Blog dla kosmetologów

KOMPUTEROWE BADANIE SKÓRY / LUMISCAN® - diagnostyka skóry twarzy. / PORADNIKI ZAKUPOWE

NAJLEPSZE URZĄDZENIA DO OBRAZOWEJ DIAGNOSTYKI SKÓRY. CZĘŚĆ I: LUMISCAN®

KOMPLEKSOWY PORADNIK DLA LEKARZY I KOSMETOLOGÓW

Tym wpisem rozpoczynamy serię artykułów, w której będziemy testować najpopularniejsze urządzenia do obrazowej diagnostyki skóry.

Dziś przybliżymy Ci jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań na rynku – aparat LUMISCAN® (nowy model 2023).

BANER CO TU ZNAJDZIESZ (DUŻY)pasek odzielającyDLACZEGO LUMISCAN?

Badanie Lumiscan to rozwiązanie dla kosmetologów, którzy chcą zamienić tradycyjną obsługę klienta w nowoczesną konsultację. To nowy rozdział w komunikacji oraz podejściu do problemów skóry klienta:

 • nowy standard obsługi
 • skuteczna diagnostyka
 • nowoczesna edukacja
 • obiektywne informacje o stanie cery
 • profesjonalna dokumentacja
 • subtelna wsparcie sprzedaży
  .
 • informacja dla klienta, że gabinet jest miejscem ukierunkowanym na kompleksową pomoc.

.
JAK DZIAŁA LUMISCAN?

Ponieważ na temat aparatury do “analizy skóry” powstał spory chaos informacyjny – zacznijmy od jego uporządkowania.

Urządzenia, choć na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie, w rzeczywistości znacznie się od siebie różnią. Idealnym przykładem jest Lumiscan, który ma nieco szersze zastosowanie od innych modeli.

Co konkretnie mamy na myśli? Aparat nie wykonuje jedynie zdjęć, a działa w oparciu aż o trzy następujące po sobie technologie:
.

1. TRZY TECHNOLOGIE

..
1/3. MULTISPEKTRALNE OBRAZOWANIE
.
2. MOS.

Podczas konsultacji kosmetologicznej, wielu klientów czuje się przytłoczonych ilością informacji i choć nie mówią o tym wprost, często nie rozumieją tego co do nich mówisz.

Wywiad, badanie skóry, problem, rozwiązanie, edukacja, zalecenia – to naprawdę sporo informacji w krótkim czasie, których klient nie jest w stanie zrozumieć i zapamiętać.

Jeśli chcesz skutecznie dotrzeć do klientów, pomocne będzie właśnie multispektralne obrazowanie. Dlaczego? Bo obraz znacznie bardziej skupia uwagę i ułatwia zrozumienie informacji, niż słowa.

Mówią o tym również badania. To tutaj dowodzi,  że wykorzystując obraz podczas konsultacji sprawisz, że lepiej zrozumieją Twój przekaz o ponad 90%! To całkiem niezły wynik, prawda?

Jeśli Twoi klienci nie przestrzegają zaleceń to istnieje duże prawdopodobieństwo, że ich nie rozumieją. Technologia Lumiscan pozwoli Twoim pacjentom spojrzeć na problemy skóry oczami profesjonalisty, dzięki czemu skutecznie do nich dotrzesz i będziesz w stanie pomóc.
BANER MULTISPEKTRALNE OBRAZOWANIE

.
PRZEBIEG BADANIA:

Jak wygląda konsultacja z Lumiscanem? Zaczyna się od zrobienia zdjęć. Aparat wykonuje fotografie, wykorzystując do tego cztery światła: dzienne, spekularne, spolaryzowane i ultrafioletowe.

Następnie wyświetla obraz twarzy na dużym monitorze i … gotowe.  Nareszcie możesz pokazać wszystko to, o czym to tej pory mogłaś jedynie opowiedzieć.

3. MOS - JAK TO DZIAŁA

porownanie 3.
CO WIDZI KLIENT?

 • zaburzenie bariery hydrolipidowej
 • ukryte przebarwienia i zmarszczki
 • rozszerzone naczynia oraz rumień
 • peroksydację lipidów
 • glikację i elastozę
 • włókna łojowe
 • zaburzenia składu łoju
 • zaskórniki oraz mikrozaskórniki
 • bliznowacenia
 • zaburzenia rogowacenia
 • aktywność bakterii Cutibacterium acnes

.
PRZYKŁADOWE ZDJĘCIA:

porfirynyFot. Aktywność bakterii Cutibacterium acnes.
5.7. naczynka maskowane fototypem
Fot. Naczynia maskowane fototypem skóry.

5.11. fotoprotekcja

Fot. Wizualizacja działania fotoprotekcji UVA.

.
CO 
TO DAJE?

Badanie Lumiscan zamienia tradycyjną obsługę klienta w nowoczesną konsultację. Dedykowane jest lekarzom i kosmetologom holistycznym, którzy szukają nowoczesnego sposobu na dotarcie do swoich pacjentów:

 • skupia uwagę klientów
 • ułatwia zrozumienie informacji
 • zwiększa świadomość
 • buduje zaufanie

kosmetyki.

2/3. KOMPUTEROWE BADANIE SKÓRY

4. KBSŻyjemy w czasach, w których postęp technologiczny rozwija się w zawrotnym tempie, a sztuczna inteligencja jest na ustach praktycznie wszystkich.

Od niedawna zaczyna się to przenosić na branżę medycyny estetycznej i kosmetologii. Obecnie komputerowe badanie skóry, jest jedną z najczęściej wyszukiwanych fraz przez klientów w wyszukiwarce google.

Jeśli zastanawiasz się nad zainwestowaniem w urządzenie do komputerowego badania skóry to prawdopodobnie jest to najlepszy moment.

.
PRZEBIEG BADANIA:

Jak sama nazwa wskazuje, w komputerowej analizie chodzi o to, że to komputer, a nie człowiek mierzy i ocenia stan kondycji skóry. Twój klient otrzymuje obiektywne i twarde dane w postaci liczb, wykresów i statystyk, które następnie możesz z nim omówić.

5. KOS - JAK TO DZIAŁAkorneometr.
CO MIERZY LUMISCAN?

 • poziom wody w naskórku
 • biologiczny wiek skóry
 • aktualny rodzaj cery

BANER KOMPUTEROWE BADANIE

.
3/3. FUNKCJA PORÓWNYWANIA ZDJĘĆ

6. FPZ

Nie odkryję tajemnicy pisząc, że najlepszym sposobem na udokumentowanie efektów pracy są zdjęcia 😉

Problem w tym, że wykonanie wysokiej jakości zdjęć w warunkach gabinetowych jest problematyczne. Uchwycenie twarzy w identycznym świetle graniczy z cudem, a fotografie wyglądają nieprofesjonalnie.

Z pomocą przychodzi Lumiscan. W jaki sposób? Zdjęcia wykonane przy jego użyciu są zawsze tak samo oświetlone, a twarz ułożona jest pod identycznym kątem. Dzięki temu fotografie wyglądają autentycznie i profesjonalnie.

.
DLA KOGO TO ROZWIĄZANIE?

Z technologii Lumiscan korzysta coraz więcej gabinetów ale również wyższych uczelni, instytucji szkoleniowych, badawczych, a nawet firm farmaceutycznych. Tworzą one dzięki temu wartościową dokumentację, która uwiarygadnia jakość ich produktów i usług.

baner lumi kolagen

Fot. Technologia Lumiscan wspiera USP Zdrowie w promocji wysokiej jakości kolagenu REME.

.
JAK TO DZIAŁA?

Lumiscan pomoże Ci stworzyć profesjonalną dokumentację fotograficzną, z możliwością porównywania zdjęć z różnych okresów. To idealne rozwiązanie, gdy chcesz monitorować jak zmienia się skóra klientów na przestrzeni tygodni, miesięcy i lat.

7. FPZ - JAK TO DZIAŁA.
PRZYKŁADOWE ZDJĘCIA:

porownanie 1 NACZYNKO PRZED I PO LUMISCANporownanie 2

Fot. Efekt jednego zabiegu światłem IPL.
pasek odzielający

CZY LUMISCAN TO NAJLEPSZE URZĄDZENIE NA RYNKU?

Najlepsze urządzenie to takie, które najlepiej wpisuje się w Twoje indywidualne potrzeby. W tej części artykułu pomożemy Ci podejść do procesu zakupu w sposób bardziej świadomy.

8. BANER - ZACZNIJ OD DLACZEGO

.
DLACZEGO TO WAŻNE?

Fundamentem trafionej inwestycji jest świadomość swoich potrzeb i problemów. Zanim wybierzesz model aparatu, odpowiedz sobie na pytanie jaki jest styl i charakter Twojej pracy i w czym konkretnie urządzenie powinno Ci pomóc.

Pozwól, że Ci pomogę:
.

 • Dlaczego szukasz urządzenia do obrazowej diagnostyki?
  .
  Chcesz w ten sposób skuteczniej dotrzeć do swoich klientów? Zwiększyć sprzedaż zabiegów i kosmetyków? Usprawnić proces obsługi klienta? Zbudować profesjonalny wizerunek?
  .
 • W jakim nurcie pracujesz? 
  .
  Pracujesz holistycznie i prowadzisz dłuższe konsultacje kosmetologiczne? A może prowadzisz klinikę anti-aging i potrzebujesz sprzętu do krótkich konsultacji sprzedażowych?
  .
 • Jakie są Twoje preferencje?
  .
  Wolisz pracować na tablecie, czy komputerze? Wybierasz Windows czy iOS? Myszka i klawiatura, czy obsługa dotykowa? Urządzenie ma być małe bo masz mały salon, czy szukasz sprzętu z profesjonalnym stanowiskiem diagnostycznym?

.
Wbrew opiniom, urządzenia znacznie się od siebie różnią. Coś co sprawdza się u innych, wcale nie musi sprawdzić się u Ciebie. Odpowiedzenie sobie na powyższe pytania pomoże Ci w podjęciu właściwej dla siebie decyzji.

.
SPRAWDŹ AKTUALNĄ OFERTĘ:

BANER RABAT

pasek odzielającyPORÓWNANIE URZĄDZEŃ DO OBRAZOWEJ DIAGNOSTYKI SKÓRY

W tej części artykuły skupimy się na różnicach w urządzeniach. Pokażemy 4 konkretne przykłady.

.

BANER OBRAZ PROBLEMÓW

Inwestując w aparat do obrazowania skóry, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na rodzaj i jakość obrazu. Na rynku jest wiele urządzeń, a każde wizualizuje problemy klienta w zupełnie inny sposób.

.
LUMISCAN VS VISIA:

ZDJECIA LUMISCAN VS VISIA

Na zdjęciach widać, że w zależności od modelu urządzenia – obraz twarzy i problemów skóry wygląda inaczej.
.

2. KOMP BANER 2 PRT SC

Czy znasz różnicę pomiędzy multispektralnym obrazowaniem, a komputerową analizą? Nie, to nie to samo 😉 To dwie różne funkcje, o których za chwilę Ci opowiem.

.
MULTISPEKTRALNE OBRAZOWANIE

Multispektralne obrazowanie to nazwa technologii, podobnie jak laser diodowy, czy masaż próżniowy. Każda technologia ma swoich przedstawicieli (modele urządzeń):
.

 • wśród laserów diodowych mamy: LightSheera, Vectusa, czy Initie
  .
 • wśród urządzeń do masażu próżniowego: Endermologię i Icoona
  .
 • wśród aparatów do multispektralnego obrazowania skóry: Visie, Observ i Lumiscana.

.
Wszystkie działają w ten sam sposób – robią zdjęcia w czterech światłach i wyświetlają obraz kosmetologowi do samodzielnej interpretacji.
multispektralne obrazowanie skóry

Fot. Na zdjęciu możesz zobaczyć sposób działania fotoprotekcji UVA.

Multispektralne obrazowanie, w przeciwieństwie do komputerowej analizy, to technologia wyłącznie dla profesjonalistów. Interpretacja wyników wymaga wiedzy i doświadczenia z zakresu diagnostyki.

.
KOMPUTEROWE BADANIE

O ile każde urządzenie jest multispektralnym obrazowaniem skóry, o tyle mało które posiada funkcję komputerowej analizy. Lumiscan jako jedno z niewielu łączy obie funkcje, dzięki czemu możesz posłużyć się obrazem, wspartym twardymi danymi o skórze. Jakimi konkretnie? O tym za chwilę.

.
OBIEKTYWNE DANE O SKÓRZE

Lumiscan bada podstawowe parametry skóry, a następnie wspiera kosmetologa w szczegółowej analizie i interpretacji różnych obszarów, m.in. cieni pod oczami, porów, zmarszczek, przebarwień, cery naczyniowej i trądziku.

Oprócz zdjęć, dostarcza też wiele praktycznych i ciekawych informacji:

 • mierzy poziom wody w naskórku
  .
 • określa aktualny rodzaj cery
  .
 • wskazuje biologiczny wiek skóry
  .

PRZYKŁADOWE ZDJĘCIA:

2. CERA NACZYNIOWA LUMISCAN PRT SCbadanie-korneometrem-lumiscanKOMPUTEROWE 2
ROZWIĄZANIE DLA MŁODYCH KOSMETOLOGÓW

Funkcję komputerowej analizy potocznie nazywamy „opcją dla początkujących”, ponieważ w jej przypadku to nie kosmetolog, a urządzenie analizuje skórę. To bardzo przyjazne rozwiązanie dla osób, które stawiają pierwsze kroki w szerokiej dziedzinie, jaką jest diagnostyka skóry.

Komputerowa badanie wspiera kosmetologa w szczegółowej analizie w tzw. szczegółowych zakładkach diagnostycznych. Każda z nich zawiera, m.in.:

 • obraz twarzy klienta w specjalistycznym dla danego wskazania świetle
  .
 • interaktywny suwak zestawiający światło kontrastujące
  .
 • objaśnienie przyczyn powstawania danego problemu
  .
 • zalecenia dla klienta


URZĄDZENIE 2w1

Jeśli zależy Ci na kompleksowym badaniu skóry, powinnaś wybrać urządzenie, które łączy w sobie obie funkcje (multispektralne obrazowanie z funkcją komputerowej analizy). Uzyskasz w ten sposób nie tylko obraz problemów ale również znaczną ilość danych w formie liczb, statystyk, diagramów oraz zestawień porównawczych.

Umówmy się, nie wszystkie informacje Ci się przydadzą. Jednak niektóre z nich mogą okazać się wartościowe, szczególnie wtedy. gdy pracujesz holistycznie a podczas konsultacji szukasz przyczyny problemów i edukujesz klientów.

Przydatnym rozwiązaniem są szczegółowe zakładki diagnostyczne. To taki trochę gotowiec diagnostyczny dla kosmetologa, na którym możesz oprzeć praktycznie całą konsultację.

.
ZAKŁADKI DIAGNOSTYCZNE

 • szczegółowa analiza cieni pod oczami
  .
 • szczegółowa analiza porów
  .
 • szczegółowa analiza zmarszczek widocznych oraz tych ukrytych
  .
 • szczegółowa analiza przebarwień płytkich oraz głębokich
  .
 • szczegółowa analiza naczyń, rumienia oraz teleangiektazji
  .
 • szczegółowa analiza trądziku (porfiryn)

666

.
INTERAKTYWNE STANOWISKO PRACY

Decydując się na urządzenie 2w1, zyskujesz jeszcze jedną, dodatkową korzyść: komputerowa analiza skóry, jak sama nazwa wskazuje, wymaga komputera. Rozwiązanie to umożliwi Ci:

 • prowadzenie konsultacji on-line
  .
 • przygotowanie beauty plan
  .
 • edycję zdjęć i obsługę mediów społecznościowych

konsultacja lumiscan online

Fot. 9 Przykładowe umówienie wyników badania skóry z klientem, w formie online (udostępniony ekran monitora w programie GOOGLE MEETS). Źródło: www.pczk.com.pl


OBSERV CZY LUMISCAN O.

LUMISCAN VS OBSERV 520x 

Jaka jest różnica między urządzeniem Lumiscan a Observ 520x? To jedno z najczęściej zadawanych pytań przez klientów. W tej części wpisu szczegółowo porównamy oba modele.
.

KTÓRY MODEL JEST LEPSZY?

Jeśli czytasz ten artykuł od początku, to wiesz, że najlepsze urządzenie nie istnieje. Najlepszy aparat to ten, który najlepiej wpisuje się w Twoje indywidualne potrzeby. Ty już ten etap masz za sobą, więc przejdźmy do konkretów.

.
ZESTAWIENIE FUNKCJI

PORÓWNANIE FUNKCJI OBSERV VS LUMISCAN

.
PORÓWNANIE URZĄDZEŃ

PORÓWNANIE URZĄDZEŃ OBSERV VS LUMISCAN WHITE

.
DLA KOGO?

DLA KOGO OBSERV VS LUMISCAN

..
PODSUMOWANIE

Z zestawienia wynika, że Lumiscan to urządzenie trochę inne, nieco bardziej rozbudowane i skierowane do z innej grupy odbiorców. Dedykowany jest lekarzom i kosmetologom holistycznym, którzy chcą poświęcić swoim klientem nieco więcej czasu na badanie skóry i edukację.

A co jeśli Ciebie interesuje szybka obsługa klienta i sprzedaż zabiegów? W tym wypadku urządzenie Observ może się okazać lepszym rozwiązaniem.

pasek odzielający

3 STANOWISKO DIAGNOSTYCZNE

Dobre pierwsze wrażenie, profesjonalny wizerunek , skrócenie dystansu, komfort klienta, estetyka miejsca pracy – to właśnie te wartości zainspirowały PCZK do zaprojektowania własnego stanowiska diagnostycznego.  

ZESTAW ZAWIERA:

 • komputer dell
 • zaokrąglony monitor
 • minimalistyczny stolik
 • akcesoria i dodatki

profesjonalne stanowisko diagnostyczne

.

4. SZKOLENIA

Opis w trakcie aktualizacji, zapraszamy wkrótce.

.

PODSUMOWANIE PS

O czym pamiętać, kiedy chcesz kupić urządzenie do obrazowej diagnostyki skóry? Wyszło tego trochę sporo, więc przyda Ci się mała ściąga.
.

1. Po pierwsze: nie istnieje jedno, obiektywnie najlepsze urządzenie.
.
Najlepsze aparat to ten, który najlepiej wpisuje się w Twoje indywidualne potrzeby. Zanim zainwestujesz w konkretny model, odpowiedz sobie na pytanie DLACZEGO go kupujesz i zacznij szukać rozwiązania idealnego dla siebie.
.

2. Po drugie: urządzenia tylko z pozoru są do siebie podobne.
.
W rzeczywistości znacznie się od siebie różnią, m.in. obrazem problemów, funkcjami, łatwością i sposobem obsługi. Nie kupuj “kota w worku”, zrób research, pojedź na prezentację, zobacz sprzęt na żywo.
.

3. Po trzecie: multispektralne obrazowanie i komputerowa analiza skóry to dwie różne technologie.
.
Komputerowe badanie oferują tylko nieliczne urządzenia. Jak sama nazwa wskazuje – multispektralne obrazowanie skóry prezentuje obraz twarzy w kilku światłach, a komputerowa analiza – obiektywne dane w postaci liczb, np. poziom wody w naskórku, czy wiek skóry twarzy.
.

4. Po czwarte: szkolenie z obsługi urządzenia to trochę mało.
.
Obraz wymaga właściwej interpretacji, a samo badanie odpowiedniej procedury konsultacji. Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnego urządzenia, zapytaj sprzedawcę o ścieżkę szkoleń, które dla Ciebie przygotował. To dość ważne.

.

MASZ PYTANIA? 

.

ARTUR STOSIK STOPKA

.

 

 

Zostaw komentarz