Blog dla kosmetologów

FAQ

FALA UDERZENIOWA REMFAT – FAQ

1. Czym jest piezoelektryczna fala dźwiękowa Remfat?

Remfat jest medycznym urządzeniem koreańskiej marki Korust. Technologia wykorzystuje piezoelektryczną falę dźwiękową, która umożliwia precyzyjne zogniskowanie fali dźwiękowej w tkance podskórnej. Jest to nieinwazyjna metoda skutecznego rozbijania komórek tłuszczowych, redukcji cellulitu oraz pojędrniania skóry.

 

 2. Czym różni się tradycyjna fala uderzeniowa od fali piezoelektrycznej?

Remfat w porównaniu do fali uderzeniowej wykorzystuje piezoelektryczną, skupioną falę dźwiękową, dzięki czemu operator ma pełną kontrolę nad głębokością wnikania emitowanej energii. Dodatkową przewagą jest bezbolesność zabiegu, brak skutków ubocznych w postaci siniaków oraz ergonomiczna praca z głowicą.

 

fala uderzeniowa

 

3. Czy falę uderzeniową można łączyć z innymi zabiegami?

Tak. Urządzenie Remfat idealnie łączy się z innymi technologiami modelującymi sylwetkę np. z popularną karboksyterapią, endermologią, ultradźwiękami czy falą uderzeniową. Technologia jest bezinwazyjna i nie ma przeciwwskazań żeby wykonywać ją w jednym dniu z pozostałymi terapiami.

 

4. Czy zabieg fali uderzeniowej Remfat można wykonywać przez cały rok?

Terapia z racji swojej niskiej inwazyjności może być wykonywana przez cały rok. W trakcie zabiegu nie jest przerywana ciągłość skóry, nie powstają również siniaki. Pacjentki latem spokojnie mogą korzystać z tej technologii nie martwiąc się potem o maskowanie nieestetycznych wybroczyn, które nierzadko pojawiają się przy innych terapiach.

 

liposukcja

 

5. Czy fala uderzeniowa Remfat jest bolesna?

Nie, zabieg w porównaniu do klasycznej fali uderzeniowej jest całkowicie bezbolesny i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Terapię z pewnością można zaliczyć do komfortowych technologii. Podczas zabiegu jest odczuwalne jedynie delikatne ciepło oraz mrowienie, należy jednak pamiętać o omijaniu elementów kostnych.

 

6. Kiedy widać pierwsze efekty fali uderzeniowej?

Efekty z wykorzystaniem technologii Remfat widoczne są już po pierwszej sesji. Skóra staje się gładsza a widoczna redukcja cellulitu postępuje z zabiegu na zabieg.

 

fala piezoelekryczna remfat

7. Ile zabiegów fali uderzeniowej Remfat należy wykonać?

Seria  jest dobierana indywidualnie i zależy od stadium zaawansowania problemu, zazwyczaj obejmuje 6-10 zabiegów wykonywanych raz w tygodniu.

 

8. Ile trwa zabieg fali uderzeniowej Remfat?

W zależności od strefy zabiegowej terapia może trwać zaledwie kilka minut np. w przypadku podwójnego podbródka lub linii biustonosza bądź wydłużyć się do godziny jeśli chcemy opracować więcej obszarów na ciele. Zazwyczaj pacjenci spędzają w gabinecie około 40 minut.

 

modelowanie sylwetki

9. Czy fala uderzeniowa może zaszkodzić?

Tak, zabieg po wykluczeniu wszelkich przeciwwskazań jest w pełni bezpieczny dla klienta i nie niesie ze sobą żadnych skutków ubocznych. Remfat posiada certyfikat medyczny a jego skuteczność i bezpieczeństwo zostały poparte w warunkach klinicznych. Do tej pory nie odnotowano żadnych niepożądanych efektów.

 

10. Na co pomaga fala uderzeniowa?

Wskazania estetyczne:

 • redukcja cellulitu
 • redukcja tkanki tłuszczowej

 

Wskazania fizjoterapeutyczne do stosowania piezoelektrycznej fali uderzeniowej:

 • punkty spustowe ( trigger point)
 • ostroga piętowa (górna/dolna)
 • zapalenie powięzi podeszwy stopy
 • zapalenie ścięgna rzepki (kolano skoczka)
 • zapalenie kaletki krętarzowej
 • łokieć golfisty
 • łokieć tenisisty
 • zapalenie ścięgna achillesa
 • zapalenie stożka rotatorów (m.nadgrzebieniowy, m.podgrzebieniowy, m.podłopatkowy, m.obły mniejszy)
 • leczenie ran

 

fala uderzeniowa remfat

Zostaw komentarz