Blog dla kosmetologów

Uncategorized

WYPOSAŻENIE SALONU KOSMETYCZNEGO – W JAKI SPRZĘT KOSMETYCZNY ZAINWESTOWAĆ?

WYPOSAŻENIE SALONU KOSMETYCZNEGO – W JAKIE URZĄDZENIA KOSMETYCZNE WARTO ZAINWESTOWAĆ W 2022 ROKU I DLACZEGO?

 

12

3

4

5678

91011

12

13

1415161819

20

21222324

25

26

27

28

29

30

31

32

33

.

ARTUR STOSIK ZAPRASZAM

.

.

STARSZY ARTYKUŁ

.

Dzisiejszym wpisem zakończymy serię artykułów pt. “Otwieramy salon kosmetyczny”. Ostatnie, z najczęściej zadawanych nam przez początkujących przedsiębiorców, pytań brzmi: Jaki sprzęt kosmetyczny wybrać na początku? Jest to przy okazji również jedno z najbardziej istotnych pytań. W zależności od podjętej decyzji, wybrany przez nas sprzęt może okazać się absolutnym hitem naszego salonu, albo totalną klapą. W tym artykule chcielibyśmy zająć się głównie kwestią wyboru aparatury kosmetycznej, chociaż nie tylko ona tworzy całość wyposażenia salonu kosmetycznego.

Czy wyposażenie salonu kosmetycznego to tylko aparatura?

Oczywiście, że nie. Na wyposażenie gabinetu kosmetycznego składają się również meble kosmetyczne. Ich wybór jest jednak w dużej mierze uzależniony od indywidualnej wizji, stylu i preferencji dotyczących wystroju naszego salonu. Oferta mebli kosmetycznych na polskim rynku jest naprawdę szeroka, dlatego też jest w czym wybierać. Pamiętajmy jednak, że niekoniecznie należy zamawiać droższe, włoskie taborety, fotele kosmetyczne i inne meble, ponieważ nasza rodzima produkcja charakteryzuje się również wysoką jakością, a przy tym – bardziej przystępnymi cenami. Również elementy wyposażenia salonu importowane z krajów azjatyckich mają swoich zwolenników i ze względu na nieporównywalnie niższą cenę, cieszą się ogromną popularnością od wielu lat.
.

Profesjonalne wyposażenie każdego salonu kosmetycznego – na co zwracać uwagę przed zakupem sprzętu?

W przypadku aparatury, czynniki determinujące nasz wybór są bardziej obiektywne, a odpowiedź na pytanie: „Jaki sprzęt wybrać?” prosta – najlepszy! Bez względu na to, jakie wątpliwości mieliśmy na początku, sprzęt, w który chcemy zaopatrzyć nasz salon musi być najwyższej jakości – tylko w ten sposób możemy oferować usługi wysokiej klasy. Właściwości, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu do naszego salonu to przede wszystkim: kraj produkcji, posiadane certyfikaty bezpieczeństwa i skuteczności, realne funkcje zabiegowe, gwarancja i serwis, profesjonalne szkolenie oraz cena.

 • Optymalnie jest wybrać sprzęt polskiego producenta. Polska branża kosmetyczna jest bardzo rozwinięta, a co za tym idzie możemy pochwalić się urządzeniami naprawdę wysokiej jakości. Są one sprzedawane od kilkunastu nawet lat, dobrze przetestowane i co najważniejsze bardzo skuteczne. Ogromna część sprzętów kosmetycznych importowanych jest z Chin. Tani sprzęt kosmetyczny z tego kraju charakteryzuje się dużą awaryjnością oraz niższą skutecznością i bezpieczeństwem wykonywanych zabiegów.
 • Sprzęt kosmetyczny, który wybierzemy do naszego salonu powinien posiadać wszystkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa, ale także i skuteczności wykonywanych na nich zabiegów. Jest to istotne z oczywistego względu, otóż profesjonalny salon kosmetyczny powinien być miejscem, w którym klienci mogą bez żadnych obaw i z pełnym zaufaniem zadbać o swoją urodę. Wiele sprzętów na rynków nie posiada takich certyfikatów, co może w najlepszym przypadku oznaczać, że są zwyczajnie nieskuteczne. Jak zachowalibyśmy się jednak, gdyby głowica do RF-a „kopnęła” naszą klientkę prądem, albo poparzyła ją głowica Infrared? Wydaje nam się, że tej kwestii nie należy już bardziej podkreślać. Sprzęt kosmetyczny wysokiej klasy musi posiadać wyżej wspomiane certyfikaty.
 • Kolejną ważną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę, są realne funkcje zabiegowe, w które wyposażony jest nasz sprzęt. Funkcje zabiegowe przynoszące oczekiwane efekty są niezbędne do zbudowania renomy salonu. Nikt przecież nie będzie korzystał z usług gabinetu, który nie dotrzymuje deklarowanych obietnic. Zastanawiając się nad ilościom potrzebnych nam urządzeń, powinniśmy rozważyć zakup wielofunkcyjnego urządzenia kosmetycznego, czyli tzw. kombajn kosmetycznego. Daje nam to możliwość przeprowadzania wielu zabiegów przy użyciu jednego urządzenia. Najlepsze kombajny kosmetyczne charakteryzują się możliwością rozbudowy. Oznacza to dla nas, że nie musimy od razu inwestować w 6 czy w 7 funkcji, a na przykład w 3. Jest to przy ogóle inwestycji związanych z otworzeniem salonu kosmetycznego, pewnego rodzaju udogodnienie. W dzisiejszych czasach dobrze prosperujący salon kosmetyczny nie może funkcjonować bez tak podstawowych zabiegów jak: peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja diamentowa, czy ultradźwięki. Jednak z naszego doświadczenia wynika, że początkujący przedsiębiorcy najczęściej decydują się na kombajny: ATTO PREMIUM 8w1 lub ALL INCLUSIVE 15w1 z Oxybrazją.
 • Nawet sprzęt najwyższej jakości może się zepsuć lub po prostu potrzebować okresowego przeglądu. Wyobraźmy sobie jednak, że psuje nam się kombajn kosmetyczny, stanowiący główne źródło utrzymania naszego salonu, a z rozmowy z producentem (bądź importerem) dowiadujemy się, że naprawa może potrwać do 14 dni roboczych. Jest to sytuacja, najdelikatniej ujmując, wysoce niekomfortowa. Mało tego, możemy raz na zawsze stracić klientki, których zaufania nie uda nam się już odbudować. Kiedy urządzenia kosmetyczne stanowi centralny punkt naszego salonu, musimy wykorzystywać go w sposób najbardziej efektywny. W przypadku usterki, które zdarzają się przecież w urządzeniach nawet najwyższej klasy, musi być ona naprawiona jak najszybciej. Bardzo wygodna jest tu opcja gwarancji door-2-door. Czyli to producent wysyła swojego kuriera, który odbiera sprzęt z naszego salonu, a następnie wysyła naprawione urządzenie do nas z powrotem (oczywiście na swój koszt). Rozpatrując kwestię gwarancji i serwisu warto również rozpatrzyć możliwość wyboru urządzenia polskiej produkcji, ponieważ realizacja reklamacji przebiega dużo sprawniej.
 • W poprzedniej części cyklu „Otwieramy salon kosmetyczny” poświęciliśmy sporo miejsca dywagacjom na temat szkoleń oferowanych przez sprzedawców sprzętu. Dla przypomnienia warto tylko dodać, że certyfikowane szkolenie, przeprowadzone przez dyplomowanego kosmetologa z dużym doświadczeniem jest absolutną podstawą, przy wyborze i zakupie sprzętu. Nie można zgodzić się na taką sytuację, że nie będą Państwo zadowoleni z kursu, bądź jakiekolwiek wątpliwości nie zostaną w pełni rozwiane. Oznaczać to może, że również na innych etapach współpracy będą Państwo rozczarowani.
 • Ostatnim już kryterium, którym kierujemy się przy wyborze sprzętu kosmetycznego do naszego salonu jest cena. Przy zakupie tego rodzaju urządzeń bardzo często sprawdza się porzekadło: „Chytry dwa razy traci”. Polskie urządzenia kosmetyczne można kupić w bardzo rozsądnych cenach, bardzo adekwatnych w relacji cena-jakość. Na rynku dostępne są również urządzenia tańsze, na przykład chińskiej produkcji. Z reguły (pomimo kilku sprawdzonych produktów, do których nie mamy żadnych zastrzeżeń), odradzamy zakup „chińczyka”, nawet za cenę utraty klienta. Tak jak wspominaliśmy wyżej są to najczęściej urządzenia słabej jakości, charakteryzujące się niską skutecznością, awaryjne, czasem nieposiadające wszystkich certyfikatów bezpieczeństwa.

Profesjonalny sprzęt do Twojego salonu – czy warto na początku inwestować w lasery kosmetyczne, urządzenia wyspecjalizowane do zabiegów kosmetycznych?

Naszym zdaniem absolutnie NIE! Dobry laser do koszt ok. 20 000zł (światło IPL/Elight), 140 000zł i więcej (Laser Diodowy, Frakcyjny) – taki zakup warto rozważyć wyłącznie, kiedy dysponujemy sporymi środkami finansowymi i z miejsca planujemy utworzenie kilku stanowisk. Jednej osobie będzie niezwykle trudno uzyskać zwrot z inwestycji pracując samodzielnie na tych urządzeniach. Na początek zawsze warto zainwestować w sprzęt z podstawowymi funkcjami, w przypadku naszych urządzeń jest to koszt od 4 000 do 20 000zł – za modele z nawet 18 funkcjami zabiegowymi. Pozwala to nam zbudować bardzo szeroką ofertę zabiegową i zdobywać dzięki temu klientki z różnymi problemami.

Kompleksowe wyposażenie swojego salonu piękności – zakończenie

Wybór sprzętu kosmetycznego do nowo powstałego salonu jest jednym z najbardziej kluczowych dylematów. Ze względu na ogromną konkurencję panującą na polskim rynku usług kosmetycznych, nowo powstałe salony powinny wyróżniać się na tle pozostałych, a już na pewno dotrzymywać wysoko utrzymywanych standardów. Z tego względu, aparatura coraz częściej staje się centralnym punktem każdego gabinetu kosmetycznego. Głównymi kryteriami, którymi należy się kierować podczas wyboru optymalnego sprzętu kosmetycznego są: kraj produkcji, posiadane certyfikaty bezpieczeństwa i skuteczności, realne funkcje zabiegowe, gwarancja i serwis, profesjonalne szkolenie oraz cena. Przemyślany wybór urządzeń, pozwoli wyróżnić Twój salon na tle konkurencji – pod warunkiem, że weźmiesz pod uwagę wspomniane czynniki. Pamiętaj – odpowiednio dobrane wyposażenie salonu kosmetycznego to klucz do sukcesu Twojej firmy.

www.pczk.com.pl

Polecamy do przeczytania –> DERMOKONSULTACJA W SALONIE KOSMETYCZNYM. ANALIZA SKÓRY – cz. I. Dowiedz się jakie nowości czekają na Ciebie w 2019 roku!

Przeczytaj również

Laser diodowy – najlepsze urządzenie do usuwania owłosienia
Wyposażenie salonu kosmetycznego – w jaki sprzęt kosmetyczny zainwestować?
Lumiscan – multispektralne badanie, obrazowanie i diagnostyka skóry – numer jeden w Polsce

komentarze: 20 WYPOSAŻENIE SALONU KOSMETYCZNEGO – W JAKI SPRZĘT KOSMETYCZNY ZAINWESTOWAĆ?

 1. Kaśka

  Stoję właśnie przed wyborem optymalenego sprzętu do gabinetu kosmetycznego. Ile doradzających, tyle opinii – niestety. Co Państwo polecacie na początek, tzn które kombajny? Dziwne jest to, że spotkałam się z sugestią, że jeśli mnie stać to jak najbardziej powinnam inwestować w urządzenia specjalistyczne np. do zamykania naczynek lub epilacji – bo na to jest boom. Fajny tekst!

  Odpowiedz
 2. pczk

  Witaj Kaśka!
  Jak pewnie zauważyłaś nasz poradnik dla otwierających salon kosmetyczny jest podzielony na części, a wszystkie z nich ściśle ze sobą powiązane. Również wybór idealnego sprzętu jest uzależniony od wielu czynników. W celu przygotowania indywidualnie dobranej oferty do Pani gabinetu prosimy o kontakt mailowy (biuro@pczk.com.pl) lub telefoniczny (pan Karol 881482787). Pozdrawiamy :)

  Odpowiedz
 3. Radek

  Witam ja rowniez chce otworzyc salon kosmetyczny i chcialem zapytac lub prosic o mala pomoc w zakupie sprzetu , ile na poczatek musze przeznaczyc pieniedzy na zakup sprzetu?

  Odpowiedz
 4. pczk

  Witaj Radek!
  Bardzo chętnie udzielimy Ci wszystkich potrzebnych informacji, tylko prosimy o indywidualny kontakt. Bardzo trudno doradzić w kwestii sprzętu kosmetycznego, nie wiedząc choćby w jakim mieście otwierany będzie ów salon. Taka rozmowa, bądź e-mail do niczego Cie oczywiście nie zobowiązuje, a może rozwiać wiele mitów i niepewności. Kontakt e-mailowy (biuro@pczk.com.pl) lub telefoniczny (pan Karol 881482787).
  Pozdrawiamy serdecznie

  Odpowiedz
 5. Vanek

  Dzień dobry, interesuje kupno kombajn z mikrodermabrazją, porównał modele i ceny, i wybrał kombajn kosmetyczny z mikrodermabrazja 3w1 nv-e3, czy są modele lepiej, dla początkującego kosmetologa?
  Dziękuje

  Odpowiedz
 6. Matylda

  Jakiś czas temu otwierałam salon kosmetyczny i gdybym wtedy trafiła na ten artykuł tyle rzeczy było by łatwiejszych. Ja dosyć długo szukałam odpowiednich mebli sprzętu. Byłam bliska załamania, dopóki nie trafiłam na stronę właściwej hurtowni kosmetycznej. Tam znalazłam wszystko co potrzebowałam. Za jakiś czas planuje rozszerzenie swojej działalności, założenie kolejnego salonu i wtedy również na pewno skorzystam z tej hurtowni.

  Odpowiedz
 7. magda90

  Do swojego salonu mam laser wynajmowany, ale na własny to mnie jeszcze długo nie będzie stać. Jak na moje potrzeby to wynajem jest oki. Zdecydowałam się na firmę z mojego miasta Myślenice, bo akurat znam właścicielkę i mam do niej zaufanie. Sprzęt jest nowy, serwisowany, jeszcze mi się nie zdarzyły jakieś awarie, a wynajmuję regularnie i potrafi laser chodzić niemal 3 dni pod rząd non stop.

  Odpowiedz
 8. Maryska3

  Ja mam w swoim salonie kombajn 8 w 1 i sprawdza się super. Jestem bardzo zadowolona! Kupując pojedynczo sprzęty, wydałabym dużo więcej.

  Odpowiedz
 9. Mauryca

  Ja zaczynałam od robienia zabiegów “w trasie”, to znaczy miałam przenośny sprzęt i z nim jeździłam. Bardzo przydatne rozwiązanie, bo sprzęt nie kosztował dużo, a klientki zawsze doceniały, że mogę do nich przyjechać. Przyrządy nie były gorsze od tych używanych w salonach stacjonarnych, byłam pod wrażeniem jakości. Myślę właśnie nad założenie salonu i chyba też z tej samej hurtowni skompletuje sprzęt, bo mam ją już sprawdzoną 😉 Rady zawarte w tym poście na pewno pomogą. Nie mogę się doczekać.

  Odpowiedz
 10. Violetta

  Ja jak poszerzałam ofertę swojego salonu o makijaz permanentny to zamawiałam urządzenie do mikropigmentacji. Świetnie sie sprawdza!

  Odpowiedz
 11. Justyna

  Ja stwierdziłam, że zainwestuję od razu w maszynę 8in1 i zamówiłam w hurtowni z Wrocławia. Używam już długo i jestem bardzo zadowolona!

  Odpowiedz

Zostaw komentarz