Blog dla kosmetologów

Uncategorized

Derma roller. Część 2

Jaki Derma roller wybrać?

Na rynku istnieje wiele rodzajów derma rollerów, które różnią się od siebie zarówno długością igły, jak i jakością tworzywa, z którego są wykonane.

Niezmiernie istotnym czynnikiem warunkującym wybór odpowiedniego produktu są certyfikaty (CE0120, ISO oraz FDA) potwierdzające klasyfikację rollera jako wyrobu medycznego. Takie rollery są zdecydowanie bezpieczniejsze, charakteryzują się większą skutecznością i precyzją podczas perforowania skóry. Aby mieć pewność, że nasz roller jest wyrobem medycznym warto zaopatrywać się w profesjonalnych hurtowniach kosmetycznych, najlepiej specjalizujących się w zakresie terapii mikroigłowych oraz posiadających wykwalifikowany zespół doradców. Mamy wtedy pewność, że zaoferujemy naszym klientkom zabieg najwyższej jakości. Jest to również cenna rada dla osób wykonujących rolowanie w warunkach domowych – profesjonalne doradztwo jest w tych przypadkach niezbędne.

Rynek oferuje rollery w bardzo różnych cenach. Nie warto kupować produktów za 20-30 zł, nie ma możliwości, aby roller w tej cenie był skuteczny i bezpieczny. Warto zainwestować w dobry derma roller medyczne – ich ceny wahają się od 100 – 150 zł.

Igły – wybór długości

Wybór odpowiedniej długości igieł powinien być podyktowany przede wszystkim celem, jaki chcemy osiągnąć, okolicą zabiegową, a także naszym doświadczeniem w pracy z rollerami – jeśli nie czujemy się pewnie, na początek warto wybrać te z krótszymi igłami.

Osoby wykonujące zabieg w warunkach domowych powinny zdecydować się na igłę 0,25mm (skóra głowy, okolica oczu i ust) lub 0,5 mm (zmarszczki, nadmierna pigmentacja, nierówny koloryt, skóry tłuste). Przy zabiegach z użyciem rollerów o takiej długości igły odczucia bólowe są niewielkie, nie ma konieczności stosowania znieczulenia przed zabiegiem. Jest to również najlepszy wybór dla początkujących profesjonalistek, których celem jest rewitalizacja skóry klientki zarówno poprzez wtłoczenie substancji, jak i wywołanie stanu zapalnego. Długość 0,5 mm gwarantuje przenikanie substancji aktywnych na maksymalnym poziomie. Dlatego też podczas wykonywania zabiegów rollerem 0,5 mm wybór koktajlu zabiegowego jest tak ważny – powinien być adekwatny do okolicy zabiegowej oraz efektu, jaki chcemy osiągnąć. Przy dłuższych igłach (> 1mm) w związku z możliwością wystąpienia niewielkiego krwawienia efekt uzyskany wtłoczeniem substancji zmniejsza się na korzyść procesów regeneracyjnych wywołanych stanem zapalnym – ciśnienie wypływającej krwi blokuje przenikanie substancji aktywnych w głąb skóry, zaś „kontrolowane” uszkodzenie tkanki jest w tym przypadku większe.

Podczas pracy igłą o długości 1mm krwawienie nie występuje, lub jest niewielkie. Znieczulenie stosujemy tylko przy wyjątkowo wrażliwych klientkach o niskim progu bólu. Stosowanie rollerów 1,0 mm i dłuższych jest rekomendowane w przypadku takiej kondycji skóry, która wymaga przebudowy oraz indukcji kolagenu i elastyny, a także w przypadku głębokich zmarszczek, blizn i rozstępów. Długość ta znakomicie sprawdzi się w zabiegach na ciało (rollery z podwójnymi głowicami). Nie zaleca się stosowania dłuższych igieł w terapii przebarwień, skór tłustych, a także na owłosionej skórze głowy (istnieje ryzyko powstania mikro blizn uniemożliwiających odrost włosów). Igły o długości 1,5 oraz 2 mm wymagają zastosowania znieczulenia, prawdopodobieństwo pojawienia się krwawienia jest dużo większe.

Sterylizacja i przechowywanie rollerów

Rollery powinny być pakowane w warunkach sterylnych (sterylizacja promieniowaniem gamma) – dzięki temu procesowi nie ma konieczności dezynfekowania go przed pierwszym użyciem po odpakowaniu.

Po wykonaniu zabiegu roller należy opłukać ciepłą, bieżącą wodą oraz oczyścić igiełki mechanicznie – usunąć za pomocą miękkiej szczoteczki pozostałości naskórka oraz koktajlu.

Kolejnym, absolutnie niezbędnym krokiem jest dezynfekcja rollera – głowica nie jest odporna na wysoką temperaturę, dlatego też nie może być sterylizowana za pomocą metod termicznych. Nie ma też konieczności moczenia go w alkoholu, 10 sekundowe spryskanie preparatem ze stężeniem 70 % alkoholu jest w zupełności wystarczające. Następnie należy umieścić sprzęt w kapturku ochronnym do całkowitego wysuszenia. Roller przechowujemy w specjalnie przystosowanym do tego pojemniku, który powinien być oznaczony imieniem i nazwiskiem klientki, powinna znajdować się tam również liczba zabiegów.

Przeczytaj również

Laser diodowy – najlepsze urządzenie do usuwania owłosienia
Wyposażenie salonu kosmetycznego – w jaki sprzęt kosmetyczny zainwestować?
Lumiscan – multispektralne badanie, obrazowanie i diagnostyka skóry – numer jeden w Polsce

komentarze: 6 Derma roller. Część 2

  1. Anka

    Witam, ja jestem fanką rollerów o długości igieł 0,5. Odczucia klientek są wtedy najmniej nieprzyjemne, a uzyskiwane efekty bardzo zadawalające. Jedynym minusem zabiegów z użyciem dermarollerów jest dla mnie kwestia higieny, a więc dezynfekcji głowic. Nie jestem do końca przekonana, że spryskanie ich alkoholem jest wystarczające. Ale nie jestem specjalistką! Czy polecacie Państwo rollery jakiejś konkretnej firmy? Ja używam od kilku lat produktów jednej z firm, ale zastanawiam się, czy może macie Państwo coś godnego polecenia?

    Odpowiedz
  2. pczk

    *Basia
    Bardzo dziękujemy i również pozdrawiamy!

    *Anka
    W naszej ofercie posiadamy dwie marki rollerów. Pierwszą z nich najczęściej kupują Panie do pielęgnacji domowej DNS Dermaroller London. Są to rollery w bardzo rozsądnych cenach. Profesjonalistki częściej wybierają produkty firmy Genosys, która posiada szeroką ofertę rollerów medycznych, również z wymiennymi głowicami. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie naszego sklepu internetowego pczk.com.pl w zakładce mezoterapia. Pozdrawiamy!

    Odpowiedz
  3. Gość

    Dermarollery to mój ulubiony rodzaj mezoterapii. przy zastosowaniu się do wszystkich zaleceń, jest to zabieg łatwy, bezpieczny i skuteczny. Wg mnie najważniejszą kwestią jest wybór odpowiednich ampulek lub koktajlów.

    Odpowiedz
  4. iza

    super artykuł
    stosuje z zadowleniem firmy Genosys do twarzy.
    zastanawiam sie nad zakupem dermarolleru pod oczy ale mam spore obawy nad stosowaniem go w tym miejscu prosze o podpowiedzi

    Odpowiedz
  5. Iza

    Moja mama ma derma roller w domu i sama go używa. Pokazałam Jej pierwszy zabieg, każdy kolejny wykonuje osobiście. Nie chodzi do kosmetyczek, bo boi się zaufać :) A zabiegi w domu dają też super efekty!

    Odpowiedz

Zostaw komentarz