ZOBACZYĆ ZNACZY UWIERZYĆ, CZYLI MULTISPEKTRALNE OBRAZOWANIE SKÓRY LUMISCAN® W PRAKTYCE
.
KOMPLEKSOWA DIAGNOSTYKA I OCENA STANU SKÓRY LUMISCAN®
LUMI® to nowoczesne urządzenie diagnostyczne , które pomaga lekarzom i kosmetologom zwizualizować problemy pacjentów na monitorze. Najlepiej sprawdza się w diagnozowaniu następujących problemów skóry:
- zaburzenie bariery hydrolipidowej
- odwodnienie skóry
- ukryte przebarwienia
- peroksydacja lipidów
- glikacja
- ukryte zmarszczki
- włókna łojowe oraz zaburzenia składu łoju
- zaskórniki oraz mikrozaskórniki
- elastoza
- rumień
- rozszerzone naczynia maskowane fototypem skóry
- bliznowacenia
- zaburzenia rogowacenia
- aktywność bakterii Cutibacterium acnes
.
PONIŻEJ PREZENTUJEMY PRZYKŁADOWE WYNIKI MULTISPEKTRALNEGO OBRAZOWANIA SKÓRY TWARZY. Jeżeli chciałabyś więcej materiałów, skontaktuj się z nami TUTAJ .
PRZEBARWIENIA
Fot. 1. Przykład Klientki, która zgłosiła się z problemem suchej skóry. Badanie multispektralne wykazało dodatkowo ukryte przebarwienia.
Fot. 2. Kolejny przykład dotyczy Klientki, która zgłosiła się z problemem przebarwień posłonecznych oraz piegów.
Multispektralne badanie wykazało, że nierówny koloryt nie wynikał jedynie z nieprawidłowego rozmieszczenia melaniny w naskórku. Na wygląd miało wpływ zaczerwienienie, które było ukryte pod przebarwieniami (zdjęcie po prawej).
.
ZMARSZCZKI
Fot. 3. Na zdjęciu po lewej widzimy obraz w świetle naturalnym (NL). Skóra Klientki sprawia wrażenie jedynie słabo napiętej.
Prawe zdjęcie jest wykonane w świetle spekularnym (SL). Użycie tego rodzaju światło uwidoczniło problem odwodnionej skóry oraz ukrytych zmarszczek.
.
PORFIRYNY
Fot. 4. Zdjęcie obrazuje twarz Klienta, który zgłosił się z problemem uporczywego łojotoku i skórą skłonną do zanieczyszczeń.
Światło ultrafioletowe (UV) wykazało fluorescencję charakterystyczną dla opisanych problemów w postaci czerwonych, białych i melonowych punktów.
Fot. 5. W tym przypadku, światło lampy Wooda zostało wykorzystane do diagnostyki blizn potrądzikowych zlokalizowanych wokół ujść mieszków włosowych, zaskórników i włókien łojowych.
Wiedza ta ułatwia dobranie zarówno właściwej pielęgnacji, jak i kolejności planowanych zabiegów.
.
RUMIEŃ
Fot. 6. Klient ze skórą naczyniową, reagujący silnym zaczerwienieniem na bodźce mechaniczne oraz temperaturę.
Interpretacja obrazu skóry w światłe spolaryzowanym (zdjęcie po prawej) potwierdziła trwały charakter rumienia.
Fot. 7. Mężczyzna skarżący się na gwałtowne zaczerwienienie twarzy w odpowiedzi na zmianę temperatury otoczenia i po spożyciu alkoholu.
W wywiadzie przyjmuje, że stan ten jest uciążliwy, ale niezbyt częsty. Nie postrzega problemu jako permanentny. Nie widzi potrzeby wykonania zabiegów. Zdjęcie wykonane w świetle naturalnym (NL).
Fot. 8. Ten sam mężczyzna widziany w świetle spolaryzowanym (PL). Badanie multispektralna pozwala dostrzec to, co nieuchwytne dla oka w świetle dziennym.
Rumień okazuje się mieć charakter trwały, a nie jak początkowo sądzono – przemijający. Ta obserwacja wpłynęła na ostateczną decyzję klienta i wykonanie u niego serii zabiegów laserowych.
PRZYKŁADY ZDJĘĆ PRZED I PO ZABIEGU
Fot. 9. Przykładowe efekty, spowodowane wyłącznie zmianą pielęgnacji domowej.
Fot. 10. Klientka z potwierdzonym przez dermatologa trądzikiem różowatym.
Na zdjęciu porównanie efektu po 1 zabiegu fototerapii światłem IPL. Zobrazowany rezultat przekonał klientkę do kontynuowania serii zabiegów.
Fot. 11. W przypadku zabiegów redukujących przebarwienia ważna jest systematyczność oraz cierpliwość. Po każdym tego typu zabiegu warto prezentować klientce progres.
Poniżej zdjęcia efektów po 1 zabiegu fototerapii światłem IPL.
Fot. 12.. Zdjęcia efektów PRZED i PO zabiegu, stanowią również wartościowy materiał reklamowy.
Fot. 13. Przykład nietypowego wykorzystania lampy Wooda. Światło UV może być wykorzystane do zaprezentowania klientce, na czym polega skuteczność ochrony przeciwsłonecznej.
.