Blog dla kosmetologów

Uncategorized

Oxybrazja – najpopularniejszy letni zabieg

analizator skóry lumiscan

Wstęp

W okresie letnim, ze względu na to, że intensywne słońce jest przeciwwskazaniem do większości zabiegów kosmetolodzy mają do dyspozycji dużo mniejszy zakres usług. Nie można wykonywać przecież zabiegów laseroterapii, czy choćby popularnych zabiegów mikrodermabrazji. Oxybrazja ze względu na swoją specyfikę jest obecnie najpopularniejszym zabiegiem wykonywanym w tym okresie – jest doskonałą, chłodną i kojącą w odczuciach klienta alternatywą dla zabiegów złuszczających. Ze względu na wykorzystanie czystego tlenu idealnie sprawdza się w redukcji bakterii beztlenowych, odpowiedzialnych za powstawanie trądziku pospolitego. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu popularnemu zabiegowi.

Czym jest oxybrazja?

Oxybrazja jest to jeden z najbardziej innowacyjnych sposobów rewitalizacji skóry, ze szczególnym zaleceniem dla cer wrażliwych, alergicznych i naczyniowych. Zabieg oxybrazji polega na złuszczeniu martwej warstwy naskórka za pomocą jednoczesnej aplikacji tlenu i strumienia soli fizjologicznej. Tlen ma za zadanie pobudzić odbudowę włókien kolagenowych i naczyń włosowatych oraz poprzez dezynfekcję zahamować rozwój trądziku. Sól fizjologiczna jest sterylnym roztworem chlorku sodu w wodzie, o stężeniu 0,9%. Bardzo skutecznie łagodzi różnego rodzaju stany zapalne oraz nawilża i zmiękcza skórę.

Oxybrazja jest odmianą peelingu mechanicznego, w przypadku którego czynnikiem złuszczającym naskórek jest strumień silnie rozproszonych kropel soli fizjologicznej, emitowanych pod ciśnieniem sprężonego powietrza, przy użyciu specjalnego aplikatora. Zabieg ten najczęściej porównywany jest z mikrodermabrazją korundową, gdzie czynnikiem złuszczającym są kryształki korundu. Z tego względu oxybrazja jest często nazywana mikrodermabrazją wodno-tlenową.

Obecny popyt na tego typu zabiegi (szczególnie w okresie letnim) powoduje, że większość renomowanych gabinetów kosmetycznych posiada już Oxybrazję w swojej ofercie. Jednak zakupienie oxybrazji jako osobnego, pojedynczego urządzenia kosmetycznego jest mało opłacalne. Nasi klienci najczęściej decydują się na wmontowanie go w wielofunkcyjne urządzenie kosmetyczne, czyli w kombajn kosmetyczny – dzięki czemu przy okazji niskim kosztem rozszerzają swoją ofertę o dodatkowe zabiegi.

Urządzenie do oxybrazji

Planując zakup urządzenia do oxybrazji szczególną uwagę należy zwrócić na zakres ciśnienia urządzenia, bowiem to przede wszystkim od ciśnienia wytwarzanego przez pompę zależy to, czy zabiegi będą efektywne. Dobre, skuteczne sprzęty pracują na ciśnieniu w zakresie 6 do nawet 10 bar. Często jesteśmy również pytani o mobilne urządzenia do oxybrazji – rozwiewamy od razu wątpliwości – nie ma obecnie możliwości technicznych, aby zbudować małą, skuteczną oxybrazję! Mocna, a co za tym idzie skuteczna pompa zajmuje zbyt dużo miejsca i jest zbyt ciężka, aby montować ją w małych urządzenia – dlatego jeżeli cenimy sobie skuteczność zabiegów, to mimo zapewnień sprzedawcy powinniśmy trzymać się od takich sprzętów jak najdalej! Najlepsze urządzenia na rynku mają również możliwość pracy zarówno na powietrzu zassanym z otoczenia, jak i podpięcia butli z czystym O2. Praca na czystym tlenie potęguje efekty zabiegowe, a zamknięcie obiegu gazu powoduje, że możemy osiągnąć ciśnienie nawet 10 bar! Z naszego doświadczenia możemy polecić sprzęty polskiej produkcji – są nawet 2-3 krotnie tańsze od sprzętów włoskich, a pozwalają uzyskiwać porównywalne efekty. Aparaty chińskiej produkcji cechuje natomiast bardzo niska jakość wykonania i wysoka awaryjność.

Metodyka zabiegu

Bezpośrednio przed zabiegiem powinniśmy dokładnie oczyścić skórę i jeśli to konieczne wykonać demakijaż. Niektórzy specjaliści są zwolennikami wykonania również delikatnego peelingu, np. Enzymatycznego. W naszej ocenie jest to uzależnione od efektu, który klient chce uzyskać oraz od wskazania do zabiegu. Jeśli zależy nam na dogłębnym, silnym oczyszczeniu skóry, wtedy delikatne złuszczenie pierwszej warstwy martwego naskórka spotęguje efekt oxybrazji. Jeśli natomiast chcemy skórę rozjaśnić, odświeżyć, uspokoić stany zapalne, to wcześniejsze wykonanie dodatkowego peelingu nie jest konieczne.

Pamiętajmy także, żeby dokładnie zabezpieczyć okolice uszu. Możemy to zrobić przy pomocy opaski lub płatków kosmetycznych. Jest to istotna czynność ponieważ zapobiegniemy w ten sposób wystąpieniu stanów zapalnych ucha środkowego, schorzenia bardzo nieprzyjemnego i długotrwałego w leczeniu. Kolejną okolicą wymagającą zabezpieczenia są oczy. Podczas zabiegu sól fizjologiczna rozpryskuje się o skórę i może dostać się do oczy klienta, powodując uczucie dyskomfortu. Dla największej wygody zarówno wykonującego zabieg jak osoby poddawanej oxybrazji, najwygodniej będzie użyć okularów ochronnych.

Zabieg wykonuje się za pomocą specjalnego aplikatora, z którego pod ciśnieniem wydobywają się kropelki soli fizjologicznej. Ciecz uderzając o powierzchnię skóry złuszcza warstwę rogową naskórka, intensyfikując tym samym naturalne procesy regeneracyjne. Pamiętajmy, że nie wolno przykładać aplikatora bezpośrednio do skóry, jest to bowiem zabieg bezdotykowy. Intensywność złuszczania uzależniona jest od ilości ruchów wykonanych w jednym miejscu podczas zabiegu. Standardowy czas trwania zabiegu (twarz + szyja + dekolt) to około 30 minut.

Tak jak sygnalizowaliśmy we wskazaniach do wykonania zabiegu oxybrazji, jest ona idealnym preludium do większości zabiegów kosmetycznych. Po wykonaniu zabiegu optymalnie będzie zastosować kosmetyki, ampułki, czy koktajle głęboko odżywcze i regenerujące, aby spotęgować efekt poprawy wyglądu skóry.

Efekty po zabiegu

Oxybrazja cieszy się ogromnym powodzeniem również z tego względu, że jej efekty widoczne są natychmiastowo po skończonym zabiegu. Musimy przyznać, iż jest to miła odmiana, gdyż większość zabiegów przynosi zauważalny efekt po wykonaniu serii, lub po danym okresie (np. kilku miesiącach gdy procesy regeneracyjne się zakończą).

Co zauważamy bezpośrednio po zabiegu? Skóra jest rozjaśniona, napięta i odżywiona. Skóra jest jedwabista w dotyku, gładka, ma także wyrównany koloryt. Mniej widoczne stają się drobne zmarszczki oraz rozszerzone pory. W długim okresie, przy zastosowaniu serii zabiegów, efektem oxybrazji będzie pobudzenie mikrokrążenia, korzystnie wpływającego na procesy regeneracyjne skóry. Oxybrazja przynosi również korzystne efekty w regeneracji mieszków włosowych w terapiach nadmiernego wypadania włosów oraz w zmiękczaniu i tym samym zmniejszaniu widoczności blizn.

Najlepsze efekty uzyskamy po serii zabiegów, czyli w zależności od konkretnej osoby od 3 do 10 zabiegów wykonywanych raz w tygodniu. Pojedynczy zabieg stosuje się również często w celu natychmiastowego efektu przed ważnym wyjściem lub spotkaniem.

Podsumowanie

Tlen jest życiodajnym pierwiastkiem chemicznym, bez którego organizmy żywe nie mogłyby funkcjonować. Oprócz tak oczywistej prawdy warto pamiętać aby dotleniać również nasz organizm (zwłaszcza skórę) w celach estetycznych. W ostatnich latach oxybrazja stała się absolutnym hitem wśród klientów salonów kosmetycznych. W dużej mierze dlatego, że posiada niewielką liczbę przeciwwskazań, przy długiej liście zaleceń do wykonania zabiegu. Kolejnym czynnikiem przemawiającym na korzyść peelingu wodno-tlenowego jest uzyskanie natychmiastowego efektu bezpośrednio po jego wykonaniu.

Pamiętajmy jednak, że ze względu na minimalną inwazyjność zabiegu oxybrazji, nie powinniśmy spodziewać się porównywalnych efektów do metod bardziej inwazyjnych. Efekt złuszczania będzie słabszy niż w przypadku mikrodermabrazji diamentowej, czy korundowej. Dlatego też oxybrazji nie uznaje się za zabieg stricte złuszczający, gdyż ma on wiele innych dobroczynnych skutków takich jak rozjaśnienie, odżywienie, nawilżenie, wygładzenie i napięcie skóry.

Oxybrazja zyskuje bardzo na popularności zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim. Ponieważ chłód, który uzyskujemy podczas wykonywania zabiegu jest niezwykle komfortowy dla klientów, a w przypadku wysokich temperatur wręcz zbawienny. Jest to również jeden z nielicznych zabiegów, który bez żadnych obaw możemy wykonywać w okresie letnim, kiedy wykonanie mikrodermabrazji korundowej i diamentowej może skończyć się powstaniem nieestetycznych przebarwień…

Jeśli salon lub gabinet kosmetyczny, a także gabinet odnowy biologicznej, czy SPA nie posiada w swojej ofercie oxybrazji, a zastanawia się nad nową inwestycją w wyposażenie salonu kosmetycznego, to peeling wodno-tlenowy jest w dzisiejszych czasach kosmetycznym must have.

Polecamy do przeczytania –> DERMOKONSULTACJA W SALONIE KOSMETYCZNYM. ANALIZA SKÓRY – cz. I. Dowiedz się jakie nowości czekają na Ciebie w 2019 roku!

Przeczytaj również

Laser diodowy – najlepsze urządzenie do usuwania owłosienia
Wyposażenie salonu kosmetycznego – w jaki sprzęt kosmetyczny zainwestować?
Lumiscan – multispektralne badanie, obrazowanie i diagnostyka skóry – numer jeden w Polsce

komentarze: 11 Oxybrazja – najpopularniejszy letni zabieg

  1. Morfinka

    bardzo duzo pracuje, a jeszcze wiecej jem smieciowych rzeczy – tak juz mam i niestety ciezko jest zmiennic te zle przyzwyczajenia ;( zyje w takim trybie od paru ladnych lat. efekt jest taki, ze wygladam mizernie, mam wory pod oczami, a moja skora na twarzy nie wyglada estetycznie. przyjaciolka polecila mi zabiegi na twarz, raz w miesiacu. tyle podobno wystarczy. polecila mi klinike Dethloff w Warszawie. na poczatku bylam bardzo sceptycznie nastawiona do tego typu “zabiegow”, ale dalam sie przekonac. doktor w klinice polecil mi zabiegi Oxybrazja, ktore mozna stosowac co jakis czas. sam zabieg nie boli, a wrecz jest mily 😉 co wazne, wygladam swiezo. duzym plusem jest tom ze w tej klinice uzywaja nowych urzadzen, a to wplywa na jakosc uslug.

    Odpowiedz
  2. Krzysiek91

    Efekty po zabiegu oceniam na bardzo dobre – co prawda nie na własnej skórze, ale dziewczyny :) Za jeden zabieg zapłaciła 120zł, wybrała klinikę w Krakowie – Bonadea. Polecam!

    Odpowiedz
  3. Olka

    Oxybrazja to jeden z moich ulubionych zabiegów. Jest nieinwazyjny, przez co można go zaproponować w zasadzie każdej klientce. Bardzo dużą zaletą zabiegu jest natychmiastowy efekt, który choć nie utrzymuje się długo, idealnie wygładza i odżywia skórę, przez co wieczorowy makijaż utrzymuje się przez całą noc. Hit wśród “Młodych Panien”

    Odpowiedz
  4. Kamoha

    Wspaniały zabieg, czuję się po nim jak nowo narodzona. Dokonałam tego zabiegu w klinice BonaDea w Krakowie. Polecam serdecznie, cena jedynie 120 zł! Nie pożałujesz swojej decyzji!

    Odpowiedz
  5. Morfinka

    Dokładnie! Ja po tych zabiegach czuje sie wniebowzieta!!!! Czuje sie atrakcyjnie i swiezo. Co wiecej zabiegi nic mnie nie bola, sa przyjemne. Nie wiem gdzie robilas zabiegi, ale ja chcialam trafic w rece profesjonalistow. Dlatego wybralam tym razem klinike Dethloff – ze wzgledu na to, ze maja dobre opinie.

    Odpowiedz
  6. Renata

    Oxybrazja to jeden z nielicznych zabiegów na jaki mogę sobie pozwolić ze względu na moją bardzo wrażliwą cerę. Robię ją w salonie Beauty Tower i jestem bardzo zadowolona. Zawsze po zabiegu moja cera jest świeża, rozjaśniona i od razu lepiej wygląda. Polecam ten zabieg szczególnie osobom z cerą wrażliwą – sprawdzi się idealnie.

    Odpowiedz
  7. beautytower

    Oxybrazja jest idealnym zabiegiem, który można wykonywać o każdej porze roku, zwłaszcza w okresie letnim kiedy to skóra po opalaniu potrzebuje większego nawilżenia. Zabieg ten można wykonać w prawie każdym gabinecie kosmetycznym. Nie wymaga on specjalnego przygotowania i jest w przystępnej cenie, co zachęca wiele kobiet (i nie tylko) do korzystania z tej kosmetycznej innowacji.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz