MAKIJAŻ PERMANENTNY – odpowiedź na zapotrzebowanie kobiet
Techniki trwałej mikropigmentacji w przeciągu ostatnich lat rozwinęły się na bardzo szeroką skalę. Zainteresowanie tą formą upiększania jest coraz większe, czego efektem jest ciągły rozwój metod i technik wprowadzania barwników. W świecie, w którym wygląd zewnętrzny nierzadko determinuje życiową satysfakcję oraz poczucie komfortu, trwała mikropigmentacja wiedzie prym. Dla wielu, nieusatysfakcjonowanych swoim wyglądem, osób stanowi ona szansę na znaczącą zmianę wizerunku, co dodatnio wpływa na postrzeganie samego siebie, a co za tym idzie – poprawy jakości swojego życia.
MAKIJAŻ PERMANENTNY – rodzaje i techniki wykonywania
Makijaż permanentny jest zabiegiem wymagającym od osoby wykonującej zabieg, ogromnej wprawy i precyzji. Jest to na tyle “odpowiedzialny” zabieg, że doczekał się nawet wąsko wyspecjalizowanej grupy profesjonalistek, zajmujących się zawodowo tylko tą częścią kosmetyki, zwaną linergistkami.
Do najczęściej wykorzystywanych przez profesjonalne linergistki technik należy metoda cieniowania oraz metoda piórkowo – kreskowa.
- METODA CIENIOWANIA
Technika ta polega na lekkim cieniowaniu lub pełnym wypełnieniu barwnikiem łuku brwiowego. Zapewnia całościowe pokrycie kolorem skóry, odpowiednie dla rzadkich lub jasnych brwi. Efekt końcowy porównywalny jest do zabarwienia skóry henną. Metoda skierowana jest do Pań z częściowym lub pełnym brakiem owłosienia. Za pomocą tej metody można wykonać również makijaż ust oraz powiek. - METODA PIÓRKOWA (włoskowania)
Istotą zabiegu jest wykonanie imitacji włosków zgodnie z ich linią wzrostu. Makijaż wykonany tą metodą ma na celu nie tylko zagęszczenie brwi poprzez dorysowanie pojedynczych włosków, ale także nadanie im nowego kształtu lub wzmocnienie koloru. Włoskowanie polecane jest szczególnie osobom chcącym zagęścić owłosienie łuku brwiowego, w rezultacie nadając wygląd bliższy naturalnym brwiom. Metoda ta, polecana jest przede wszystkim przy gęstych i nieregularnych brwiach. Jednak sprawna linergistka wykona efektowny makijaż, metodą piórkową, nawet przy całkowitym braku owłosienia.
MAKIJAŻ PERMANENTNY – szkolenie
Makijaż permanentny to bardzo wymagający zabieg. Ogromna odpowiedzialność, spoczywająca na linergistce, polega na tym, że źle wykonany zabieg nie tylko nie doda klientce uroku, a może ją wręcz oszpecić. Z tego względu ogromnie ważne jest aby odbyć profesjonalne szkolenie z makijażu permanentnego. Ostatnim kryterium, które powinniśmy brać pod uwagę, wybierając optymalne dla siebie szkolenie, jest cena. Naprawdę nie warto zaoszczędzić jednorazowo kilkuset złotych, kosztem mniejszych umiejętności, czy pewności siebie podczas wykonywania zabiegów.
Na co więc, należy zwrócić uwagę przy wyborze, właściwego dla siebie, szkolenia z makijażu permanentnego?
- Przede wszystkim na umiejętności i doświadczenie szkoleniowca. Umiejętności powinny być potwierdzone dyplomami lub certyfikatami świadczącymi o ukończeniu różnego rodzaju kursów doszkalających. Makijaż permanentny to dziedzina stale się rozwijająca, dlatego profesjonalny szkoleniowiec również powinien cały czas się rozwijać.
- Drugim, ważnym czynnikiem determinującym wybór konkretnego szkolenia, powinna być liczba godzin, z których składa się praktyczna oraz teoretyczna część szkolenia. Przecież to właśnie od liczby przećwiczonych godzin, zależeć będzie nasza pewność siebie oraz zdolności manualne. Teoria, w kwestii trwałej mikropigmentacji, jest oczywiście również bardzo ważna. Istnieje bowiem stała lista przeciwwskazań do wykonania zabiegu oraz czynników mogących mieć negatywny wpływ na trwałość makijażu. Poza tym, to podczas szkolenia uczymy się podstaw mieszania barwników, bardzo przydatnych nam podczas dobierania odcieni, indywidualnie dopasowanych do klientów.
Przeczytaj również
Laser diodowy – najlepsze urządzenie do usuwania owłosienia
Wyposażenie salonu kosmetycznego – w jaki sprzęt kosmetyczny zainwestować?
Lumiscan – multispektralne badanie, obrazowanie i diagnostyka skóry – numer jeden w Polsce
Artykuł bardzo przydatny. Całość dobrze ujęta i przyda mi się Pozdrawiam!