1. Czym jest karboksyterapia Julié?
Jest to terapia polegająca na iniekcyjnym podawaniu dwutlenku węgla w celu aktywacji naturalnych procesów biologicznych. Karboksyterapia od kilkudziesięciu lat z powodzeniem stosowana jest w medycynie a w ostatniej dekadzie podbiła również branżę estetyczną.
2. Jak wygląda zabieg karboksyterapii Julié?
Przed przystąpieniem do zabiegu wykluczane są wszelkie przeciwwskazania i ustalany jest cel terapii. Następnie wykwalifikowana i przeszkolona osoba w kontrolowany sposób podaje dwutlenek węgla za pomocą cienkiej igły. Iniekcje przeprowadzane są dwoma metodami podskórnie lub śródskórnie.
3. Kto może wykonywać zabieg karboksyterapii Julié?
Zabieg karboksyterapii powinien być wykonywany przez osoby z wykształceniem medycznym lub personel z pokrewnymi kwalifikacjami z zakresu fizjologii i kosmetologii. Ważnym elementem jest przejście certyfikowanego szkolenia, które powinno zostać przeprowadzone przez dystrybutora po zakupie urządzenia.
4. Czy karboksyterapię Julié można wykorzystać w leczeniu chorób układu krążenia?
Tak, terapia za pomocą CO2 wywodzi się z kardiologii i z dużym powodzeniem może być stosowana w leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej oraz zaburzeń krążenia . Już po pierwszym zabiegu znika uczucie „ciężkich nóg”.
5. Jakie są przeciwskazania do zabiegu karboksyterapii Julié?
Zabiegom z użyciem karboksyterapii towarzyszy stosunkowo niewielka ilość przeciwwskazań, co tym bardziej czyni tę metodę bardzo często wykorzystywaną w medycynie czy kosmetologii estetycznej. Do kluczowych przeciwwskazań zaliczyć możemy ciążę, stany nowotworowe, ostrą niewydolność serca, płuc, nerek, POCHP oraz epilepsję.
6. Czy karboksyterapia Julié boli?
Zabiegom towarzyszy delikatne uczucie dyskomfortu związane z rozpieraniem gazu wewnątrz tkanek, szczególnie jeśli zabieg wykonywany jest na urządzeniu bez podwójnego systemu podgrzewania gazu. Podgrzanie gazu do temperatury 37 °C powoduje, że zabieg staje się przyjemniejszy i mniej bolesny.
7. Czy przed zabiegiem karboksyterapii Julié można stosować znieczulenie?
Nie powinno się stosować środków znieczulających przed zabiegiem karboksyterapii, ponieważ obkurczają naczynia krwionośne. Pożądanym zaś efektem podczas terapii jest ich rozszerzenie. Zastosowanie jakichkolwiek specyfików przeciwbólowych może skutkować bardzo słabym efektem końcowym.
8. Czy gaz powinien być podgrzewany w trakcie zabiegu karboksyterapii?
Tak, zalecane jest wprowadzanie ciepłego gazu, który zminimalizuje odczucia bólowe. Najnowocześniejsza technologia oferuje nie tylko regulowaną temperaturę gazu w urządzeniach, ale przede wszystkim podwójne systemy grzewcze oparte na wiedzy i doświadczeniu światowych konstruktorów.
9. Czy karboksyterapia Julié jest bezpieczna?
Karboksyterapia to bezpieczna, mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda. Wprowadzany dwutlenek węgla posiada certyfikację medyczną i jest neutralnym bodźcem terapeutycznym. Czynnikiem decydującym o bezpieczeństwie urządzenia jest w pełni regulowany przepływ gazu, dawka oraz temperatura.
10. Jakie są powikłania po karboksyterapii Julié?
Prawidłowo wykonany zabieg niesie ze sobą bardzo niewielką liczbę skutków ubocznych, do których zaliczyć można wybroczyny, krwiaki oraz dłużej utrzymujący się obrzęk związany z zaburzeniami układu limfatycznego. Na chwilę obecną w literaturze medycznej nie ma informacji o poważniejszych komplikacjach pozabiegowych.
11. Czy karboksyterapię Julié można łączyć z innymi zabiegami?
Tak, metoda karboksyterapii jest kompatybilna z innymi powszechnie dostępnymi terapiami. Spektakularne efekty osiągniemy w terapii łączonej z RF mikroigłowym, mezoterapią igłową, oraz wszelkimi technologiami modelującymi sylwetkę np. piezoelektryczną falę uderzeniową.
12. Ile zabiegów karboksyterapii Julié należy wykonać?
Ilość zabiegów uzależniona jest od stanu wyjściowego skóry i natężenia problemu, np. w redukcji cieni pod oczami pierwsze efekty widać już po 1 zabiegu, zaś w walce z uporczywym cellulitem minimalna liczba zabiegów to 6.
13. Jakie są zalecenia po zabiegu karboskyterapii Julié dla pacjenta?
Karboksyterapia nie wymaga okresu rekonwalescencji, pacjent po zabiegu może powrócić do swoich codziennych czynności. Podstawowe zalecenia to unikanie wysiłku fizycznego, basenu, sauny, solarium do 72 godzin, niewskazane jest również rozmasowywanie miejsc poddanych iniekcji.
14. Jak długo utrzymuje się efekt po karboksyterapii Julié?
Najczęściej pacjenci cieszą się efektami od 6 do 8 miesięcy. Aby rezultaty po zakończonej serii były długotrwałe, warto wykonywać zabieg przypominający co 4-6 tygodni.
15. Od czego zależy skuteczność karboksyterapii Julié?
Skuteczność terapii zależy od wielu czynników tj. wiek, indywidualne uwarunkowania pacjenta oraz regularności wizyt. Do czynników technicznych zaliczyć można odpowiednio dobraną dawkę gazu na iniekcję, prędkość z jaką ta podaż następuje oraz regulację temperatury.