Blog dla kosmetologów

KOMPUTEROWE BADANIE SKÓRY / LUMISCAN® - diagnostyka skóry twarzy.

KOMPUTEROWE BADANIE SKÓRY TWARZY LUMISCAN® | FAQ

LUMISCAN® W PIGUŁCE. POZNAJ KRÓTKIE ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Mówi się, że pierwsze wrażenie możemy zrobić tylko raz. Jak więc sprawić, aby pierwszy kontakt Klienta z naszą marką okazał się wyjątkowy?

Rozmowa  o problemach skóry bywa trudna. Niewielu kosmetologów potrafi dzielić się wiedzą w sposób ciekawy, obrazowy i zrozumiały. Zdarza się że Klient nie zrozumie informacji, szybko się nudzi i ostatecznie nie decyduje na kompleksową pomoc. Zamiast tego, kupuje pojedynczy zabieg, który nie rozwiązuje problemu.

Współcześni Klienci są coraz bardziej świadomi, wymagający i nieufni. Aby zainwestowali w poprawę swojego wyglądu, nie wystarczy już im tego zasugerować. Warto zrobić coś więcej – zdobyć ich zaufanie, pomóc zrozumieć problem oraz zaoferować kompleksowy plan naprawy. Dopiero takie, holistyczne podejście, przyniesie efekt w postaci skutecznej pomocy, zakończonej sprzedażą.

LS057
LUMISCAN® WYRAŻA WIĘCEJ NIŻ SŁOWA

Multispektralne obrazowanie skóry to technologia, która pomaga kosmetologom budować świadomość Klientów podczas konsultacji.

Urządzenie skanuje twarz, a następnie wyświetla wyniki badania na dużym ekranie monitora. W drugiej kolejności, wykorzystuje tzw. obrazowanie multispektralne, sprawiając że osoby badane zaczynają dostrzegać problemy skóry, których do tej pory nie były świadome.

Z perspektywy pacjentów, nowy rodzaj konsultacji (obrazowy) wydaje się bardziej profesjonalny i wiarygodny. Badania dowodzą, że obraz, bardziej niż słowa kosmetologa, skupia uwagę, zwiększa koncentrację, ułatwia zrozumienie, wzbudza zaufanie oraz oraz wpływa na decyzje.

 • Badanie Wharton For Applied Research, University of Pennsylvania.

„Użycie pomocy wizualnej podczas prezentacji zwiększa prawdopodobieństwo podjęcia pozytywnej decyzji przez klienta o 79%, skraca jej czas o 28% oraz zwiększa siłę jej odziaływania na odbiorcę o 43%”.

 • Badanie Educational Technology Research And Development Journal.

„Zastosowanie obrazu zwiększa zrozumienie informacji przez pacjentów o 90%”.

 • Badanie School of Psychology, Victoria University of Wellington, New Zeland.

„Obrazy sprawiają, że treść w nich przekazywana jest dla odbiorców bardziej wiarygodna”.

.

POZNAJ ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

LUMISCAN® CO TO ZA URZĄDZENIE?
LUMISCAN® to urządzenie do badania skóry twarzy, które wykorzystuje dwie technologie: multispektralne obrazowanie oraz komputerową analizę skóry.

JAK TO DZIAŁA?
LUMISCAN® skanuje twarz, mierzy podstawowe parametry skóry, a następnie wyświetla zdjęcia oraz wyniki badania na dużym monitorze.

CO DAJE TAKIE BADANIE KLIENTOWI?
Obrazowa konsultacja pomaga Klientowi dostrzec problemy skóry, których do tej pory nie był świadomy.

Klient może przyjrzeć się swoim problemom z bliska, na monitorze, w formie dokumentacji zdjęciowej i na jej podstawie zdecydować, który problem chce rozwiązać w pierwszej kolejności.

LUMISCAN-BADANIE-SKORY

CO DAJE TAKIE BADANIE KOSMETOLOGOWI?

Przyjemną pracę bez presji sprzedaży.

Obrazowa forma konsultacji sprawia, że łatwiej jest do Klienta dotrzeć. Badanie skóry oparte na technologii LUMISCAN® buduje w kliencie poczucie, że znalazł się w miejscu, w którym kosmetolog chce mu pomóc, a nie sprzedać zabieg.

Dzięki temu, Klienci chętniej decydują się na inwestycję w poprawę swojego wyglądu, są systematyczni w przestrzeganiu zaleceń oraz regularnie pojawiają się na wizytach w gabinecie.

Dodatkowo badanie: obrazuje problemy skóry niewidoczne dla ludzkiego oka, zestawia zdjęcia efektów przed i po zabiegu oraz wspiera gabinet w sprzedaży produktów do pielęgnacji domowej.

NA CZYM POLEGA MULTISPEKTRALNE OBRAZOWANIE SKÓRY?

Wizualizuje problemy skóry twarzy Klienta w czterech światłach: normalnym, spekularnym, spolaryzowanym oraz ultrafioletowym (lampa Wooda). Każde ze świateł uwidacznia zupełnie inne problemy, często niewidoczne dla ludzkiego oka, między innymi.:

 • ukryte przebarwienia
 • zmarszczki
 • włókna łojowe
 • rozszerzone naczynia maskowane fototypem skóry
 • peroksydację lipidów
 • aktywność bakterii Cutibacterium acnes

Multispektralne obrazowanie jest skierowane przede wszystkim do kosmetologów, którzy posiadają już wiedzę oraz doświadczenie z zakresu diagnostyki (tryb profesjonalny: skórę diagnozuje kosmetolog).

NA CZYM POLEGA KOMPUTEROWA ANALIZA SKÓRY?

Mierzy podstawowe parametry skóry, a następnie wspiera kosmetologa w szczegółowej analizie i interpretacji każdego problemu z osobna (m.in. szczegółowa analiza cieni pod oczami, porów, zmarszczek przebarwień, naczyń oraz porfiryn).

Dodatkowo, zestawia ze sobą wyniki osoby badanej, z wynikami innych osób tej samej płaci oraz wieku, wykorzystując do tego autorski algorytm. Dzięki temu rozwiązaniu, kosmetolog uzyskuje dostęp nie tylko do zdjęć, ale również do licznych danych diagnostycznych, które mogą być pomocne z przypadku tworzenia spersonalizowanego planu pielęgnacji.

Komputerowa badanie skóry określa między innymi:

 • poziom odwodnienia skóry (badanie korneometrem)
 • biologiczny wiek skóry,
 • aktualny rodzaj cery

Komputerowe badanie skóry przeznaczone jest dla kosmetologów, którzy nie mają jeszcze dużego doświadczenia diagnostycznego (tryb dla początkujących: skórę analizuje urządzenie).

LS269

ILE KOSZTUJE ZABIEG?
Wykorzystanie nowocześniej aparatury podczas konsultacji, ułatwia wprowadzenie odpłatności takiego badania. Sugerowana cena wynosi 300 zł, jednak samo badanie powinno być poprzedzone profesjonalnym wywiadem, a także uwzględniać rozpisanie wysokiej jakości, spersonalizowanego planu pielęgnacji.

CZY LUMISCAN® ARCHIWIZUJE DANE KLIENTA ZE WSZYSTKICH WIZYT?
Tak. LUMISCAN® przechowuje zdjęcia oraz wyniki analiz ze wszystkich konsultacji kosmetologicznych w gabinecie. Dzięki temu Klienci mogą monitorować zmianę swojego wyglądu oraz weryfikować skuteczność terapii estetycznych.

JAKIE PROBLEMY SKÓRY LUMISCAN® WIZUALIZUJE NA EKRANIE MONITORA?
LUMISCAN® obrazuje między innymi: zaburzenie bariery hydrolipidowej, odwodnienie skóry, ukryte przebarwienia, peroksydację lipidów, glikację, ukryte zmarszczki, włókna łojowe oraz zaburzenia składu łoju, zaskórniki oraz mikrozaskórniki, elastozę, rumień, rozszerzone naczynia maskowane fototypem skóry, bliznowacenia, zaburzenia rogowacenia, aktywność bakterii Cutibacterium acnes.

CZY KOMPUTEROWA ANALIZA SKÓRY TWARZY JEST PRZYJEMNA DLA KLIENTA?
Samo badanie skóry jest szybkie i przyjemne, a proces skanowania twarzy trwa zaledwie 10 sekund. Diagnostyka skóry technologią LUMISCAN® uatrakcyjnia i unowocześnia wizytę Klienta w gabinecie. Obrazowa forma konsultacji kosmetologicznej jest odbierana przez Klientów jako bardziej profesjonalna i wiarygodna.

CZY KLIENCI MOGĄ WERYFIKOWAĆ SKUTECZNOŚĆ ZABIEGÓW?
LUMISCAN® pomaga budować wizerunek wiarygodnego i uczciwego gabinetu. Archiwizuje zdjęcia oraz wyniki badań ze wszystkich wizyt oraz umożliwia zestawienie ich ze sobą, w celu porównawczym. Funkcja ta doskonale sprawdza się podczas reklamacji zgłaszanej przez niezadowolonego Klienta. W prosty i szybki sposób  można ją uwzględnić albo odrzucić.

CZY ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ TWORZENIA ZDJĘĆ PRZED I PO ZABIEGU?
LUMISCAN® wykonuje zdjęcia zawsze w tym samym świetle oraz tej samej pozycji twarzy Klienta. Dodatkowo, można te materiały wydrukować, przesłać w formie maila lub udostępnić na swoich kanałach społecznościowych.

CZY URZĄDZENIE UŁATWIA SPRZEDAŻ ZABIEGÓW ORAZ PRODUKTÓW KOSMETYCZNYCH DO PIELĘGNACJI DOMOWEJ?
Obrazowa forma konsultacji pomaga Klientom dostrzec problemy skóry, których do tej pory nie byli świadomi.

Świadomi Klienci znacznie chętniej decydują się na inwestycję w poprawę swojego wyglądu, są systematyczni w przestrzeganiu zaleceń, regularniej pojawiają się na wizytach w gabinecie oraz chętniej kupują profesjonalne kosmetyki do użytku domowego.

LS409


ZOBACZ ZDJĘCIA Z BADANIA: ZOBACZYĆ ZNACZY UWIERZYĆ. CZYLI LUMISCAN® W PRAKTYCE. 

 

 

Przeczytaj również

Laser diodowy – najlepsze urządzenie do usuwania owłosienia
Wyposażenie salonu kosmetycznego – w jaki sprzęt kosmetyczny zainwestować?
Lumiscan – multispektralne badanie, obrazowanie i diagnostyka skóry – numer jeden w Polsce

Zostaw komentarz