Blog dla kosmetologów

Uncategorized

Laser frakcyjny CO2

Wstęp

Obecnie, coraz większa liczba specjalistów odchodzi od iniekcyjnych terapii odmładzających. Nowa tendencja wykazuje zastępowanie ostrzyknięć toksyną botulinową (tzw. Botoxem) oraz wypełniaczami (np. Kwasem hialuronowym), zabiegami odmładzającymi z użyciem lasera. Przez wielu specjalistów terapia z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 określana jest jako najskuteczniejszy, małoinwazyjny zabieg odmładzający.

Głównym argumentem przemawiającym na rzecz laseroterapii jest wywołanie fizjologicznych procesów regeneracyjnych skóry, które wpływają na rzeczywistą i co ważniejsze naturalną poprawę jakości i wyglądu skóry. W przypadku ostrzyknięć mamy natomiast do czynienia jedynie z syntetycznym wypełniaczem bruzd i zmarszczek, bądź z substancją paraliżującą mięśnie twarzy, która uniemożliwia naturalną i właściwą dla pacjenta mimikę.

Jak działa laser frakcyjny CO2?

Laser frakcyjny, tak samo jak inne urządzenia z tej rodziny, powoduje zamierzone i kontrolowane uszkodzenie komórek, aby pobudzić ich fizjologiczne procesy odbudowy. Fotoakceptorem (chromoferm), który pochłania emitowane światło, w przypadku zabiegów z wykorzystaniem lasera CO2 jest zawarta w komórkach woda. Pod wpływem reakcji fototermicznej ulega ona błyskawicznemu podgrzaniu, a następnie odparowaniu (ablacji). Powoduje to wytworzenie wysokiej temperatury, która uszkadza komórki. Automatycznie rozpoczynają się procesy regeneracyjne, prowokujące tworzenie się nowych włókien kolagenowych.

Ogromnym atutem lasera frakcyjnego jest to, że nie uszkadza on całej skóry, tylko powoduje powstawanie mikrokolumn uszkodzeń termicznych, otoczonych nienaruszoną tkanką. Z tego powodu procesy regeneracyjne skóry są szybsze, a bezpieczeństwo zabiegów – większe. Dlatego właśnie zabiegi laserem frakcyjnym uznawane są za najskuteczniejsze i małoinwazyjne.

Dlaczego stymulacja kolagenu jest taka ważna?

Kolagen jest głównym białkiem tkanki łącznej. Charakteryzuje się on dużą rozciągliwością. Kolagen odpowiedzialny jest za elastyczność i napięcie naszej skóry, jest głównym tworzywem podstawowego rusztowania skóry właściwej. Jego ubytek odpowiedzialny jest za powstawanie zmarszczek podczas starzenia. Chociaż proces degeneracji kolagenu zachodzi przez całe życie i utrzymuje się na poziomie 1% w skali roku, to z wiekiem organizm przestaje nadążać z jego odbudową. Dlatego właśnie istotą liftingu laserowego jest stymulacja odtwarzania kolagenu.

Zastosowanie lasera frakcyjnego CO2

Zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego CO2 powodują całkowitą odnowę skóry wraz z naskórkiem w miejscach poddanych naświetlaniu. Oznacza to, że terapia laserem frakcyjnym CO2 daje możliwość stopniowej odnowy całej powierzchni skóry, posiadającej oznaki starzenia. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są natychmiastowo i są to nawilżenie oraz lepsze napięcie skóry. Następnie, po upływie około dwóch miesięcy, następuje rzeczywista poprawa gęstości i jakości skóry.

Jednak silny lifting i odmłodzenie skóry z oznakami starzenia, to nie jedyne zastosowanie tego lasera kosmetycznego. Ze względu na efekty jego działania, a więc faktyczną odnowę skóry właściwej oraz naskórka, ten sprzęt kosmetyczny jest niewiarygodnie skuteczny w usuwaniu blizn oraz rozstępów. Jest to obszar tym bardziej warty uwagi, gdyż problemy te są bardzo trudne do rozwiązania przy użyciu tradycyjnych metod. Najczęściej osiągany efekt przy terapiach na blizny i rozstępy to zmniejszenie ich widoczności. Jednak laser CO2 pozwala w wielu przypadkach na całkowite usunięcie blizn pourazowych i potrądzikowych oraz rozstępów.

Przeczytaj również

Laser diodowy – najlepsze urządzenie do usuwania owłosienia
Wyposażenie salonu kosmetycznego – w jaki sprzęt kosmetyczny zainwestować?
Lumiscan – multispektralne badanie, obrazowanie i diagnostyka skóry – numer jeden w Polsce

komentarze: 5 Laser frakcyjny CO2

 1. Joanna

  Działanie laserów frakcyjnych są rzeczywiście niesamowite. Zafundowaliśmy z mężem serię zabiegów z okazji 50. urodzin jego mamie. Teściowa była nastawiona bardzo sceptycznie, ponieważ jest anty- na wszystkie zabiegi kosmetyczne. Ale prezent na szczescie okazał się trafiony. Oczywiście nie wygląda teraz jak trzydziestolatka, ale na tle rówieśnic wygląda bardzo młodo i zadbanie.

  Odpowiedz
 2. Kasia

  W moim przekonaniu nowy trend zastępowania różnego rodzaju ostrzyknięć, terapiami realnie wpływającymi na odbudowę skóry jest bardzo pozytywny. Nie mogę patrzeć na chodzące po ulicy klony bez jakiegokolwiek wyrazu twarzy! Co do laserów frakcyjnych – słyszałam, że efekty terapii z ich wykorzytaniem są naprawdę oszałamiające.

  Odpowiedz
 3. Jadwiga

  Gdyby jeszcze tak bardzo nie bolał.. Zrobiłam dwa zabiegi na twarz i więcej nie dałam rady. Ale efekty faktycznie super 😉

  Odpowiedz
 4. Ania

  Witam,
  W pazdzierniku 2015 zafundowalam sobie taki zabieg przy uzyciu lasera frakcyjnego co2.
  Zabieg nie byl dla mnie bolesny bo zastosowano emla( krem znieczulajacy
  Skora twarzy goila sie okolo tygodnia ale efekt byl WOW – piorunujacy. Skora piekna,promienna, napieta, wygladzone zmarszczki
  Polecam wszystkim osobom, ktore chca zachowac “zdrowy” wyglad skory twarzy nie zmieniajac przy tym naszej Mimiki.
  Warto przy tym dodac, ze laser ma na celu pobudzenie “elastycznosci” nasszej skory a nie jak w kwestii botoxu sparalizowanie miesni by ich nie uzywac……

  Odpowiedz

Zostaw komentarz