Blog dla kosmetologów

Uncategorized

KONSULTACJA KOSMETOLOGICZNA I DIAGNOSTYKA SKÓRY TWARZY W GABINECIE KOSMETYCZNYM. KOMPUTEROWA ANALIZA SKÓRY – CZ. I.

KONSULTACJA KOSMETOLOGICZNA I DIAGNOSTYKA SKÓRY TWARZY W GABINECIE KOSMETYCZNYM. KOMPUTEROWA ANALIZA SKÓRY – CZ. I.

Jesteś stałą Klientką salonu kosmetycznego? A może dopiero planujesz pierwsze zabiegi? Bez względu na Twoje doświadczenie – dziś dowiesz się jak może, a może powinna… wyglądać dermokonsultacja w nowoczesnym salonie kosmetycznym i medycyny estetycznej. 2019 to rok nowości i nowych technologii w dziedzinie diagnostyki skóry. Dowiedz się jak w niedalekiej przyszłości będzie wyglądać wizyta pacjenta w najlepszych salonach w Polsce.

analiza skóry lumiscan

KONSULTACJA KOSMETOLOGICZNA W SALONIE KOSMETYCZNYM. CZYM JEST I NA CZYM POLEGA ZABIEG?

W dużym skrócie – konsultacja kosmetologiczna w gabinecie kosmetycznym to czas, który kosmetolog poświęca na badanie Twojej skóry, aby ostatecznie zaoferować zabiegi kosmetyczne. Konsultację najczęściej oferuje się podczas pierwszej wizyty Klienta w salonie, trwa około 30 minut i jest bezpłatna. Podczas konsultacji kosmetycznej kosmetolog ocenia stan Twojej skóry oraz określa jej mankamenty. Następnie sugeruje rozwiązania mające na celu poprawić jej wygląd.

Analiza Skóry w gabinecie kosmetologicznym

#dermokonsultacja #analizaskóry #badaniecery #analizatorskóry #analizercery #nowość2019 #gabinetkosmetologiczny

JAK KOSMETOLOG BADA STAN NASZEJ SKÓRY?

Podstawowym urządzeniem diagnostycznym do badania skóry jest lampo-lupa, wywiad z pacjentem oraz „badanie” palpacyjne. Część salonów podczas dermokonsultacji wykorzystuje analizatory skóry, które mierzą podstawowe parametry (głównie poziom nawilżenia), zaś bardziej świadome kliniki oferują badanie wykorzystujące komputerową analizę skóry twarzy.

CZY KONSULTACJA KOSMETOLOGICZNA Z WYKORZYSTANIEM LAMPO-LUPY JEST WYSTARCZAJĄCA?

Bez względu na to z jakich narzędzi diagnostycznych korzysta kosmetolog – kluczowa jest jego wiedza, doświadczenie oraz liczba odbytych kursów z zakresu prawidłowej diagnostyki skóry. Jeżeli jej stan ocenia doświadczony diagnosta – możemy być pewni, że trafnie określi przyczyny nieprawidłowości oraz zaleci rzetelną terapię naprawczą. w oparciu o obiektywną wiedzę z zakresu diagnostyki.

Pytanie brzmi… jak wielu jest w Polsce doświadczonych diagnostów? Czy każdy gabinet kosmetyczny zatrudnia takie osoby? Czy wszyscy kosmetolodzy posiadają wystarczającą wiedzę aby móc zaplanować rzetelną terapię naprawczą? A może konsultację traktują po macoszemu, jako wstęp do sprzedaży zabiegów? Czy gabinet, do którego chodzisz wykorzystuje podczas dermokonsultacji nowoczesne urządzenia do badania skóry? A może warto się zastanowić dlaczego tego nie robi?

JAK OCENIĆ CZY KOSMETOLOG PRAWIDŁOWO ZDIAGNOZOWAŁ PROBLEMY TWOJEJ SKÓRY?

Zazwyczaj nie jest to możliwe. Jak bowiem zweryfikować ocenę naszej skóry jeżeli sami nie możemy się jej przyjrzeć z bliska? Nasza wiedza diagnostyczna jest na tyle niewielka, że uniemożliwia weryfikację ocenę stanu skóry przez kosmetologa. Jedyne co nam pozostaje to zaufanie i wiara, że zaplanowana terapia naprawcza była tworzona w oparciu o fachową wiedzę i doświadczenie osoby prowadzącej dermokonsultację, a wydane przez nas pieniądze na zabiegi z wykorzystaniem aparatury przyniosą satysfakcjonujące efekty.

PRZEŁOM W KONSULTACJI KOSMETOLOGICZNEJ – KOMPUTEROWE BADANIE SKÓRY LUMISCAN®

Nowość, innowacja, przełom, rewolucja. To najlepsze określenia aby opisać nową technologię diagnostyczną, która szturmem zdobywa branżę beauty 2022. Jest to pierwsze w Polsce urządzenie do badania skóry twarzy dla gabinetu kosmetycznego, dzięki któremu kosmetolog może w sposób fotograficzny zobrazować pacjentowi mankamenty jego skóry, zaś komputerowa analiza skóry generuje obszerne dane – niezbędne do zaplanowania rzetelnej terapii naprawczej. Dodatkowo technologia:

 • tworzy kartotekę pacjentów z dokumentacją zdjęciową
 • uwidacznia zmiany niewidoczne dla ludzkiego oka
 • obrazuje problemy skóry twarzy pacjenta na monitorze
 • umożliwia porównywanie zdjęć i analiz ze wszystkich wizyt
 • generuje obszerne podsumowanie dermokonsultacji z zaleceniami
 • sugeruje dobór produktów kosmetycznych do pielęgnacji domowej
Analiza Skóry w TVN Style

#dermokonsultacja #analizaskóry #badaniecery #diagnostykaskóry #badanieskóry #multispektralnaanalizaskóry

CZYM RÓŻNI SIĘ KONSULTACJA KOSMETOLOGICZNA Z WYKORZYSTANIEM LUMISCAN® OD TRADYCYJNEJ KONSULTACJI KOSMETYCZNEJ WYKORZYSTUJĄCEJ LAMPO-LUPĘ?

lumiSCAN gen. 3.0. skanuje twarz pacjenta, wykorzystuje obrazowanie multispektralne, mierzy podstawowe parametry skóry, aby ostatecznie przeprowadzić komputerową analizę.

Analiza Skóry Lumiscan Dermokonsultacja

#dermokonsultacja #analizaskóry #badaniecery #diagnostykaskóry #badanieskóry #analizercery #skantwarzy #kosmetolog

W przeciwieństwie do tradycyjnej dermokonsultacji, kosmetolog obrazuje pacjentowi na monitorze problemy cery naczyniowej, ukrytych zmarszczek, ceni pod oczami, przebarwień, rozszerzonych porów, porfiryn oraz plam pigmentacyjnych. Pacjenci podczas badania mogą dowiedzieć się jaki jest ich obiektywny wiek skóry, poziom nawilżenia, aktualny rodzaj cery oraz jak powinna przebiegać prawidłowa pielęgnacja domowa w oparciu o szczegółowe wyniki komputerowej analizy.

Kompleksowa analiza skóry pozwala na precyzyjną ocenę stanu skóry. Dzięki temu kosmetolog może zaplanować rzetelną procedurę zabiegową mającą na celu poprawę wyglądu pacjenta, a także zalecić określone terapie naprawcze.

ILE KOSZTUJE ZABIEG? JAK DŁUGO TRWA I GDZIE MOŻNA GO WYKONAĆ?

lumiSCAN gen. 3.0. to nowa technologia w branży beauty. Ma ona w przyszłości zastąpić tradycyjną dermokonsultację, która w większości przypadków bazuje jedynie na oględzinach skóry pacjenta, wywiadzie oraz subiektywnie stawianej diagnozie przez kosmetologa.

Dermokonsultacja z wykorzystaniem lumiSCAN gen. 3.0. trwa około 30 minut. W tym czasie aparatura skanuje twarz, wykorzystuje obrazowanie multispektralne, mierzy podstawowe parametry skóry, aby ostatecznie wygenerować obszerne dane w formie komputerowej analizy. Pierwsza kompleksowa diagnostyka jest bezpłatna, sugerowana cena kolejnej wynosi 380 zł.

Liczba klinik i salonów kosmetycznych wykorzystującą tę innowacyjną technologię stale rośnie, a do końca roku będzie ona dostępna w większości polskich miast. Jeżeli lubisz nowości, cenisz sobie innowacyjność i najwyższy standard obsługi – odwiedź jeden z salonów, które jako pierwsze w Polsce zainwestowały w tą technologię:

1: CrioClinic Łowicz

2: Salone Di Bellezza Konin Fanpage: Salone Di Bellezza

3: Derma-Clinic Częstochowa Fanpage: Derma-Clinic

4: Reha-Med Gorzów Wielkopolski Fanpage: Reha-Med

5: Maeve Instytut Kielce Fanpage: Maeve Instytut

6: Studio Urody Picolla Stella  Fanpage: Picolla Stella

7: Novy klub fryzjersko-kosmetyczny Olkusz Fanpage: Novy klub fryzjersko-kosmetyczny

8: Sylvetka Atelier Poznań Fanpage: Sylvetka Atelier

9: Femme La Vie Wrocław Fanpage: Femme La Vie

10: Perła Młodości Bielsko Biała Fanpage: Perła Młodości

11: Piękność Dnia Katowice Fanpage: Piękność Dnia

 

Przeczytaj również

Laser diodowy – najlepsze urządzenie do usuwania owłosienia
Wyposażenie salonu kosmetycznego – w jaki sprzęt kosmetyczny zainwestować?
Lumiscan – multispektralne badanie, obrazowanie i diagnostyka skóry – numer jeden w Polsce

 

 

komentarze: 19 KONSULTACJA KOSMETOLOGICZNA I DIAGNOSTYKA SKÓRY TWARZY W GABINECIE KOSMETYCZNYM. KOMPUTEROWA ANALIZA SKÓRY – CZ. I.

 1. Dorcia

  Chciałabym wykonać ten zabieg na sobie. Który salon w Poznaniu posiada ten sprzęt?

  Odpowiedz
  1. PolskiBlogKosmetyczny

   Zapraszamy do sylvetki Atelier. To miejsce godne polecenia. Naszym zdaniem jedna z najlepszych klinik w tym mieście. Bardzo wysoka jakość obsługi, wyłącznie najlepsze technologie, lumiSCAN to nowy nabytek :)

   Odpowiedz
  1. PolskiBlogKosmetyczny

   Cena zabiegu wynosi 380 zł. Ale pierwsza dermokonsultacja często jest bezpłatna 😉

   Odpowiedz
 2. Alka045

  Nie wiedziałam, że coś takiego istnieje. Gdzie można wykonać badanie lumiscan w Krakowie?

  Odpowiedz
  1. PolskiBlogKosmetyczny

   Standardowo 30 minut. Jednak to nie jest tradycyjna dermokonsultacja – wyniki analizy są obszerne i aby je umówić należy poświęcić pacjentowi nieco więcej uwagi i czasu.

   Odpowiedz
  1. PolskiBlogKosmetyczny

   Obrazowanie multispektralne to metoda skanowania twarzy pacjenta za pomocą czterech typów świateł – normalnego, spolaryzowanego, spekularnego oraz ultrafioletowego. Celem badania jest uwidocznienie stanu skóry oraz jej mankamentów. Już niedługo pojawi się więcej informacji na ten temat :)

   Odpowiedz
  1. PolskiBlogKosmetyczny

   Oczywiście. Lada moment pojawi się caly cykl artykułów, w tym Q&A. Zapraszamy do śledzenia naszego bloga :)

   Odpowiedz
  1. PolskiBlogKosmetyczny

   Niestety żaden salon nie zainwestował jeszcze w tą technologię. Zapraszamy do Gorzowa Wielkopolskiego – klinika REHAMED Pani Ani Borowieckiej. Bardzo polecamy :)))

   Odpowiedz
  1. PolskiBlogKosmetyczny

   Jedynym salonem kosmetycznym, który wykorzystuje podczas dermokonsultacji lumiscan gen. 3.0. jest femme la vie. Najprzyjemniejsza obsługa z jaką mieliśmy do czynienia (Pani Jowita), także serdecznie polecamy!

   Odpowiedz
 3. owner

  Czy należy mieć (jest to zalecane) wykształcenie kosmetyczne by móc pracować na urządzeniu?

  Odpowiedz
  1. pczk

   Oczywiście. Technologia lumiSCAN gen. 3.0. jest dedykowana głównie dla lekarzy medycyny estetycznej oraz kosmetologów.

   Odpowiedz

Zostaw komentarz