Blog dla kosmetologów

FAQ

LASER DIODOWY INITIA – FAQ

1. Czym jest laser diodowy Initia?

 

Initia jest hiszpańskim laserem, który wychodzi poza standardy klasycznego lasera diodowego i oferuje swoim użytkownikom nowe możliwości zabiegowe.  Poza  funkcją laserowej epilacji urządzenie dodatkowo daje możliwość przeprowadzania zabiegów transepidermalnej biorewitalizacji skóry.

2. Jak przebiega epilacja laserowa?

W przypadku epilacji wytwarzane są wiązki światła, które po dotarciu do włosa zmieniają się w energię cieplną, działając w ten sposób na melaninę i wypalając niechciane owłosienie. Zanim dojdzie do zabiegu, konieczne jest przeprowadzenie wywiadu z klientem, aby upewnić się, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do jego przeprowadzenia.

laser-diodowy-initia

3. Na czym polega transepidermalna biorewitalizacja skóry laserem Initia?

Dzięki zastosowaniu technologii Low Power Laser Therapy (LLP), urządzenie Initia doprowadza do podgrzewania tkanek i tym samym do otworzenia kanałów skórnych. Podczas zabiegu aplikowane są dedykowane kosmetyki, które pod wpływem lasera wtłaczane są do skóry właściwej.

4. Czy zabiegi laserem diodowym Initia mogą być wykonywane przez cały rok?

Zabiegi z zakresu epilacji laserowej  najbezpieczniej jest wykonywać z okresie kiedy nasza skóra nie jest narażona na spore nasłonecznienie. Warto zaznaczyć, iż transepidermalna biorewitalicacja skóry z powodzeniem może być wykonywana w okresie letnim, zatem urządzenie nie pracuje tylko sezonowo.

5. Czy zabieg laserem diodowym Initia jest bolesny?

W odróżnieniu od klasycznych laserów diodowych Initia dzięki możliwości pracy „in-motion” i chłodzeniu głowicy do -8 Czmniejsza dyskomfort pacjenta praktycznie do zera przy jednoczesnym zachowaniu efektywności epilacji jak przy  metodzie stemplowej.

6. Jaki efekt otrzymujemy po  transepidermalnej biorewitalizacji skóry laserem Initia?

5-cio etapowa terapia mesolaserem wykonywana jest w odstępach tygodniowych a zauważalne efekty są już po pierwszej sesji.  Połączenie działania termicznego wraz z bogatymi koktajlami powoduje, że skóra jest bardziej nawilżona, rozjaśniona a poprzez wzmożoną produkcję kolagenu i elastyny poprawia się napięcie.

mezolaser zabieg

7. Czy zabieg laserem diodowym Initia jest bezpieczny?

Zabieg z wykorzystaniem laseru Inistia jest w pełni bezpieczny. Jeśli po wykluczeniu wszelkich przeciwwskazań terapeuta wykonał epilację według wytycznych zamieszczonych w protokołach zabiegowych nie ma obaw, aby nasz klient był narażony na jakiekolwiek skutki uboczne.

8. Czy praca na laserze diodowym Initia jest trudna?

Dla początkujących został stworzony tryb automatyczny gdzie na podstawie fototypu skóry, grubości i gęstości włosa urządzenie samodzielnie określa parametry pod indywidualne wskazanie pacjenta. Tryb ekspercki zaś  umożliwia manualne ustawienie gęstości energii, czasu impulsu i jego częstotliwości.

epilacja laserowa initia

9. Ile zabiegów epilacji laserowej należy wykonać?

 

W przypadku epilacji laserowej zaleca się poddanie serii liczącej od 3 do 6 wizyt w salonie. Pomiędzy nimi najczęściej uwzględniona jest przerwa trwająca ok. 8 tygodni. Bywają sytuacje, że po dłuższym okresie czasu np. dwóch lat jesteśmy w stanie zauważyć na skórze pojedyncze włoski, ale należy mieć na uwadze, że może to wynikać również z naszego stanu zdrowia i hormonów.

10. Dlaczego warto zainwestować w technologię Initia?

Zabiegi z zakresu laserowej epilacji zawsze były, są i zapewne będą jednymi z najchętniej wybieranych technologii wśród klientów. W przypadku Initi sporym atutem jest  opcja wykonywania dodatkowo całorocznych zabiegów transepidermalnej biorewitalizacji skóry.

LOGO PRT SC

 

Zostaw komentarz