Blog dla kosmetologów

Uncategorized

Nowe trendy w kosmetologii. Sprzęt kosmetyczny vs. kosmetyki

Sprzęt kosmetyczny wypiera kosmetyki

Jednym z najważniejszych trendów, panujących obecnie w branży usług kosmetycznych jest sukcesywne zastępowanie zabiegów opartych na kosmetykach, na rzecz tych, z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu kosmetycznego. Czynników, które mają wpływ na taki stan rzeczy jest kilka. Jest to przede wszystkim rozwój technologiczny, który obserwujemy we wszystkich dziedzinach życia, a tym samym w kosmetyce, czy kosmetologii. Drugi czynnik to nieporównywalna skuteczność zabiegów z wykorzystaniem aparatury kosmetycznej, do tych bazujących jedynie na kosmetykach profesjonalnych. Kolejną kwestią jest niska opłacalność oparcia oferty zabiegowej salonu, czy gabinetu kosmetycznego, jedynie na kosmetykach profesjonalnych.

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, urządzenia elektroniczne zaczęły odgrywać w naszym życiu coraz większą rolę. Nie inaczej sytuacja wygląda w branży kosmetycznej. Kosmetologia to dziedzina, której rozwój, w dużej mierze uzależniony jest właśnie od rozwoju technologicznego. Obecnie w centrum większości gabinetów, czy salonów kosmetycznych, znajduje się właśnie aparatura.

Użycie nowoczesnej aparatury kosmetycznej umożliwia przeprowadzenie nieinwazyjnych i przyjemnych zabiegów, które przynoszą spektakularne efekty, nawet w krótkim czasie. Szeroki wybór najnowszych technologii gwarantuje wspaniałe rezultaty w redukcji zmarszczek, usuwaniu przebarwień, blizn i trądziku. Umożliwia bezoperacyjny lifting twarzy oraz wzmocnienie struktury i elastyczności skóry. Możemy z nich korzystać w każdym wieku, aby spowolnić procesy starzenia i utrzymać młody wygląd, a także, aby naprawić problemy kosmetyczne powstałe z upływem lat.

Urządzenia kosmetyczne pozwalają osiągnąć lepsze efekty zabiegowe głównie dlatego, że umożliwiają wniknięcie składników odżywczych w głębsze warstwy skóry. Docierają do miejsca, gdzie znajduje się konkretny problem. Poza tym, zabiegi z użyciem sprzętów kosmetycznych charakteryzują się o wiele szerszym spektrum działania. Niektóre z urządzeń (np. karboksyterapia) pozwalają osiągnąć wręcz medyczne efekty terapeutyczne. Natomiast kosmetyki – choćby te najbardziej profesjonalne – służą jedynie pielęgnacji skóry.

Stopniowe wypieranie kosmetyków przez aparaturę, w salonach kosmetycznych, spowodowane jest również tym, że oparcie pełnej oferty zabiegowej na tych pierwszych jest mało opłacalne. Każdy kosmetyk ma swoją datę przydatności do użycia, a im bardziej naturalny produkt wybierzemy, tym krótszy będzie termin rekomendowany przez producenta. Obecnie zupełnie normalną praktyką jest podpisywanie umów lojalnościowych lub patronackich z koncernami kosmetycznymi. Są to umowy niejednokrotnie nieopłacalne dla gabinetów kosmetycznych, ze względu na konieczność zamawiania w danym okresie rozliczeniowym, takiej ilości produktów, której nie jesteśmy w stanie zużyć.

Zalety urządzeń kosmetycznych stoją w opozycji do wad kosmetyków. Po pierwsze sprzęt kosmetyczny nie posiada daty przydatności. Oczywiście aparatura objęta jest gwarancją na pewien okres (standardowo 24 miesiące), jednak kupując go w sprawdzonej hurtowni kosmetycznej możemy liczyć również na korzystną współpracę pogwarancyjną. Po drugie zakup aparatury to jednorazowy wydatek, który już od pierwszych zabiegów zaczyna się zwracać. Przykładowa umowa z firmą kosmetyczną opiewa na comiesięczne zakupy za około 1500 zł. W takim przypadku zakup sprzętu zwraca się nam już po ok. 10 miesiącach.

Naszym zdaniem wyższość zabiegów z wykorzystaniem aparatury kosmetycznej, nad tymi z użyciem kosmetyków, jest bezsprzeczna. Dla podsumowania, przedstawiamy w punktach argumenty przemawiające za wyborem aparatury: 

 • Aparatura zapewnia zdecydowanie lepsze efekty zabiegowe.

 • Niektóre urządzenia pozwalają osiągnąć nawet pożądane efekty medyczne.

 • Kosmetyki służą jedynie pielęgnacji.

 • Za pomocą zabiegów z wykorzystaniem aparatury, możliwe jest przedostanie się związków odżywczych w głębsze warstwy skory, a więc tam, gdzie problem się znajduje.

 • Urządzenia kosmetyczne zapewniają o wiele szersze spektrum działania.

 • Jednorazowa inwestycja w profesjonalny sprzęt kosmetyczny zwraca się szybko. Po tym czasie staje się, obok ludzi, głównym narzędziem do osiągania zysków.

Przeczytaj również

Laser diodowy – najlepsze urządzenie do usuwania owłosienia
Wyposażenie salonu kosmetycznego – w jaki sprzęt kosmetyczny zainwestować?
Lumiscan – multispektralne badanie, obrazowanie i diagnostyka skóry – numer jeden w Polsce

komentarze: 7 Nowe trendy w kosmetologii. Sprzęt kosmetyczny vs. kosmetyki

 1. Karin

  Wszystkie wypociny przelane na poczet sprzedaży waszego “rewelacyjnego sprzętu ” pff.. Kupiłam sprzęt o wiele lepszy i tańszy, pracuje na nim 3 lata.

  Odpowiedz
  1. Specjaliści Polskiego Blogu Kosmetycznego

   Droga Karin!

   Skomentowany przez Ciebie tekst jest kontynuacją serii artykułów na temat nowych trendów w kosmetologii. Chcieliśmy jedynie podkreślić jak ważną rolę, w dzisiejszych salonach i gabinetach kosmetycznych, odgrywa aparatura. Nawet Twój komentarz, choć nieprzychylny, potwierdza nasze spostrzeżenie. Sama bowiem wykorzystujesz urządzenia kosmetyczne w codziennej pracy przynajmniej od “3 lat”. Dziękujemy bardzo za komentarz i odwiedziny na naszym Blogu. Mamy nadzieję, że kolejne artykuły bardziej przypadną Ci do gustu.

   Odpowiedz
 2. Miłka

  W nawiązaniu do wpisu na waszym Funpage, ja na tej płaszczyźnie żadnego sporu nie widzę. Chyba niezaprzeczalnym faktem jest, że zabiegi z wykorzystaniem urządzeń, są poprostu skuteczniejsze! Kosmetyki świetnie nadają się do pielęgnacji domowej i to chyba tyle. W dzisiejszych czasach jesteśmy naprawdę w stanie pomóc naszym klientkom i dlaczego z tego nie korzystać?

  Odpowiedz
 3. Kasia

  Uwielbiam Waszego bloga, codziennie przed snem do niego zaglądam:)
  Piszecie ładne i mądre artykuły, czyta się Was z przyjemnością.

  Odpowiedz
 4. Gość

  Jako klientka salonu kosmetycznego jakoś nie mogę przekonać się do zabiegów z wykorzystaniem urządzeń. Jakoś to do mnie nie przemawia. Słyszałam od koleżanki, że bardzo często pojawiają się komplikacje. Wyobraźcie sobie, idziecie się zrelaksować, troche poprawić swój wygląd, a tu bam! I wyskakuje jakieś mega uczulenie, czy jakiś liszaj.

  Odpowiedz
  1. Karinka

   Jeśli stosujesz się do podstawowych zaleceń i wybierzesz salon, który prezetuje najwyższe standardy BHP to nie masz się czego obawiać. Zabiegi aparaturowe jako jedyne pozwalają osiągnąć efekt naprawde, nie jak w przypadku serum, czy maski – na chwilę. Ogromnym problemem w gabinetach jest niestosowanie się do zasad higieny, dlatego bardzo, ale to bardzo trzeba na nie zwracać uwagę. Wiem co mówię, bo zarówno korzystam z takich usług, jak i je wykonuję.

   Odpowiedz

Zostaw komentarz