Blog dla kosmetologów

Uncategorized

O KROK DO PRZODU, CZYLI INNOWACJY APARAT DO KARBOKSYTERAPII JULIÉ

O KROK DO PRZODU, CZYLI INNOWACJY APARAT DO KARBOKSYTERAPII  JULIÉ

Przewagi-3

Niedawno, pojawiła się na polskim rynku profesjonalnej aparatury kosmetycznej absolutna nowość, czyli Karboksyterapia Julié. Redakcja naszego bloga bardzo lubi nowinki rynkowe, dlatego dzisiejszy wpis w całości poświęciliśmy właśnie temu urządzeniu. Zapraszamy do lektury!

Ktoś, kiedyś, bardzo mądrze powiedział, że żeby stać w miejscu trzeba nieustannie biec. Przy obecnym postępie technologicznym, ciągle narastającej konkurencji i nasyceniu rynku to stwierdzenie jest bardziej aktualne niż kiedykolwiek. Pytanie brzmi – czy można być o krok do przodu? Czy jesteśmy jednak skazani na (w najlepszym wypadku) stanie w miejscu?

Można uznać, że w kwestii karboksyterapii zrobiono już wszystko, co można było zrobić. W ostatnim czasie na rynku obserwowaliśmy swego rodzaju zastój, brakowało świeżości. Brakowało bodźca, który „pobudzi do biegu”. I wtedy pojawiła się Julié.

Karboksyterapia Julié to najnowszy produkt firmy Unique Technologie. Można by powiedzieć „kolejna Karboksyterapia” i po części miałoby się rację. Karboksyterapia – owszem. Kolejna – zdecydowanie nie! Dlaczego? Bo Julié przesycona jest nowatorskimi rozwiązaniami, które wchodzą szturmem na rynek terapii dwutlenkiem węgla w Polsce i na świecie.

Po pierwsze – inteligentna karboksyterapia

Absolutnie nie jest to przejęzyczenie. Julié jest jedyną na rynku inteligentną aparaturą do Karboksyterapii. Zespół najlepszych inżynierów, lekarzy i kosmetologów stworzył oprogramowanie, które dobierze parametry zabiegowe do danego wskazania. I mowa tutaj nie tylko o partii ciała, ale również o stopniu zaawansowania problemu. Niby oczywiste jest, że nie zastosujemy u pacjenta z I stadium cellulitu takiej samej dawki i przepływu CO2, jak u pacjenta ze stadium III. Niby, ponieważ jest to powszechnie stosowana praktyka, przez co o ile jeden pacjent będzie efektami zachwycony, o tyle drugi pacjent na swoje efekty będzie musiał poczekać zdecydowanie dłużej. Większego sensu w tym nie ma, dlatego też Julié wychodzi naprzeciw z przełomowym programem, którym jest dobór „stadium zaawansowania problemu”.

Na tym nie kończy się inteligentny interfejs Julié. Skoro już wiemy na jakiej partii ciała będziemy wykonywać zabieg oraz jak zaawansowany jest problem, to aparat podpowie nam, gdzie należy wykonać iniekcję, jaką grubość igły należy wybrać oraz pod jakim kątem tę igłę wbić.

Inteligentny system  do karboksyterapii Julié sprawia, że jest ona banalnie prosta w obsłudze, nawet dla osób mało doświadczonych w pracy z Karboksyterapią. Ponadto, aparat został wyposażony w szereg systemów, które znacząco wpływają na komfort pracy i bezpieczeństwo pacjenta. W Karboksyterapii nie można wymyślić już nic nowego? Okazuje się, że można.

Po drugie – system odpowietrzania aparatury

Czy wiedzieliście, że najczęstszą przyczyną występowania powikłań po zabiegu z wykorzystaniem dwutlenku węgla jest brak właściwego odpowietrzenia aparatury oraz zaaplikowanie pacjentowi powietrza atmosferycznego? Twórcy Unique Technologie to wiedzą i postanowili temu zaradzić. Karboksyterapia Julié została zaopatrzona w innowacyjny system Air Clean System. Czy zdarzyło się Wam zapomnieć o odpowietrzeniu systemu przed wykonaniem iniekcji? Teraz przestaje to być problemem, ponieważ urządzenie nie pozwoli nam wykonać zabiegu bez wcześniejszego użycia funkcji ACS. Minimalne ryzyko wystąpienia powikłań, przy maksymalnym komforcie pracy. Brzmi dobrze? A to dopiero początek!

Po trzecie – system podwójnego podgrzewania gazu

Jak często pacjent rezygnował z dalszych zabiegów, ze względu na zbyt duże odczucia bólowe? Pewnie niezbyt często, biorąc pod uwagę efekty terapii CO2 ;). Co nie zmienia faktu, że pacjent jest siłą napędową naszej branży i bezdyskusyjnie o pacjenta dbać trzeba, dlatego jego komfort podczas zabiegu powinien być dla nas sprawą nader istotną.

I tutaj pojawia się Double Heating System (DHS), czyli system podwójnego podgrzewania gazu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że podczas zabiegu największy dyskomfort powoduje nie samo wkłucie, a uczucie rozpierania przy podaniu dwutlenku węgla. Julié zaopatrzona jest w dwa systemy grzewcze – zewnętrzny i wewnętrzny.

System wewnętrzny, to integralna część urządzenia, która obsługiwana jest z poziomu interfejsu – pozwala na regulację temperatury gazu przez operatora. Ma on jednak jeden minus, otóż przy dużych przepływach gazu (~150 cc/min) praktycznie niemożliwym jest uzyskanie deklarowanej temperatury 45°C. I tutaj pojawia się system zewnętrzny. Do urządzenia trafia już ogrzany CO2, przez co system wewnętrzny jedynie doprowadza temperaturę do oczekiwanego poziomu 45°C. Ciepły gaz zmniejsza odczucia bólowe u pacjenta o ponad 90% w stosunku do zabiegów z wykorzystaniem nieogrzanego gazu. Teraz możemy mieć praktycznie pewność, że na kolejne zabiegi pojawi się jeszcze więcej chętnych.

Po czwarte – precyzyjna regulacja przepływu CO2

Fakt pewnie nieco bardziej znany, gdyż za efekty zabiegowe karboksyterapii w głównej mierze odpowiada właściwy przepływ dwutlenku węgla. I w tym przypadku karboksyterapia Julié może się pochwalić w pełni regulowanym przepływem w zakresie od 1 do 150 cc/min, który zapewnia nam system Precision Flow Control. Z jednej PFC system sam dobierze właściwy przepływ gazu w zależności od miejsca iniekcji, z drugiej zaś zawsze możemy skorzystać z trybu manualnego, w którym indywidualnie, do potrzeb konkretnego pacjenta, wybierzemy pożądane przepływy.

Po piąte – podwójny system filtrowania gazu

Pomimo tego, że gaz CO2 stosowany w Karboksyterapii Julié jest najwyższej jakości gazem medycznym (o czystości rzędu 99,5%) to z biegiem czasu może się zdarzyć, że któryś z wielu kabli, przewodów i rurek ulegnie zniszczeniu i zanieczyści układ urządzenia. System podwójnego filtrowania gazu (Hybrid Filtering System) zapobiega przedostawaniu się cząstek stałych do cewnika zabiegowego. Filtrem zaopatrzony jest zarówno przewód butli, jak i samo ujście gazu do cewnika. Jest to kolejny system, który maksymalizuje bezpieczeństwo zabiegowe aparatu.

Czy Karboksyterapia Julié to rzeczywiście krok na przód?

Wracając do głównego pytania – czy w karboksyterapii można pójść o krok do przodu? Jak pokazuje ten artykuł – oczywiście, że można. Wystarczy naprawdę niewiele, mianowicie lata doświadczeń, umiejętność obserwacji i wyciągania poprawnych wniosków. Jakie to oczywiste :) Karboksyterapia Julié jest zwieńczeniem wieloletniej pracy i w swojej doskonałości stanowi milowy krok na przód. Inteligentna Karboksyterapia już wkrótce będzie wyznacznikiem najlepszej klasy aparatury, wprowadzając na rynek standardy kojarzące się z precyzją, prostotą obsługi i dbałością o szczegóły.

Zapraszamy również na stronę oficjalną produktu: http://inteligentna-karboksyterapia.pl

Przeczytaj również

Laser diodowy – najlepsze urządzenie do usuwania owłosienia
Wyposażenie salonu kosmetycznego – w jaki sprzęt kosmetyczny zainwestować?
Lumiscan – multispektralne badanie, obrazowanie i diagnostyka skóry – numer jeden w Polsce

komentarze: 10 O KROK DO PRZODU, CZYLI INNOWACJY APARAT DO KARBOKSYTERAPII JULIÉ

  1. PCZK - Specjaliści Polskiego Bloga Kosmetycznego

   Droga Katarzyno,
   zapraszamy do biura handlowego przy ul. Mrągowskiej 88 lok 2, we Wrocławiu.
   Istnieje również możliwość przetestowania urządzenia u siebie w gabinecie – więcej szczegółów zostało wysłane na meila.
   5-6 listopada 2016 roku będziemy uczestniczyć w największym w Polsce branżowym wydarzeniu – Kongresie LNE – zapraszamy :-)

   Odpowiedz
  1. PCZK - Specjaliści Polskiego Bloga Kosmetycznego

   I tak się stało :) rozpiera nas duma – aparat do karboksyterapii Julie otrzymał główną nagrodę w kategorii “Innowacje Kongresu LNE w zakresie technologii”. Szczegółowa fotorelacja niebawem na blogu.

   Odpowiedz
 1. Gość

  Gdzie produkowane jest urządzenie? Po nazwie firmy można by zakładać Francję, czy zgadłem? Gdzie dysponują Państwo dodatkowymi zdjęciami urządzenia?

  Odpowiedz
  1. PCZK - Specjaliści Polskiego Bloga Kosmetycznego

   Urządzenia są w pełni produkowane w Polsce.
   Jedynie design jest projektu Pana Pierre Michael Elbaza – francuskiego architekta.
   Zaś całe “serce karboksyterapii Julie” to praca polskich inżynierów, lekarzy i kosmetologów.
   Zapraszamy na stronę produktu http://inteligentna-karboksyterapia.pl/ gdzie znajdzie Pan szczegółowe informacje lub do kontaktu meilowego biuro@pczk.com.pl bezpośrednio z naszym działem eksperckim ds. karboksyterapii.

   Odpowiedz
 2. Klinika Urody Warszawa

  Widzieliśmy urządzenie na targach i rzeczywiście prezentuje się imponująco …

  Tak naprawdę nie ma na rynku aparatu, nawet w przedziale cenowym do 50 000 zł, który można porównać do tego modelu pod kątem tych wszystkich systemów.

  My pracujemy na aparaturze, której przepływy w programach są zdecydowanie zawyżone, wręcz uniemożliwiające pracę, np. w okolicy oka.

  Brawo, w szczególności, że to produkt polski.

  Odpowiedz
  1. PCZK - Specjaliści Polskiego Bloga Kosmetycznego

   Dziękujemy :) takie słowa są dla nas najlepszą motywacją do dalszego rozwoju.
   Wkrótce na rynku polskim pojawią się kolejne aparaty kosmetyczne marki Unique, które pod względem innowacji, ciekawych rozwiązań i racjonalnej ceny zawstydzą konkurencję 😉

   Odpowiedz
  1. pczk

   Pani Alicjo niezmiernie nam miło :) Nieustannie ciężko pracujemy i się rozwijamy, aby sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających Klientów. Pozdrawiamy.

   Odpowiedz

Zostaw komentarz