Blog dla kosmetologów

Uncategorized

Nowoczesne metody usuwania owłosienia – Laser SHR

WSTĘP

Technologia długotrwałego usuwania owłosienia stale się rozwija. Naukowcy i producenci aparatury pracują nad coraz nowszymi rozwiązaniami, które pozwolą pozbyć się niechcianego owłosienia z większą precyzją i znacznie szybciej niż dotychczas. Najbardziej popularne metody trwałego usuwania owłosienia to epilacja (zabieg z wykorzystaniem lasera) oraz fotodepilacja (zabieg z wykorzystaniem urządzeń świetlnych). W dzisiejszym artykule chcielibyśmy bliżej przyjrzeć się najnowszej technologii depilacji z wykorzystaniem światła, jaką jest system SHR.

TECHNOLOGIE FOTODEPILACJI

Bez wątpienia, najbardziej popularną aparaturą do światłoterapii jest IPL (Intense Pulsed Light). Działanie urządzenia opiera się na wysokiej jakości lampie ksenonowej, która emituje intensywnie pulsujące światło, przechodzące następnie przez układ filtrów. Zakres fali świetlnej generowanej przez lampę i filtry to 420 – 1020 nm. Chromoforem w przypadku usuwania owłosienia jest melanina zawarta w mieszku włosowym, a jej optymalnym zakresem absorpcji jest od 400 do 1000 nm.

Następnym krokiem było wynalezienie systemu E-Light, czyli połączenie IPL z RF (fale radiowe) w jednym urządzeniu. Połączenie intensywnie pulsującego światła oraz bipolarnych fal o częstotliwości radiowej, powoduje powstanie efektu synergii. Pozwala osiągnąć lepsze efekty terapeutyczne, jednocześnie zmniejszając poziom emitowanej energii.

SHR – REWOLUCJA W FOTODEPILACJI

System SHR (ang. Super Hair Removal) jest kolejnym krokiem technologicznym w trwałym usuwaniu owłosienia, który w ostatnim czasie przebojem podbija rynek kosmetologiczny. Laser SHR z systemem “In Motion” jest prawdziwym przełomem w trwałym usuwaniu owłosienia. Cały zabieg jest zdecydowanie szybszy, bardziej komfortowy dla klienta, a jego skóra dużo lepiej chroniona niż w przypadku użycia lasera IPL, czy Lasera Diodowego. Dlaczego?

 • IPL wykorzystuje całe pasmo rozproszonego światła, które uderza w skórę z wysoką energią, powodując cieplne uszkodzenia tkanek oraz ból. Część światła absorbowana jest przez chromofory, natomiast pozostałe pasma uderzają niepotrzebnie w cały obszar zabiegowy głowicy.
 • Zabieg epilacji laserowej jest oczywiście skuteczny, ale również bolesny, ponieważ działa on na zasadzie bardzo silnej zogniskowanej wiązki energii, skierowanej do mieszków włosowych.
 • Dawka impulsu potrzebna do uszkodzenia mieszka włosowego musi być wysoka. Jednak według najnowszych badań można dostarczyć ją poprzez wiele wiązek o jednostkowo mniejszej energii. Podczas takiego działania w mieszku następuje kumulacja, skierowanej w niego energii, a następnie jego trwałe uszkodzenie. Tak właśnie działa SHR.

Gdybyśmy chcieli wyobrazić sobie różnicę w zasadzie działania lasera oraz SHR’a, najlepszym porównaniem byłaby różnica między oddaniem strzału ze strzelby a z karabinu maszynowego.

Jeżeli temat najnowszego rozwiązania z dziedziny trwałego usuwania owłosienia Cię zainteresował i chcesz uzyskać więcej szczegółowych informacji na temat metody działania urządzeń typu SHR, zapraszamy do lektury kolejnego wpisu już wkrótce.

Przeczytaj również

Laser diodowy – najlepsze urządzenie do usuwania owłosienia
Wyposażenie salonu kosmetycznego – w jaki sprzęt kosmetyczny zainwestować?
Lumiscan – multispektralne badanie, obrazowanie i diagnostyka skóry – numer jeden w Polsce

komentarze: 3 Nowoczesne metody usuwania owłosienia – Laser SHR

 1. Lidka

  Czytałam trochę na temat SHRów i szczerze mówiąc mam mieszane uczucia. Niby to IPL, niby laser, a tak naprawdę nie wiadomo co to jest. Podobno laser shr można stosować przez cały rok, nawet na opalonej skórze. Podobno jest bardzo skuteczny i o wiele mniej bolesny niż tradycyjny IPL, czy laser diodowy. Czy urządzenie, które nie powoduje bólu może być skuteczne?

  Odpowiedz
  1. Specjaliści Polskiego Blogu Kosmetycznego

   Witaj Lidka!
   Oczywiście, że urządzenie nie powodujące nieprzyjemnych odczuć bólowych może być skuteczne. Aby poznać odpowiedzi na postawione pytania, zapraszamy do lektury następnego wpisu w całości poświęconego działaniu urządzenia SHR, który ukaże się na naszym blogu już wkrótce.
   Pozdrawiamy

   Odpowiedz
 2. mirona

  Ja polecam epilfree jest tańsze niż laser i bezbolesny przeznaczony nawet do najjaśniejszych włosków. Taki zabieg można wykonać u kosmetyczki albo w spa.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz