. Poprawia się mikrokrążenie i następuje rewitalizacja komórek. Początkowo skóra odpowiada stanem zapalnym, w efekcie czego następuje wzmożona produkcja kolagenu. W ciągu następnych kilku miesięcy trwa dogłębna odbudowa skóry i kurczenie się włókien kolagenowych – znacznie poprawia się jakość, napięcie i sprężystość skóry.

Wprowadzenie gazu CO2 za pomocą iniekcji, w tkankę tłuszczową, skutkuje sukcesywnym rozpuszczeniem komórek tłuszczowych. Poprawa ukrwienia okolicy iniekcji, pozwala im na przedostanie się do krwioobiegu. Następnie komórki tłuszczowe trafiają, przez węzły chłonne, do wątroby, co prowadzi do ich zmetabolizowania i usunięcia z organizmu. W ten sposób zmniejszeniu ulega zawartość tkanki tłuszczowej w okolicy poddanej zabiegowi, a w połączeniu z wcześniej opisywaną wielopłaszczyznową poprawą jakości skóry, osiągamy efekt smukłej i pozbawionej cellulitu sylwetki.

Najważniejsze zalety karboksyterapii

Ogromnym atutem karboksyterapii jest jej kompleksowe zastosowanie. Lista wskazań do zastosowania zabiegów z użyciem karboksyterapii jest zupełnie nieporównywalna z jakimkolwiek innym urządzeniem kosmetycznym dostępnym na rynku, mającym zastosowanie w medycynie estetycznej i kosmetologii.

Wykorzystywana jest w problemach:
 • cienie i worki pod oczami (skuteczność ok 90%)
 • zmarszczki wokół oczu (ok 56%)
 • oznaki starzenia okolic szyi i dekoltu
 • blizny trądzikowe (ok 97%)
 • osłabione cebulki włosowe (ok 77%)
 • wypadanie włosów (ok 77%)
 • podwójny podbródek
 • zaawansowany cellulit (ok 89%)
 • rozstępy (ok 97%)
 • blizny (również pooperacyjne) (ok 97%)
 • zlokalizowana tkanka tłuszczowa (ok 67%)
 • brak elastyczności i zwiotczenie skóry
 • pajączki (teleangiektazji) (ok 44%)
 • zmarszczki (ok 56%)
 • oznaki starzenia skóry dłoni
 • fałdy nosowo wargowe
 • łuszczyca (ok 55%)

Kolejnym, niewątpliwym atutem karboksyterapii jest bezpieczeństwo przeprowadzanych zabiegów. Dwutlenek węgla nie ma szkodliwego wpływu na ludzki organizm, jest to przecież drugi, co do ilości, składnik wdychanego przez nas powietrza. Gaz CO2  jest w całości wydalany z naszego organizmu w sposób naturalny, jako produkt końcowy wymiany gazowej. Zabieg karboksyterapii posiada bardzo niewiele przeciwwskazań. Są to: ciąża, okres połogu i karmienia piersią oraz zaawansowane stadium ciężkich i przewlekłych chorób, które stanowią przeciwwskazania do wszystkich rodzajów zabiegów, nawet tych stricte kosmetycznych.

Czy karboksyterapia naprawdę działa?

Odpowiedź na pytanie czy karboksyterapia działa jest bardzo prosta: Tak! Jest to zabieg wyjątkowo skuteczny i zostało to potwierdzone ponad 60 latami badań klinicznych. Badanie te wykazały, że iniekcja medycznego gazu CO2, ma bezpośredni wpływ na zintensyfikowanie procesów naprawczych, za sprawą tworzenia nowych naczyń krwionośnych (proces ten nazywa się neowaskularyzacją), rozszerzenie naczyń istniejących (tzw. rewaskularyzacja) oraz na aktywację komórek tłuszczowych (czyli adipocytów) w celu uaktywnienia procesu lipolizy. Warto jednak zwrócić uwagę na jakim urządzeniu wykonywany jest zabieg – tylko sprzęty z pełną, manualną regulacją przepływów dają spektakularne efekty – i to na takim urządzeniu prowadzono badania kliniczne.

Efektywność terapii redukowania cellulitu osiąga nawet 89%, zlokalizowaniej tkanki tłuszczowej 41%, a poprzez intensyfikację procesów naprawczych skóry i pobudzenie tworzenia naczyń krwionośnych, redukcja rozstępów i blizn sięga nawet 76%. W miejscu poddanym zabiegowi znacząco wzrasta produkcja elastyny i kolagenu (ok 40%), co w połączeniu z usprawnieniem przepływów naczyniowych i zwiększeniu dopływu tlenu oraz substancji odżywczych, powoduje zauważalną redukcję zmarszczek i regenerację skóry. Według konkluzji z przeprowadzanych badań klinicznych, technologia zastosowana podczas zabiegu wykazuje także bardzo wysoką skuteczność w redukcji cieni i worków pod oczami oraz w terapii przeciwko wypadaniu włosów.

Niech najlepszym dowodem na wyjątkową skuteczność zabiegów karboksyterapii będą poniższe zdjęcia kobiety, która poddała się 4 zabiegom, w odstępach dwutygodniowych, przy użyciu urządzenia Carboxytherapy Dual mc2.

Karboksyterapia - efekty

 

Przeczytaj również

Laser diodowy – najlepsze urządzenie do usuwania owłosienia
Wyposażenie salonu kosmetycznego – w jaki sprzęt kosmetyczny zainwestować?
Lumiscan – multispektralne badanie, obrazowanie i diagnostyka skóry – numer jeden w Polsce

komentarze: 8 Karboksyterapia – zaskocz klientów efektami

 1. Joanna, Krk

  Wow, jeśli te efekty są prawdziwe to naprawde rewelacja!
  Czytałam już całkiem sporo artykułów na temat karboksyterapii i tutaj podoba mi się bardzo wyliczenie wszystkich wskazań i procentową skutecznością na podstawie badań klinicznych. Gratulacje i oby tak dalej!

  Odpowiedz
 2. pczk

  JOANNA! Bardzo dziękujemy za przychylną ocenę naszego tekstu. Takie opinię są dla nas ogromną motywacją do pracy i stałego ulepszania PolskiegoBlogaKosmetycznego.pl.

  Jeśli chodzi o skuteczność zabiegów Karboksyterapii to potwierdzamy, że jest ona naprawdę wysoka. Z relacji naszych klientów, którzy przeprowadzają je od kilku miesięcy wynika, że najbardziej efektywne są terapie przeciwko: cieniom, opuchliźnie i zmarszczkom pod oczami, rozstępom i bliznom, oznakom starzenia na dłoniach, a także cellulitowi. Postaramy się na bieżąco informować naszych Czytelników o wszystkich nowinkach związanych z Karboksyterapią.

  Odpowiedz
 3. Rita

  Z założenia nie wierzę statystyką i w suchy sposób podanym liczbom. Jednak czasem udaje mi się miło zaskoczyć. Tak też było z karboksyterapią. TRudno mi wyliczyć procentową skuteczność, ale u mnie efekty przerosły moje oczekiwania. Moim największym problemem od lat były okropne rozstępy. Specjalnie piszę okropne, ponieważ od nastoletniego wieku nie rozebrałam się na plaży, tak bardzo mi one przeszkadzały. Mój dermatolog polecił mi dwie opcje: laseroterapia, albo karboksyterapia. Ze względu na koszty zdecydowałam się na tą drugą i jak żyję, nie żałuję. Rozgłaśniam i polecam tę metodę gdzie mogę, ponieważ wiem co znaczy cierpieć z powodu defektu, który można usunąć! Polecam, polecam i jeszcze raz polecam. Najlepiej wydane pieniądze w moim życiu. Pozdrawiam Rita

  Odpowiedz
 4. Alicja

  Pierwszy raz zetknęłam się z Karboksyterapią kilka lat temu na kongresie Medycyny Estetycznej we Frankfurcie nad Menem. Lekarze, głównie ze Stanów Zjednoczonych, pokazywali wyniki przeprowadzonych badań i były one rzeczywiście interesujące. Dzisiaj karboksyterapia mocno wpisała się w nasz rynek i trudno znaleźć renomowany gabinet, który nie posiada w swojej ofercie tego zabiegu.

  Odpowiedz
  1. pczk

   Pani Alicjo ma Pani absolutną rację, karboksyterapia to w tym momencie Must-Have każdego prestiżowego gabinetu. Metoda jest niezwykle skuteczna i bezpieczna, potwierdzona licznymi badaniami klinicznymi. Rekomendujemy gabinety pracujące na karboksyterapii Julie – jedynej na świecie z inteligentnym systemem do karboksyterapii Smart & Intuitive, który samodzielnie dobiera parametry zabiegowe, nie tylko do danego wskazania, ale również do jego stadium, czy stopnia zaawansowania. Pozdrawiamy.

   Odpowiedz
 5. bb

  Zdecydowałam się poddać zabiegowi… Długo czytałam i zastanawiałam się czy warto..
  Jak nie spróbuję to się nie dowiem.. dużo wcześniej czytałam na ten temet..widząc efekty na zdjęciach i u koleżanki, która jest po 5 zabiegu zdecydowałam się ! Pierwszy zabieg mam za sobą ( okolica : brzuch , boczki) . Zabieg bezbolesny, troszeczkę odczuwalne szczypanie przy wprowadzaniu gazu pod skórę.. Ale myślałam że będzie gorzej. Wybicie igły nic nie bolała ale myślę że to zasługa Pani, która rewelacyjnie przeprowadziła zabieg..pełen profesjonalizm no i bardzo nowoczesny sprzęt!
  Po zabiegu nic nie boli. Zobaczymy jakie efekty będą po kolejnych zabiegach ale już po pierwszym widzę bardziej napięta skórę! Już nie mogę doczekać się kolejnego zabiegu!

  Odpowiedz

Zostaw komentarz