Blog dla kosmetologów

FAQ

NANO ULTRADŹWIĘKI CELLEON MED – FAQ

1. Czym jest technologia nano ultradżwięków Celleon Med?

Celleon Med wykorzystuje najnowszą technolgię HIRU High Intesity Radial Ultrasounds. Kluczowe jest zastosowanie dwóch częstotliwości ultradźwięków w jednej głowicy, które doprowadzają do tzw. efektu krzyżowego. Taki unikatowy układ dynamiczny znacząco wpływa na zwiększenie nawilżenia, poprawę jędrności skóry, a także wzmacnia barierę ochronną przed infekcjami i szkodliwym promieniowaniem UV. To jedyne obecnie na rynku urządzenie, które stymuluje jednocześnie wszystkie systemy odpowiadające za zdrowy i promienny wygląd naszej cery.

2. Czy nano ultradżwięki są bezpieczne?

Celleon Med jest urządzeniem z certyfikatem medycznym. Jego skuteczność oraz bezpieczeństwo poparte jest licznymi badaniami klinicznymi. Do tej pory nie odnotowano żadnych komplikacji pozabiegowych.

3. Jakie są wskazania do zabiegu nano ultradźwięków?

Z racji sporej ilości wskazań zabiegowych można je podzielić na trzy kategorie:

1) DERMATOLOGICZNE:

– Trądzik pospolity;
– Egzema;
– Atopia;
– Owrzodznia;
– Toczeń rumieniowaty;
– Zapalenie okołoustne.

2) ESTETYCZNE TWARZ:

– Redukcja zmarszczek;
– Blizny potrądzikowe;
– Redukcja wielkości porów;
– Odwodniona skóra;
– Ujednolicenie kolorytu.

3) ESTETYCZNE CIAŁO

– Cellulit;
– Redukcja rozstępów;
– Redukcja blizn przerostowych.

ultradźwięki celleonmed

4. Ile trwa zabieg nano ultradźwięków?

Czas zabiegu uzależniony jest od wskazania i waha się od 15min do 25min. Zabieg jest szybki i zaliczyć go można do lunchowych.

5. Czy zabieg z nano ultradźwiękami jest bolesny?

Zabieg jest całkowicie bezbolesny a wręcz przyjemny. Podczas zabiegu czujemy ciepło i delikatne wibracje, które nie powodują żadnego dyskomfortu, zatem jakiekolwiek znieczulenie jest zbędne.

6. Czy zabieg nano ultradźwięków wymaga okresu rekonwalescencji?

W trakcie zabiegu nie dochodzi do przerwania ciągłości naskórka. Wiązka energetyczna jest emitowana na głębsze warstwy skóry i inicjuje procesy naprawcze. Po zabiegu może pojawić się delikatny rumień, który ustępuje do godziny. Bezpośrednio po zabiegu można nałożyć makijaż.

nono ultradźwięki pełny opis zabiegu przeciwskazania efekty zabiegowe

7. Kiedy widać pierwsze efekty po zabiegu z nano ultradźwiękami?

Efekty nano ultradżwięków Celleon Med są już widoczne po pierwszym zabiegu. Skóra jest bardziej nawilżona, rozświetlona oraz napięta. W przypadku wskazań dermatologicznych pierwsze zauważalne efekty zależą od konkretnego schorzenia oraz stopnia jego zaawansowania i jest to kwestia indywidualna.

8. Jak wygląda seria zabiegowa nano ultradźwięków Celleon Med?

Pierwsze efekty zauważalne są tuż po zabiegu. Dla wzmocnienia rezultatu oraz działania długofalowego zalecane jest 10 sesji 2-3 razy w tygodniu.

9. Dlaczego warto zainwestować w technologię HIRU Celleon Med?

  • jako jedyna na rynku wpływa na stymulację macierzy pozakomórkowej która stanowi podstawę prawidłowego działania naszej skóry
  • Szeroki wachlarz zastosowań – zarówno aspekty dermatologiczne jak i estetyczne
  • Bezbolesna- pacjent czuje przyjemne ciepło
  • Skuteczna- efekty terapii potwierdzone w warunkach klinicznych
  • Uniwersalna- brak ograniczeń wiekowych
  • Bezpieczna- urządzenie posiada certyfikat medyczny i potwierdzone bezpieczeństwo zastosowanych parametrów

efekt nano ultradźwięki

10. Jak wygląda kalkulacja zwrotu inwestycji Celleon Med?

Zakładając wykonanie jedynie dwóch zabiegów dziennie, koszt zakupu urządzenia zwraca się po pięciu miesiącach pracy.

1dzień-> 2 zabiegi-> 520zł zysku

5 miesięcy-> 200 zabiegów-> 52 000zł zysku

11. Od czego zależy skuteczność terapii ultradźwiękami?

Skuteczność terapii nano ultradźwięków zależy od odpowiednio dobranych częstotliwości wykorzystywanych w jednej głowicy. W zależności od problemu wartość tych częstotliwości jest zmienna. Dodatkowo zastosowanie odpowiednich preparatów wpływa znacząco na rezultaty zabiegowe, dlatego istotne jest stosowanie dedykowanych kosmetyków pod dany problem skóry. Każda terapia oraz parametry są precyzyjnie dobierane do każdego pacjenta tak aby uzyskać jak najlepszy efekt zabiegowy.

12. Czy zabieg nano ultradźwięków może być wykonywany przez kosmetologa?

Do wykonywania zabiegu nano ultradźwięków nie jest wymagane wykształcenie medyczne. Nie ma żadnych obostrzeń prawnych do wykonywania zabiegu przez kosmetologa. Protokoły zabiegowe, czytelne menu oraz rzetelne szkolenie pozwalają na szybkie wdrożenie technologii do gabinetu.

ultradźwięki opis zabiegu działanie wskazania przeciwskazania

13. Czy zabieg nano ultraźwięków można łączyć z innymi technologiami?

Nie ma przeciwwskazań do łączenia CellonMed z innymi zabiegami, zarówno tymi mniej jak i bardziej inwazyjnymi. Należy jednak pamiętać, że po zabiegach mocno ingerujących w struktury skóry należy odczekać odpowiedni czas przed przystąpieniem do zabiegu CelleonMed.

14. Czy zabieg ultradźwięków można wykonywać przez cały rok?

Dzięki zastosowaniu efektu krzyżowego DDU (Dual Dynamic Ultrasouds) stymulowane są głębsze warstwy skóry nie uszkadzające bariery naskórkowej. Takie rozwiązanie z powodzeniem pozwala na całoroczne korzystnie z zabiegu, nawet w okresie letnim.

CelleonMed jest nowością na polskim rynku kosmetycznym co sprawia, że technologia budzi ogromne zainteresowanie. Obecnie jako jedyna znacząco wpływa na regulację gospodarki MMP/HSP/GAG w macierzy pozakomórkowej. To właśnie odpowiednie działanie wyżej wymienionych faktorów wpływa na prawidłowe działanie naszej skóry.

Największe atuty:

  • Jako jedna z nielicznych technologii wpływa nie tylko na aspekty estetyczne, ale również dermatologiczne, przez co spektrum zastosowań tej technologii jest bardzo szerokie
  • CelleonMed to produkt koreańskiej firmy Korust, która specjalizuje się w terapiach ultradźwiękami
  • krótki czas zabiegowy oraz możliwość wprowadzania leków
  • certyfikacja medyczna potwierdzająca skuteczność i bezpieczeństwo terapii CellonMed

 

 

Zostaw komentarz