JAKIE JEST NAJLEPSZE URZĄDZENIE DO OCZYSZCZANIA WODOROWEGO?
Czy wiesz, że…
Nadmiar wolnych rodników (RFT) jest główną przyczyną przedwczesnego starzenia się skóry? Zaś zabieg aktywnym wodorem prowadzi do zmniejszenia ich ilości do bezpiecznego poziomu? Dbając o najwyższe standardy zabiegu anti-aging w naszym salonie – powinniśmy go poprzedzić oczyszczeniem skóry, złuszczeniem warstwy rogowej naskórka oraz zneutralizowaniem nadmiaru wolnych rodników. Dzięki temu nie tylko uzyskamy lepsze efekty zabiegu, ale również zabezpieczymy naszą skórę przed przedwczesnym starzeniem.
Czym są wolne rodniki?
Reaktywne formy tlenu, czyli RFT (ang. reactive oxygen species (ROS)), są to specyficzne układy chemiczne, zawierające w swoim składzie atomy tlenu z niesparowanym elektronem (tzw. rodniki).
Wbrew powszechnej opinii, wolne rodniki odgrywają w naszym organizmie bardzo ważną rolę.
W warunkach homeostazy (wewnętrznego stanu równowagi naszego organizmu), reaktywne formy tlenu są „pośrednikami” wielu procesów komórkowych, m.in. indukują apoptozę komórek, pobudzają transport glukozy, ale również zwiększają przepuszczalność ścian naczyń włosowatych, co w efekcie determinuje przebieg reakcji zapalnej.
Niestety z wiekiem dochodzi do zaburzenia równowagi prooksydacyjno-antyoksydacyjnej,
a powstające w nadmiarze RFT zaczynają wpływać destrukcyjnie na takie składniki komórki jak białka, kwasy nukleinowe, czy lipidy. Zaś organem, najbardziej narażonym na namnażanie się RFT jest skóra. Co ważne – głównym czynnikiem katalitycznym przy procesie tworzenia wolnych rodników jest promieniowanie UVB (ultraviolet-B) i UVA (ultraviolet-A). I tutaj należy zadać sobie pytanie, czy aby na pewno stosuję ochronę przeciwsłoneczną przez cały rok, czy tylko w okresie największego promieniowania? Skutkiem niestosowania filtrów UVB/UVA jest nie tylko przedwczesne starzenie się skóry, ale również zaburzona gospodarka lipidowa i zwiększona podatność na występowanie nowotworów.
Oczyszczanie wodorowe, a RFT
Jednym z najpopularniejszych zabiegów ostatnich kilku miesięcy jest oczyszczanie wodorowe. Dlaczego właśnie wodorowe?
- RFT wiążą się z jonami wodoru, doprowadzając do powstania wody i czystego tlenu:
2O2*- + 2H+ -> H2O2 + O2 => 2H2O + O2
- Żadna inna cząsteczka, nie jest w stanie tak efektywnie zniwelować działania wolnych rodników (biorąc pod uwagę neutralność dla skóry pacjenta)
- Dzięki określonym procesom chemicznym – oczyszczanie wodorowe neutralizuje wolne rodniki na powierzchni skóry. Zabieg ten powinien stanowić wstęp do każdej terapii anti-aging .
Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem urządzenia do oczyszczania wodorowego?
Sprawdź, czy wybrane przez Ciebie urządzenie posiada funkcję oczyszczania wodorowego
Wiele aparatów na rynku to tzw. hydropeelingi. Posiadają właściwości oczyszczające skórę za pomocą specjalnych roztworów – jednak nie posiadają funkcji oczyszczania wodorowego.
Porównaj funkcje zabiegowe różnych urządzeń
Wiele urządzeń posiada etapy pielęgnacyjne, które uatrakcyjniają zabieg oczyszczania wodorowego. Najbardziej pożądane to: złuszczanie mieszanką kwasów, dotlenienie skóry przed aplikacją antyoksydantów, laminacja mieszanką antyoksydantów, wprowadzanie substancji aktywnych w głąb skóry, lifting twarzy po zabiegu falą radiową.
Przeanalizuj ceny aparatów do oczyszczania wodorowego
Ceny aparatów wahają się od kilkunastu do nawet 70 000 zł. Cena w tym wypadku nie jest wyznacznikiem skuteczności zabiegu. Przed zakupem urządzenia przenalizuj zwrot inwestycji uwzględniając średnią cenę zabiegu w swoim mieście.
Zapytaj o gwarancję i serwis
Z opinii wielu użytkowników – urządzenia do oczyszczania wodorowego należą do awaryjnych. Zanim zainwestujesz w wymarzony sprzęt sprawdź na ile lat jest udzielana gwarancja i czy oferowane jest urządzenie zastępcze na czas naprawy.
Aplikacja antyoksydantów po zabiegu oczyszczania wodorowego
Nasza skóra jest stale narażona na ekspozycję słoneczną, a tym samym promieniowanie UV. Dlatego po zabiegu oczyszczania wodorowego warto wywołać tzw. efekt laminacji, czyli czasowego zabezpieczenia skóry przed ponownym namnażaniem się RFT. Efekt ten możemy uzyskać dzięki prawidłowej dystrybucji antyoksydantów na obszarze poddanemu zabiegowi.
Skoro o antyoksydantach mowa – warto wspomnieć o ich istotnej roli w naszym organizmie. Antyoksydanty to substancje ochronne, które przekazują wolnym rodnikom swoje elektrony, a same przechodzą w postać utlenioną, która charakteryzuje się małą reaktywnością (uniemożliwiają utlenianie innych składników). Związki te można określić jako „zamiatacze wolnych rodników”, które zapobiegają agresywnym reakcjom wolnorodnikowym.
W procesie laminacji skóry zaleca się stosowanie następujących substancji:
- Kwas askorbinowy (Witamina C) – związek powszechnie stosowany w medycynie jak
i kosmetologii, powszechnie znany ze swoich właściwości antyoksydacyjnych. - A-tokoferol (Witamina E) – chroni przed utlenianiem błony komórkowe i lipidy.
- Β-karoten – spełnia podobną rolę jak witamina E – wykazuje zdolność usuwania tlenu singletowego i nadtlenków lipoidów. Zabezpiecza skórę przed przedwczesnym starzeniem się.
- Koenzym Q10 – posiada zdolność regenerowania witaminy E i wzmacniania jej antyoksydacyjnej wydajności.
Warto zaznaczyć, że efekt laminacji utrzyma się dłużej, w momencie wprowadzenia wyżej wymienionych substancji do głębszych warstw skórnych.
Nowoczesny, wieloetapowy zabieg anti-aging
Etap 1. Neutralizacja wolnych rodników za pomocą wody wodorowej.
Etap 2. Złuszczenie obumarłych warstw naskórka.
Etap 3. Dotlenienie skóry, jako przygotowanie do wprowadzania antyoksydantów.
Etap 4. Rozprowadzenie antyoksydantu na obszarze zabiegowym.
Etap 5. Wprowadzenie antyoksydantu do przestrzeni międzykomórkowej.
Etap 6. Zabieg anti-aging.
Dzięki zachowaniu powyższej procedury zabiegowej możemy oczekiwać długotrwałych efektów, szczególnie w postaci prawidłowego nawilżenia, rozświetlenia skóry, poprawienia jej sprężystości
i wyrównania kolorytu. Zabieg dedykowany jest dla każdego typu cery, polecany jest w samodzielnym stosowaniu, jak i w terapiach skojarzonych. Co więcej, może być stosowany przez cały rok, bez ryzyka wystąpienia efektów ubocznych.
Wskazania i przeciwwskazania oczyszczania wodorowego
Oczyszczanie wodorowe dedykowane jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, stanowi wstęp do każdej terapii anti-aging. Ponadto jako indywidualny zabieg daje efekt dogłębnego oczyszczenia
i odświeżenia, wspomaga wyrównanie kolorytu skóry oraz stymuluje ją do poprawy elastyczności. Dodatkowym plusem terapii jest bardzo mała liczba przeciwwskazań. Do najważniejszych należą: aktywne choroby skóry, patologiczne stany chorób przewlekłych (nowotwór, cukrzyca, epilepsja itp.) ciąża oraz karmienie piersią.
Efekty oczyszczania wodorowego
Poniżej przedstawiona została analiza porównawcza pacjentów przed wykonaniem zabiegu oczyszczania wodorowego oraz dwa dni po zabiegu. Komputerowa analiza skóry została przeprowadzona specjalistycznym urządzeniem LumiScan® gen. 3.0. Przedmiotem analizy było porównanie:
Podsumowanie
Wszechstronne zastosowanie aktywnego wodoru, bezpieczeństwo terapii i brak inwazyjności sprawiają, że oczyszczanie wodorowe stało się jednym z najbardziej poszukiwanym przez pacjentów zabiegiem beauty. Należy pamiętać, że prawidłowe przygotowanie skóry do zabiegu stanowi połowę sukcesu, a neutralizacja wolnych rodników przy zabiegach anty-aging to absolutna podstawa prawidłowo przeprowadzonej terapii.
Polecane urządzenia do oczyszczania wodorowego:
Polecamy do przeczytania –> DERMOKONSULTACJA W SALONIE KOSMETYCZNYM. ANALIZA SKÓRY – cz. I. Dowiedz się jakie nowości czekają na Ciebie w 2019 roku!
Przeczytaj również
Laser diodowy – najlepsze urządzenie do usuwania owłosienia
Wyposażenie salonu kosmetycznego – w jaki sprzęt kosmetyczny zainwestować?
Lumiscan – multispektralne badanie, obrazowanie i diagnostyka skóry – numer jeden w Polsce