Blog: urządzenia do medycyny estetycznej i kosmetologii

KOMPUTEROWE BADANIE SKÓRY / LUMISCAN® - diagnostyka skóry twarzy. / PORADNIKI ZAKUPOWE

JAK WYBRAĆ NAJLEPSZE URZĄDZENIE DO OBRAZOWEJ DIAGNOSTYKI SKÓRY TWARZY? | PORADNIK

.
Jeżeli planujesz zainwestować w swoje pierwsze urządzenie do obrazowej diagnostyki skóry, to ten wpis zdecydowanie jest dla Ciebie :)

Stworzyliśmy kompleksowy poradnik dla kosmetologów, którzy szukają wyłącznie merytorycznych i rzetelnych informacji.

.
Czego dowiesz się z artykułu?

 • w czym nowa technologia pomoże Tobie oraz Twoim klientom
  .
 • które urządzenia cieszą się największa popularnością wśród kosmetologów
  .
 • jakie są różnice w poszczególnych aparatach do obrazowania skóry
  .
 • jak zbadać własne potrzeby i wybrać model idealny dla siebie

 

Dlaczego obrazowa diagnostyka skóry?

.
Urządzenia do obrazowania skóry kojarzą się przede wszystkim z funkcją diagnostyczną. Prawda jest jednak taka, że technologia ta ma znacznie szersze zastosowanie.

Można powiedzieć, że technologia multispektralna jest czymś w rodzaju nowoczesnego narzędzia do komunikacji z klientem. Dzięki niej konsultacja kosmetologiczna staje się przyjemniejsza, a współpraca prostsza.

.
Obrazowa konsultacja pomaga klientom spojrzeć na problemy swojej skóry oczami profesjonalisty: 

 • uwidacznia to czego nie widać na pierwszy rzut oka
  .
 • wykrywa zmiany jeszcze zanim staną się problemem
  .
 • dostarcza obiektywne dane o skórze
  .
 • buduje świadomość, relacje i zaufanie
  .

Jak to działa? 

.
Ponieważ na temat urządzeń do obrazowej diagnostyki skóry powstał sporych rozmiarów chaos informacyjny, zacznijmy od jego uporządkowania.

Urządzenia, mimo iż na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie, w rzeczywistości znacznie się od siebie różnią. Modele w opcji optymalnej, działają w oparciu o trzy, następujące po sobie technologie:
.
.
1. MULTISPEKTRALNE OBRAZOWANIE SKÓRY

Podczas kompleksowej konsultacji kosmetologicznej, wielu klientów czuje się przytłoczonych ilością informacji i choć nie mówi o tym wprost – nie rozumie zaleceń kosmetologa.

To spory problem, ponieważ zdrowa skóra jest tak naprawdę efektem współpracy między kosmetologiem, a klientem. Gdy jeden element zawodzi, drugi zazwyczaj również.

To jednak wcale nie musi tak wyglądać. Badania dowodzą, że użycie obrazu w trakcie konsultacji ,ułatwia pacjentom zrozumienie informacji nawet o 90%.

Nowa technologia jest idealnym rozwiązaniem, jeżeli pracujesz holistycznie i szukasz sprytnego sposobu na dotarcie do swoich klientów.

porownanie 3.
Na czym polega multispektralne obrazowanie?

Technologia wizualizuje to, o czym do tej pory mogłaś jedynie opowiedzieć.

Urządzenie robi 4 zdjęcia twarzy, w czterech światłach (dziennym, spekularnym, spolaryzowanym, ultrafioletowym), a następnie wyświetla je na ekranie dużego monitora.

Badanie uwidacznia zmiany, których nie widać na pierwszy rzut oka:

 • zaburzenie bariery hydrolipidowej
 • ukryte przebarwienia i zmarszczki
 • rozszerzone naczynia oraz rumień
 • aktywność bakterii Cutibacterium acnes

naczyniaporfiryny

.
Co to daje?

Multispektralne obrazowanie to w pewnym sensie “najlepszy przyjaciel” konsultacji holistycznej, czyli takiej, która ukierunkowana jest na znalezienie źródła problemu, edukację i kompleksową pomoc:

 • skupia uwagę klientów podczas badania i sprawia, że zaczynają się tym badaniem bardziej interesować
 • pomaga klientom spojrzeć na problemy swojej skóry oczami profesjonalisty, dzięki czemu lepiej zrozumieją zalecenia i chętniej decydują na kompleksową pomoc
 • wspiera w edukacji, pozwala budować świadomość prawidłowej pielęgnacji oraz dobrych nawyków
 • ściąga z kosmetologa presję sprzedaży, gdyż po takim badaniu to klienci sami proszą o pomoc

kosmetyki

 

2. KOMPUTEROWE BADANIE SKÓRY

Postęp technologiczny całkowicie zdeterminował czas, w którym żyjemy. Rozwój Internetu, sztucznej inteligencji i nowoczesnych technologii spowodował, że klienci zaczynają się otwierać, a wręcz szukać nowych doświadczeń.

Dotyczy to również branży medycyny estetycznej i kosmetologii. Dowodem na to jest choćby “komputerowe badanie skóry”, które na dzień dzisiejszy jest jedną z najczęściej wyszukiwanych fraz przez klientów w wyszukiwarce google. korneometr

.
Na czym polega komputerowe badanie skóry?

Komputerowa diagnostyka, jak sama nazwa wskazuje, polega na tym, że to nie człowiek, a komputer bada i ocenia kondycję skóry:

 • mierzy poziom wody w naskórku
 • wskazuje biologiczny wiek skóry
 • określa aktualny rodzaj cery
 • porównuje wyniki badania z wynikami rówieśników

To idealne rozwiązanie dla osób, którzy szukają obiektywnych informacji na temat stanu swojej skóry.

zakladka szczegolowa

.

3. MONITOROWANIE EFEKTÓW ZABIEGOWYCH

Nie od dziś wiadomo, że jednym z najlepszych sposobów na udokumentowanie efektów są zdjęcia. Problem w tym, że wykonanie wysokiej jakości zdjęć w warunkach gabinetowych bywa problematyczne.

Uchwycenie twarzy klienta w tym samym świetle i pod tym samym kątem, często graniczy z cudem. Zdjęcia zazwyczaj nie oddają efektu, na którym nam zależy i wyglądają mało profesjonalnie.

Nowoczesne urządzenia diagnostyczne pomagają kosmetologom rozwiązać ten problem. Wykonane przy ich użyciu zdjęcia są zawsze tak samo oświetlone, a twarz klienta ułożona jest pod identycznym kątem.

Dzięki temu fotografie wyglądają autentycznie i profesjonalnie.

Z rozwiązania tego korzysta już wiele instytucji i placówek badawczych, a zdjęcia wykorzystuje się w badaniach klinicznych oraz przy tworzeniu dokumentacji medycznejporownanie 1porownanie 2

.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem urządzenia?

..
Najlepsze urządzenie to takie, które najlepiej wpisze się w Twoje potrzeby. Pytanie jednak brzmi: czy wiesz jakie są Twoje potrzeby? 

Zanim zaufasz opiniom innych, zastanów się co jest ważne dla Ciebie.

Być może kierujesz się w pracy innymi wartościami niż większość kosmetologów i masz kompletnie inne potrzeby. Jeżeli dobrze zrozumiesz powód, dla którego chcesz zainwestować w nową technologię, to istnieje wysokie prawdopodbieństwo, że inwestycja okaże się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę

Zacznij od odpowiedzenia sobie na kilka kluczowych pytań:
.

 • Dlaczego szukam urządzenia do obrazowej diagnostyki?
  .
  Na czym Ci tak naprawdę zależy? Zależy Ci na zwiększeniu sprzedaży? Skuteczniejszej edukacji? Lepszej diagnostyce skóry? A może chcesz pokazać koleżankom, że jesteś na czasie?
  .
 • Z czym mam problem?
  .
  Urządzenie ma być swego rodzaju lekarstwem na Twoje problemy. Ma Ci pomóc usprawnić to, co aktualnie nie działa. Jaki jest Twój problem? Chcesz aby klienci bardziej ufali twoim rekomendacjom? Lepiej rozumieli zalecenia? Chętniej kupowali kosmetyki?
  .
 • Czego oczekuję od urządzenia?
  .
  Jakie cechy ma spełniać urządzenie? Ma nie zajmować miejsca w gabinecie? Wyświetlać duże zdjęcia? Być proste w obsłudze?
  .

Odpowiedz szczerze na powyższe pytania i w sposób bardziej świadomy rozpocznij poszukiwanie urządzenia.

.

JAK WYBRAĆ NAJLEPSZE URZĄDZENIE DO OBRAZOWEJ DIAGNOSTYKI SKÓRY TWARZY?

.
POZNAJ 3 NAJBARDZIEJ POPULARNE MODELE NA POLSKIM RYNKU

.

Urządzenie VISIA. Strona dystrybutora: www.bogdanidermatologia.plvisia 400

.

Urządzenie OBSERV 520x. Strona dystrybutora: www.bio-estetic.pl

observ 400

.

Urządzenie LUMISCAN®. Strona dystrybutora: www.pczk.com.pl

lumiscan google

 

.
A CO JEŻELI NIE ZNASZ SIĘ NA URZĄDZENIACH?

Nie wiesz jakie są między nimi różnice i które najlepiej wpisze się w Twoje potrzeby?

Przygotowaliśmy dla Ciebie pomocne rozwiązanie. To zestaw szczegółowych pytań, podzielonych na kategorie. Odpowiadając na nie, nie będziesz mieć wątpliwości, które urządzenie jest dla Ciebie, a które nie.

.
RODZAJ KONSULTACJI

Jakiego rodzaju konsultacje oferujesz swoim klientom? Krótkie, ukierunkowane na sprzedaż zabiegów? Czy dłuższe, ukierunkowane na znalezienie źródła problemu, edukację i kompleksową pomoc?

 • Krótkie konsultacje sprzedażowe

Jeżeli nie interesują Cię konsultacje w nurcie holistycznym, nie jest Ci potrzebne zaawansowane urządzenie diagnostyczne. Takie aparaty nie tylko są znacznie droższe ale posiadają wiele funkcji, z których prawdopodobnie nigdy nie skorzystasz.

Do szybkich konsultacji wystarczy Ci funkcja multispektralnego obrazowania. Najczęściej wybieranym urządzeniem do tego typu konsultacji jest Observ 520x.
obsrv konsultacja 400

 • Dłuższe konsultacje holistyczne

Jeżeli planujesz poświęcać swoim klientom więcej czasu, przeprowadzać z nimi kompleksowy wywiad, szczegółowo badać skórę i edukować, to możliwe że będziesz potrzebować bardziej zaawansowanego narzędzia, np. Lumiscan®.

Dlaczego?

Po pierwsze. Urządzenie nie tylko robi zdjęcia ale również bada skórę. Dostarcza obiektywne, komputerowe dane, którym ufają klienci,  m.in. mierzy poziom wody w naskórku, pomaga określić biologiczny wiek skóry, aktualny rodzaj cery, a nawet porównuje wyniki komputerowej analizy z wynikami innych klientów.

Po drugie. Urządzenie wyświetla zdjęcia na dużym monitorze, które są x3 krotnie większe na od tych wyświetlanych na tablecie. Taki obraz wydaje się znacznie atrakcyjniejszy z punktu widzenia zarówno diagnostyki skóry jak i holistycznej obsługi klienta.
lumi konsultacja 400

.
MIEJSCE W GABINECIE

Czy Twój Instytut jest na tyle duży, żeby pomieścić kolejne urządzenie? A co z biurkiem, czy na nie również znajdziesz miejsce?
.
Jeżeli prowadzisz mały salon, znajdź rozwiązanie idealne dla siebie. Nie potrzebujesz za wszelką cenę dużego biurka i monitora. Na rynku są dostępne urządzenia mobilne, które nie potrzebują  komputera (badanie przeprowadza się tabletem). Dodatkowym plusem jest to, że można je ustawiać w dowolnym miejscu oraz bezpiecznie i komfortowo przewozić.

.
STANOWISKO DIAGNOSTYCZNE

Czy zastanawiałaś się jak poszczególne aparaty mogą wpłynąć na wizerunek badania w oczach klientów?

Jeżeli zależy Ci na profesjonalnym wizerunku badania, cenisz sobie estetykę miejsca pracy i wysoką jakość – rozważ stworzenie profesjonalnego stanowiska diagnostycznego.

Nie jest to rozwiązanie drogie, a może Ci pomóc na kilku płaszczyznach:

 • buduje doskonałe pierwsze wrażenie
 • chowa komputer i maskuje nieestetyczne kable
 • skraca dystans między kosmetologiem a klientem
 • sprawia, że klienci traktują badanie bardzo poważnie i mu ufają

.
WINDOWS czy iOS

Każdy z nas jest fanem jednego z tych dwóch systemów i każdemu z nas ciężko jest się odnaleźć w obsłudze tego drugiego.

Oczywiście, wszystkiego da się nauczyć, to tylko kwestia czasu. Pytanie jednak brzmi, czy jesteś na to gotowa? Jeżeli nie lubisz utrudniać sobie życia, wybierz urządzenie z systemem który znasz i lubisz.

.
DOTYKOWY EKRAN

Każdego dnia obsługujemy dotykowo nasze telefony. Istnieje jednak spora grupa osób, która nie wyobraża sobie pracy na urządzeniu mobilnym i zdecydowanie bardziej woli pracować na komputerze.
.
Przed wyborem urządzenia zastanów się, który rodzaj obsługi będzie dla Ciebie bardziej komfortowy. Dotykowy tablet? A może rozwiązanie bardziej tradycyjne, w postaci komputera, myszki klawiatury?
.

MONITOR czy TABLET

Jak sama nazwa wskazuje, w przypadku technologii do obrazowania skóry, “obraz” odgrywa dość ważną rolę. Tak naprawdę to od jakości zdjęć, ich wielkości oraz sposobu prezentacji zależy, czy klienci uznają badanie za wartościowe.

Duże zdjęcia, czy małe? Oto jest pytanie.

.
SZKOLENIE

Kwestia szkolenia z obsługi urządzenia jest chyba tą najbardziej bagatelizowaną przez kosmetologów. Trudno w to uwierzyć, ale wiele gabinetów kupiło sprzęt, którego teraz nie potrafi obsłużyć …

Inwestycja w urządzenie to jedno, diagnostyka skóry i umiejętność wykorzystania urządzenia w praktyce to drugie. Procedura zabiegu, czytanie wyników badania oraz ich interpretacja wymaga odpowiedniego przygotowania. To proces, którego należy się nauczyć.

Przed zakupem urządzenia, zapytaj sprzedawcę o ścieżkę szkoleń z zakresu:

 • obsługi urządzenia
 • diagnostyki skóry
 • procesu konsultacji kosmetologicznej (wywiad – badanie – beauty plan)
  ..

Jakie są różnice w urządzeniach do obrazowej diagnostyki skóry?
.

.A gdyby to ktoś Tobie zadał powyższe pytanie, co byś odpowiedziała?

Wielu kosmetologów uważa, że wszystkie urządzenia są takie same i różnią się od siebie jedynie marką. Jak to więc jest z tymi różnicami? Czy naprawdę wybór modelu nie ma żadnego znaczenia?

.
RÓŻNICA PIERWSZA:
OBRAZ PROBLEMÓW SKÓRY

.
Każde urządzenie zupełnie inaczej wizualizuje problemy skóry klienta. Niektóre wyświetlają wysokiej jakości, ostre zdjęcia, inne nanoszą na fotografię kolorową grafikę.

.
CERA NACZYNIOWA

NACZYNIA 400 V

vs
NACZYNIA 400 L

.
ZMARSZCZKI

ZMARSZCZKI 400 V

vs
ZMARSZCZKI

.
PRZEBARWIENIA

visia przebarwienia 2 (1)

vs
Cierpioł ukryte przebarwieniaKozłowska M przebarwienia ukryte

 

Czy dostrzegasz różnicę? Który obraz wydaje Ci się atrakcyjniejszy z punktu widzenia konsultacji i rozmowy z klientem?

Oceń sama, która forma prezentowania problemów podoba Ci się bardziej i sprawdzi się lepiej w Twoim gabinecie.

.

RÓŻNICA DRUGA:
KOMPUTEROWE BADANIE SKÓRY

.
Czy znasz różnicę pomiędzy multispektralnym obrazowaniem, a komputerową analizą?

Nie, to nie to samo 😉 To dwie różne funkcje, o których za chwilę Ci opowiemy.

Zanim zainwestujesz w konkretne urządzenie, odpowiedz sobie na pytanie: na której funkcji zależy Ci bardziej? A może zależy Ci na obu, jednocześnie?

.
MULTISPEKTRALNE OBRAZOWANIE

Multispektralne obrazowanie to nazwa technologii, podobnie jak laser diodowy, czy masaż próżniowy.

Każda technologia ma swoich przedstawicieli w postaci modeli urządzeń, przykładowo:

Wszystkie urządzenia do multispektralnego obrazowania skóry działają na tej samej zasadzie, wykonują serię zdjęć przy użyciu specjalistycznych świateł, a następnie wyświetlają obraz kosmetologowi do samodzielnej interpretacji.
multispektralne obrazowanie skóry

Multispektralne obrazowanie uwidacznia wiele problemów skóry, często niewidocznych dla ludzkiego oka:

 • ukryte przebarwienia
 • zmarszczki
 • włókna łojowe
 • rozszerzone naczynia maskowane fototypem skóry
 • peroksydację lipidów
 • aktywność bakterii Cutibacterium acnes

.
Ważna informacja!

Multispektralne obrazowanie skóry (w przeciwieństwie do komputerowej analizy) to technologia dla profesjonalistów.

Interpretacja wyników badania wymaga od kosmetologa wiedzy oraz doświadczenia z zakresu diagnostyki. Decydując się na takie urządzenie powinnaś nastawić się na systematyczny rozwój, gdyż w innym wypadku szybko zniechęcisz się do pracy z tą technologią.
.

KOMPUTEROWA ANALIZA

O ile każde urządzenie jest multispektralnym obrazowaniem skóry, o tyle mało które posiada funkcję komputerowej analizy!

Komputerowe badanie to idealne rozwiązanie dla kosmetologów, którzy nie mają dużego doświadczenia diagnostycznego. Urządzenie bada podstawowe parametry skóry klienta, a następnie wspiera kosmetologa w szczegółowej analizie i interpretacji każdego problemu osobno (szczegółowo analizuje m.in. cienie pod oczami, pory, zmarszczki, przebarwienia, naczynia oraz trądzik).

Oprócz zdjęć, dostarcza wiele praktycznych informacji:

 • mierzy poziom wody w naskórku
 • określa aktualny rodzaj cery
 • wskazuje biologiczny wiek skóry

Komputerowa analiza generuje obiektywne i twarde dane liczbowe, którym ufają klienci. Dzięki temu lepiej rozumieją zalecenia kosmetologa i chętniej decydują na kompleksową pomoc.

badanie-korneometrem-lumiscan
Funkcję komputerowej analizy potocznie nazywamy „opcją dla początkujących”, ponieważ w jej przypadku to nie kosmetolog, a urządzenie analizuje skórę. To bardzo przyjazne rozwiązanie dla osób, które stawiają pierwsze kroki w szerokiej dziedzinie, jaką niewątpliwie jest diagnostyka skóry.

Komputerowa badanie wspiera kosmetologa w szczegółowej analizie każdego problemu osobno, w tzw. szczegółowych zakładkach diagnostycznych.

Każda z takich zakładek zawiera, m.in.:

 • obraz twarzy klienta w specjalistycznym dla danego wskazania świetle
 • interaktywny suwak zestawiający światło kontrastujące
 • objaśnienie przyczyn powstawania danego problemu
 • zalecenia dla klienta


URZĄDZENIA 2w1

Jeżeli zależy Ci na kompleksowym badaniu skóry, możesz wybrać urządzenie, które łączy w sobie obie funkcje (multispektralne obrazowanie z funkcją komputerowej analizy skóry). Uzyskasz w ten sposób nie tylko obraz problemów ale również znaczną ilość danych w formie liczb, statystyk, diagramów oraz zestawień porównawczych.

Umówmy się, nie wszystkie informacje Ci się przydadzą. Jednak niektóre z nich mogą okazać się wartościowe, szczególnie jeżeli planujesz ukierunkować swoją konsultację kosmetologiczną na szukanie przyczyny problemu, edukację i holistyczną pomoc.

Przydatnym rozwiązaniem są szczegółowe zakładki diagnostyczne. To taki trochę gotowiec diagnostyczny dla kosmetologa, na którym może oprzeć praktycznie całą konsultację.

Przykładowe zakładki diagnostyczne:

 • szczegółowa analiza cieni pod oczami;
 • szczegółowa analiza porów
 • szczegółowa analiza zmarszczek widocznych oraz tych ukrytych
 • szczegółowa analiza przebarwień płytkich oraz głębokich
 • szczegółowa analiza naczyń, rumienia oraz teleangiektazji
 • szczegółowa analiza trądziku (porfiryn)

666

Decydując się na urządzenie 2w1, zyskujesz jeszcze jedną, dodatkową korzyść: komputerowa analiza skóry, jak sama nazwa wskazuje, wymaga komputera. Rozwiązanie to umożliwi Ci:

 • prowadzenie konsultacji on-line
 • tworzenie beauty planów
 • edycję zdjęć
 • udostępnianie materiałów za pomocą poczty elektronicznej i kanałów społecznościowych.

konsultacja lumiscan online

Fot. 9 Przykładowe umówienie wyników badania skóry z klientem, w formie online (udostępniony ekran monitora w programie GOOGLE MEETS). Źródło: www.pczk.com.pl

.
RÓŻNICA TRZECIA:
MIEJSCE I SPOSÓB BADANIA
.

Czy miejsce oraz sposób badania może świadczyć o jego jakości i budować określony wizerunek wśród klientów gabinetu?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Jeżeli jednak zależy Ci na profesjonalnym wizerunku, zastanów się nie tylko jakie urządzenie wybrać ale gdzie takie badanie wykonasz i w jakich warunkach.

Klienci podświadomie cenią sobie jakość i estetykę. Badania dowodzą, że rzeczom ładnym przypisujemy wyższą wartość i chętnie płacimy więcej za taki produkt czy usługę.

Estetyczne stanowisko diagnostyczne

Jeżeli po zakupie urządzenia planujesz podnieść cenę konsultacji, to estetyczne i profesjonalnie wyglądające stanowisko diagnostyczne na pewno Ci w tym pomoże.

Dodatkowo, zmniejszy dystans między Tobą a klientem, poprawi komfort zabiegu oraz wywoła pozytywne pierwsze wrażenie.

profesjonalne stanowisko diagnostyczne

.

RÓŻNICA CZWARTA:
RAPORT Z BADANIA WYSYŁANY KLIENTOWI NA MAILA
.

Jeżeli interesujesz się aparaturą do obrazowania skóry, prawdopodobnie wiesz, że jedną z ciekawszych funkcji jest możliwość wysłania klientowi raportu z badania, wprost na jego skrzynkę mailową.

Raport to kompleksowe podsumowanie wizyty, wraz z opisem oraz dokumentacją zdjęciową. W teorii brzmi to fantastycznie. Jak jednak rozwiązanie to sprawdza się w praktyce?


RAPORT TRADYCYJNY

Większość aparatów umożliwia wysłanie raportu wyłącznie w formie narzuconej odgórnie przez producenta urządzenia. Zazwyczaj są to po prostu podstawowe dane klienta oraz zdjęcia z wizyty.

Problem, na który warto zwrócić uwagę to jakość zdjęć, a właściwie ich brak. Na zdjęciach właściwie niczego nie widać, nawet w dużym przybliżeniu.
.

raport observ

Problem zmarszczek
raport o1 400Problem przebarwień
raport o2 (1) 400Problem trądzikuraport o3 (1) 400

 

RAPORT SPERSONALIZOWANY

Sa jednak na rynku urządzenia, ktore umożliwiają tworzenia własnych raportów, z możliwością modyfikacji.

Pisząc “raport” mamy na myśli coś więcej. Mówimy raczej o kompleksowy, spersonalizowanym raporcie w formie beauty planu, w którym kosmetolog zamieszcza wyniki badania, wraz z dokumentacją zdjęciową oraz innymi informacjami.

.

Spersonalizowany raport z badania
.
pp1 400
Raport w wersji maksymalnej
.
pp lumi4 (1) 400Przykladowa diagnostyka obrazowa
.
pp lumi2 (1) 400.
Przykładowy plan działania
pp lumi3 (1) 400

 

To na co warto zwrócić uwagę to zdjęcia, a konkretnie ich jakość. Na zdjęciach widać wszystko, są bardzo duże, nie tracą jakości i uwidaczniają nawet najmniejsze detale skóry klienta.

.

Problem przebarwień

przebarw2

Cutibacterium acnesporfiryny

 

RÓŻNICA PIĄTA:
SZKOLENIA

.
Po zakupie urządzenia, szkolenie z obsługi jest standardem. Co jednak w przypadku, gdy zabieg stanowi element większej całości pod tytułem „profesjonalna konsultacja kosmetologiczna”?

Wielu kosmetologów zainwestowało w sprzęt, sądząc, że przyciągnie w ten sposób klientów i zwiększy sprzedaż. Wielu się zdziwiło … :(

Zanim zdecydujesz się zainwestować dziesiątki tysięcy złotych w aparaturę, powinnaś wiedzieć, że jest inne, tańsze i znacznie skuteczniejsze narzędzie.

To rozwiązanie, dodatkowo pomaga spełniać się w pracy, przyciąga wartościowych klientów i zwiększa sprzedaż. Tym narzędziem jest … holistyczna konsultacja kosmetologiczna. To w nią powinnaś zainwestować w pierwszej kolejności.

Dlatego przed zakupem urządzenia, zapytaj sprzedawcę o ścieżkę szkoleń z zakresu:

 • obsługi urządzenia
 • diagnostyki skóry
 • procesu konsultacji kosmetologicznej (wywiad – badanie – beauty plan)

.

PODSUMOWANIE

Na koniec podsumujemy to co najważniejsze :)

Jeżeli poszukujesz “najlepszego” urządzenia do obrazowej diagnostyki, pamiętaj, że:

1. Najlepsze urządzenie to takie, które spełnia Twoje indywidualne potrzeby.

2. Nie kupuj “kota w worku”, zrób research, pojedź na prezentację, zobacz sprzęt na żywo, to dzisiaj nic nie kosztuje.

3. Nie kieruj się opiniami innych, każdy z nas ma inne potrzeby.

4. Do czego potrzebujesz urządzenie? Krótka konsultacja sprzedażowa, czy dłuższa, ukierunkowana na holistyczną pomoc?

5. Chcesz oferować klientom komputerowe badanie skóry, czy wystarczą Ci zdjęcia (multispektralne obrazowanie)?

6. Dopytaj sprzedawcę o kwestie szkoleń, kto jest przeprowadza i jak przebiega ich proces.

.

CZY MASZ JESZCZE JAKIEŚ PYTANIA? 

Cześć jestem Artur,

na co dzień pomagam kosmetologom w holistycznej pracy.

Uwielbiam wszystko co jest związane z tematem zdrowego stylu życia, diagnostyki skóry oraz nurtem healthy aging.

Jeżeli interesujesz się aparatura i szukasz wartościowego sprzedawcy doradcy, najdziesz mnie tutaj. Do usłyszenia :)

ARTUR STOSIK-edit-20220901103343

 

.

PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ? ZAPRASZAM: KLIKAM

 

Zostaw komentarz