Blog dla kosmetologów

JULIÉ® - redukcja rozstępów i cieni pod oczami / KARBOKSYTERAPIA / PORADNIKI ZAKUPOWE

RANKING URZĄDZEŃ DO KARBOKSYTERAPII

Przez ostatnie lata pewnie niejednokrotnie spotkałaś się z zabiegiem karboksyterapii. Ta technika polega na kontrolowanych śródskórnych lub podskórnych iniekcjach dwutlenku węgla w celach terapeutycznych. Ta technologia pojawiła się na polskim rynku w 2015 roku i od tamtej pory jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów.

Przeglądając strony internetowe i jeżdżąc na targi kosmetologiczne pewnie spotkałaś się z różnymi modelami urządzeń do karboksyterapii.

Każdy przedstawiciel wychwala swoje urządzenia, ale pewnie zastanawiasz się, które urządzenie do karboksyterapii jest najlepsze.

 

CZEGO DOWIESZ SIĘ Z TEGO ARTYKUŁU?

  • Jakie wyróżniamy modele urządzeń do karboksyterapii?
  • Gotowe protokoły czy manualne ustawianie parametrów?
  • Czy system odpowietrzenia systemu w karboksyterapii jest niezbędny?
  • Na czym polega regulacja przepływu dwutlenku węgla?
  • Jakie dodatkowe funkcje posiadają niektóre modele?
  • Które urządzenie do karboksyterapii wybrać?

 

W tym artykule porównam dla Ciebie dwa najpopularniejsze modele karboksyterapii, aby ułatwić Ci proces wyboru odpowiedniego sprzętu do gabinetu.

 

INTELIGENTNA KARBOKSYTERAPIA JULIÉ

Karboksyterapia urządzenie Julie

 

KARBOKSYTERAPIA I MEZOTERAPIA IGŁOWA DUAL MC

Karboksyterapia urządzenie Dual

 

Chcesz zobaczyć urządzenie na żywo i sprawdzić jak działa?

Umów się na BEZPŁATNĄ prezentację karboksyterapii:

 —-> UMÓW POKAZ <—-

01 MODEL URZĄDZENIA DO KARBOKSYTERAPII

Pod nazwą „urządzenie do karboksyterapii” kryją się różne modele.

Ważne, abyś znała różnice pomiędzy nimi i była świadoma, na co się decydujesz.

 

Na rynku przeważają trzy typy urządzeń do karboksyterapii:

  • Pistolety bez aparatu głównego;
  • Urządzenia do pracy ręcznej i automatycznej w formie pneumatycznego pistoletu;
  • Urządzenia umożliwiające pracę manualną z igłą.

 

PISTOLETY DO KARBOKSYTERAPII BEZ APARATU GŁÓWNEGO 

Urządzenia do karboksyterapii w formie pistoletu zazwyczaj nie posiadają nawet możliwości regulacji przepływów, a gaz przez nie wykorzystywany nie posiada medycznego oznaczenia, co stanowi spory problem. Podskórne podawanie gazu nieznanego pochodzenia może przyczynić się do poważnych powikłań.

Pistolet do karboksyterapii

 

URZĄDZENIA DO KARBOKSYTERAPII Z PNEUMATYCZNYM PISTOLETEM

Następną kwestią są urządzenia do pracy ręcznej i automatycznej w formie pneumatycznego pistoletu.  Nie jest on konieczny do przeprowadzenia skutecznego zabiegu, aczkolwiek w wielu przypadkach może ułatwić pracę. Większość doświadczonych kosmetologów i lekarzy wykonuje karboksyterapię jedynie w sposób manualny, jednak np. przy iniekcjach CO2 na owłosioną skórę głowy, często wykorzystuje się urządzenia z pistoletem.

Mogą się sprawdzić w sytuacji, gdy ktoś zaczyna dopiero pracę z wykorzystaniem igły i jest to dla niego niekomfortowy widok.

Przykładem takiego urządzenia jest Dual MC.

Karboksyterapia dual

 

URZĄDZENIA DO KABROKSYTERAPII – MANUALNA PRACA Z IGŁĄ

Manualna praca z igłą to z pewnością najdokładniejsza metoda pracy z karboksyterapią. Ta technika umożliwia regulację kątów oraz głębokość wnikania igły. Każde wskazanie opracowujemy w inny sposób i chcemy działać na określonej głębokości, aby zagwarantować skuteczność wykonywanego zabiegu. Dzięki temu możemy pracować śródskórnie i podskórnie w zależności od problemu, który chcemy zwalczać.

Przykładem takiego urządzenia jest karboksyterapia Julié.

Karboksyterapia Julie

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się dlaczego karboksyterapia Julié jest najdroższa na rynku – przeczytaj ostatni artykuł:

dlaczego-karboksyterapia-julie-jest-najdrozsza

https://polskiblogkosmetyczny.pl/dlaczego-karboksyterapia-julie-jest-najdrozsza/

 

02 KARBOKSYTERAPIA – GOTOWE PROTOKOŁY CZY MANUALNE USTAWIANIE PARAMETRÓW?

Główną przyczyną powikłań po zabiegowych jest nieodpowiednie dobranie parametrów.

Większość urządzeń – tak jak Dual MC nie ma wbudowanych protokołów zabiegowych. Parametry ustawia się ręcznie, co naraża pacjenta na pomyłkę ze strony operatora. Ponad to bardzo często parametry podawane przez producenta są zbyt inwazyjne. Za duża ilość podanego gazu (szczególnie w okolicę oka) może spowodować jego zatrzymanie i długotrwały obrzęk.

 

Karboksyterapia Julié nazywana jest inteligentną karboksyterapią ze względu na możliwość wyboru gotowych protokołów zabiegowych. Urządzenie jako jedyne dobiera parametry nie tylko na podstawie okolicy zabiegowej, ale także do stopnia zaawansowania problemu (np. ilość tkanki tłuszczowej czy stadium cellulitu).

Tak innowacyjne rozwiązanie gwarantuje podanie bezpiecznej, ale nadal skutecznej dawki dwutlenku węgla.

 

Inteligentna karboksyterapia ekran

Oczywiście jeśli masz duże doświadczenie w pracy z technologią karboksyterapii to dobór odpowiednich parametrów nie będzie dla Ciebie większym problemem.

Pamiętajmy jednak, że w pracy zdarzają się pomyłki.

Tym bardziej jeśli zatrudniasz nowego kosmetologa, który nie pracował wcześniej z podobnym urządzeniem.

 

03 ODPOWIETRZENIE SYSTEMU W KARBOKSYTERAPII

Przed wykonaniem zabiegu musimy upewnić się, że podajemy czysty, medyczny dwutlenek węgla. W przeciwnym razie do krwioobiegu może dostać się zanieczyszczone powietrze, co stwarza ryzyko powikłań.
Urządzenie do karboksyterapii powinno zostać wyposażone w system odpowietrzania gazu, aby przeprowadzać bezpieczne zabiegi.

 

Igła do karboksyterapii

Urządzenie Dual MC zostało nie posiada takiego systemu, a odpowietrzanie gazu jest manualne. Oznacza to, że przed rozpoczęciem zabiegu operator uruchamia urządzenie, wciska „START”, a z urządzenia wylatuje niewielka ilość gazu.
Jest to niekontrolowany proces i nie mamy informacji ile zeszło gazu czy powietrza. Nie mamy pewności czy podajemy jedynie czysty gaz medyczny pod skórę klienta.

Z kolei karboksyterapia Julié została wyposażona w Air Clean System:

air-clean-sysytem.jpg

Urządzenie nie pozwala nam na wykonanie zabiegu dopóki nie włączymy systemu, dzięki czemu nie musimy się martwić, że zapomnimy o odpowietrzeniu.

 

Jakie mogą być powikłania po karboksyterapii i jak sobie z nimi radzić?

Odpowiedź na to pytanie znajdziesz we wpisie:

 

4 najczęstsze problemy karboksyterapii

https://polskiblogkosmetyczny.pl/4-najczestsze-problemy-karboksyterapii/

 

04 REGULACJA PRZEPŁYWU DWUTLENKU WĘGLA W KARBOKSYTERAPII

Systemy precyzyjnej regulacji przepływu dwutlenku węgla umożliwiają właściwe zastosowanie się ogólnoświatowych protokołów zabiegowych karboksyterapii, gwarantujących efektywność oraz bezpieczeństwo.

Jednym z najważniejszych parametrów urządzeń do karboksyterapii jest szybkość przepływu gazu, czyli ilości przepływającego CO2 na minutę (cc/min).

Wartość ta determinuje efektywność zabiegu, ponieważ w zależności od rodzaju leczonego problemu wymagany jest inny (wyższy lub niższy) przepływ gazu.

 

Oba urządzenia dają nam możliwość regulacji przepływu dwutlenku węgla:

Im większy zakres parametrów tym dokładniejsze dopasowanie szybkości gazu do opracowywanej partii.

 

Kobieta pęcherzyki gazu

 

 

05 PODRZEWANIE GAZU W URZĄDZENIU DO KARBOKSYTERAPII

Czy karboksyterapia boli?

W branży panuje przeświadczenie, że karboksyterapia jest zabiegiem, który powoduje dyskomfort.  Głównie ze względu na urządzenia, które nie posiadają systemu podgrzewania gazu.

Dwutlenek węgla powinien być podgrzany do temperatury naszego ciała, aby zmniejszyć odczucia bólowe.

Karboksyterapia Dual MC tak jak większość urządzeń na rynku została wyposażona w pojedynczy system podgrzewania gazu. Oznacza to, że gaz zostaje podgrzany do temperatury 37 st. C, ale zanim dotrze w głąb skóry jego temperatura zdąży się obniżyć przez co dalej odczuwamy dyskomfort.

 

Z kolei karboksyterapia Julié jako jedyna posiada system podwójnego podgrzewania gazu.
W odróżnieniu od innych urządzeń wbudowano dwie grzałki (wewnętrzną i zewnętrzną), dzięki temu gaz utrzymuje swoją temperaturę i powoduje, że zabieg jest praktycznie bezbolesny.

Urządzenie do karboksyterapii

06 KARBOKSYTERAPIA W POŁĄCZENIU Z MEZOTERAPIĄ IGŁOWĄ

Wiedziałaś, że urządzenia z pneumatycznym pistoletem umożliwiają wykonanie zarówno mezoterapii igłowej i karboksyterapii?

 

Dodatkowym atutem urządzenia Dual MC jest możliwość wykonywania dwóch zabiegów jednocześnie – karboksyterapii i mezoterapii igłowej/osocza bogatopłytkowego (PRP).

Będzie to dobre rozwiązanie dla gabinetów medycyny estetycznej, które chcą wzbogacić zabieg o dodatkowe substancje aktywne i zwiększyć skuteczność wykonywanych terapii.

Wykonywanie dwóch zabiegów jednocześnie na pewno skraca czas przeznaczony na jedną klientkę i usprawnia pracę w gabinecie.

Karboksyterapia pistolet

 

POZOSTAJE PYTANIE – KTÓRE URZĄDZENIE DO KARBOKSYTERAPII WYBRAĆ?  

Urządzenia do karboksyterapii przeszły sporą ewolucję od czasu pojawienia się pierwszego aparatu na polskim rynku. Główną zmianą są wbudowane systemy bezpieczeństwa, które minimalizują ryzyko powikłań zabiegowych.

Do głównych zalet urządzenia do karboksyterapii Dual MC należy możliwość wykonywania dodatkowych zabiegów w tym samym czasie. Dzięki czemu na pewno oszczędzamy czas i zwiększamy efektywność wykonywanych zabiegów.

Jeśli jednak chcesz się skupić na technologii karboksyterapii to myślę, że karboksyterapia Julié ma zdecydowanie więcej zalet.

Systemy, w które została wyposażona powstały na podstawie wad innych urządzeń na rynku m.in.: brak systemów odpowietrzania gazu, regulacji dwutlenku węgla, podgrzewania czy brak gotowych programów zabiegowych.

Z tego powodu karboksyterapia Julié zyskała wielu fanów na przestrzeni lat. Klienci najbardziej cenią sobie wygodę pracy, bezpieczne parametry, brak powikłań i prostą obsługę.

Jeżeli dodamy do tego niską cenę zakupu aparatu, estetyczny design, praktycznie zerowe koszty eksploatacji oraz dożywotnią gwarancję producenta – można powiedzieć, że to technologia bliska ideału.

 

Zastanów się, które urządzenie lepiej sprawdzi się w Twoim gabinecie 😊

 

Stopka Wiktoria Wójcik

 

 

Zostaw komentarz